تصویر عنوان

بلاگ

آموزش باز کردن چاکراهای انرژی

  |   فلسفه و علم   |   16 دیدگاه ها

توجه داشته باشید که در باز کردن چاکراهای انرژی ، نیازی نیست بکوشید فعالیت چاکراهای پرکار را را کم کنید. چاکراهای پرکار تنها عدم فعالیت چاکراهای بسته را جبران می‌کنند. با باز شدن تمام چاکراها، جریان انرژی نیز به تعادل خواهد رسید.

چاکراهای انرژی

۱ . باز کردن چاکراهای انرژی چاکرای ریشه (قرمز)

این چاکرا بر آگاهی فیزیکی و احساس راحتی در بسیاری موقعیت‌ها مبتنی است. با باز شدن آن، احساس خواهید کرد که کاملاً متعادل و معقول بوده، از ثبات و امنیت برخوردار هستید. دیگر بدون دلیل به اطرافیان خود مشکوک نخواهید بود. در هر آنچه که اکنون در جریان است احساس حضور خواهید کرد، و پیوندتان با جسم خود قوی‌تر خواهد شد.

اگر چاکرای ریشه کم کار باشد:

احساس ترس و نگرانی می‌کنید، و هر چیزی ممکن است شما را معذب کند.

اگر پرکار باشد:

باعث می‌شود مادی‌گرا و حریص باشید. در این صورت احساس می‌کنید که امنیت‌تان باید تأمین باشد و در برابر تغییر ایستادگی می‌کنید. از بدن خود بهره بگیرید و نسبت به آن آگاه باشید. یوگا انجام دهید، به پیاده روی‌های کوتاه بروید، یا کارهای خانگی عملی انجام دهید. این فعالیت‌ها موجب می‌گردند که بیشتر به بدن خود توجه کنید و چاکراهایتان قوی‌تر شوند. به زمین توجه کنید. به این معنا که با زمین رابطه برقرار کنید و آن را زیر پاهای خود احساس کنید. برای رسیدن به این هدف، راست بایستید، با آرامش پاهای خود را به اندازه عرض شانه باز کنید، و اندکی زانوهایتان را خم نمایید. لگن خود را کمی به جلو حرکت دهید، و بدنتان را در حالت تعادل نگه دارید، به نحوی که وزن بدن به طور یکسان در سراسر کف پاهایتان تقسیم شود. سپس وزن بدن را به جلو بیندازید. چند دقیقه در همین وضعیت باقی بمانید. پس از ارتباط با زمین، به حالت چهار زانو بنشینید. بگذارید نوک انگشت شست و اشاره‌تان به آرامی با هم در تماس باشند. بر روی چاکرای ریشه، و مفهوم و محل آن که بین مقعد و دستگاه تناسلی است، تمرکز کنید. با دهان بسته، اما کاملاً واضح صدای “LAM” را در ذهن خود زمزمه کنید. در تمام این مدت، خود را ریلکس کنید، و درباره‌ی این چاکرا، معنای آن، اثر آن بر زندگی، و تأثیری که باید در زندگی شما داشته باشد بیندیشید. تا جایی این کار را ادامه دهید که کاملاً به آرامش برسید. در این حالت، احساس «پاکی» شما را در بر خواهد گرفت. غنچه بسته یک گل قرمز را مجسم کنید. تصویر کنید یک انرژی بسیار نیرومند بر آن شعاع افکنده است: گل به آرامی باز می‌شود و چهار گلبرگ سرشار از انرژی آن نمایان می‌گردد. همزمان با حبس کردن نفس و بیرون دادن آن، میاندوراه (محدوده بین منطقه تناسلی مقعد) را منقبض نمایید.

تغذیه شفابخش: خوراکی‌های قرمز رنگ (سیب سرخ و چغندر قرمز) ادویه‌های تند (فلفل قرمز تند و سس تند) سبزیجاتی که از زمین به عمل می‌آیند (سیب زمینی و هویج) پروتئین‌های حیوانی (گوشت قرمز و تخم مرغ)

۲- باز کردن چاکراهای انرژی  چاکرای خاجی (نارنجی)

این چاکرا احساسات و تمایلات جنسی را کنترل می‌کند. اگر باز باشد، احساسات آزادانه رها شده، بدون هیجانی شدن بیش از حد بروز می‌یابند. در این صورت شما برای دوستی آمادگی خواهید داشت، و پرشور و اجتماعی خواهید بود. همچنین، مشکلی در رابطه با مسائل جنسی نخواهید داشت.

اگر این چاکرا کم کار باشد:

بی‌عاطفه و بی‌احساس خواهید بود، و از جمع خواهید گریخت.

اگر پرکار باشد:

در تمام مواقع حساس و هیجانی خواهید بود، و رویکردی به شدت جنسی خواهید داشت. دو زانو بنشینید. پشت خود را صاف و در عین حال ریلکس نگه دارید. دست‌های خود را به طوری که کف آن ها رو به بالا باشد، بر روی یکدیگر، روی ران های خود بگذارید. دست چپ زیر دست راست باشد، به نحوی که کف دست چپ، پشت انگشتان دست راست را لمس کند، و انگشتان شست به آرامی به هم برسند. بر روی چاکرای خاجی، و مفهوم و محل آن که در استخوان خاجی (بعد از بخش کمری و قبل از دنبالچه) است، تمرکز کنید. با دهان بسته، اما کاملاً واضح صدای “VAM” را در ذهن خود زمزمه کنید. در تمام این مدت، خود را ریلکس کنید، و درباره‌ی این چاکرا، معنای آن، اثر آن بر زندگی، و تأثیری که باید در زندگی شما داشته باشد بیندیشید. تا جایی این کار را ادامه دهید که کاملاً به آرامش برسید. بار دیگر، احساس «پاکی» شما را در بر خواهد گرفت.

  تغذیه شفابخش: خوراکی‌های نارنجی رنگ (پرتغال، نارنگی) آجیل (همه انواع آن)

۳٫ باز کردن چاکراهای انرژی چاکرای ناف (زرد)

این چاکرا اعتماد و اطمینان را، به ویژه در یک گروه، دربرمی‌گیرد. اگر باز باشد، احساس خواهید کرد که کنترل را در دست دارید و احساس خوب کرامت و بزرگی در خود خواهید داشت.

اگر کم کار باشد:

منفعل شده، قادر به تصمیم‌گیری نخواهید بود. اغلب اوقات بیمناک و نگران می‌شوید که این به نفعتان نیست.

اگر پرکار باشد:

متکبر، زورگو و سلطه‌جو خواهید شد. دو زانو بنشینید. پشت خود را صاف و در عین حال ریلکس نگه دارید. دستان خود را جلوی شکم، اندکی پایین تر از شبکه خورشیدیخود قرار دهید. بگذارید قسمت بالای انگشتان به هم بچسبند و سمت انگشتان کاملاً به سمت خارج از شما باشد. انگشتان شست را به شکل ضربدر روی هم قرار دهید و چهار انگشت دیگر دست را صاف نگه دارید (این کار اهمیت زیادی دارد). بر روی چاکرای ناف، و مفهوم و محل آن که در تیره‌ی پشت، اندکی بالاتر از ناف است، تمرکز کنید. با دهان بسته، اما کاملاً واضح صدای “RAM” را در ذهن خود زمزمه کنید. در تمام این مدت، خود را هر چه بیشتر ریلکس کنید، و درباره‌ی این چاکرا، معنای آن، اثر آن بر زندگی، و تأثیری که باید در زندگی شما داشته باشد بیندیشید. تا جایی این کار را ادامه دهید که کاملاً به آرامش برسید. احساس «پاکی» شما را در بر خواهد گرفت (این احساس در مورد تمام چاکراها صدق می‌کند).

تغذیه شفابخش: خوراکی های زرد رنگ (ذرت) غلات و فیبر (گرانولا، نان گندم کامل) دم کرده ها (نعناع، چای بابونه)

چاکراهای انرژی

باز کردن چاکراهای انرژی

۴٫ باز کردن چاکراهای انرژی چاکرای قلب (سبز)

این چاکرا تماماً به عشق، محبت و عطوفت اختصاص دارد. اگر باز باشد، شما در نظر همگان فردی دلسوز و مهربان بوده، همواره در روابط دوستانه شرکت خواهید داشت. اگر این چاکرا کم کار باشد:

رفتاری سرد و خصومت‌آمیز در پیش می‌گیرید.

اگر پرکار باشد:

اطرافیان خود را از شدت عشق خفه می‌کنید و ممکن است در این موارد خودخواه به نظر برسید. چهار زانو بشینید. نوک انگشتان اشاره و شست را در هر دو دست به هم برسانید. دست چپ را روی زانوی چپ گذاشته، دست راست را جلوی قسمت پایین استخوان سینه نگه دارید. بر روی چاکرای قلب، و مفهوم و محل آن که در تیره‌ی پشت، هم سطح قلب است، تمرکز کنید. با دهان بسته، اما کاملاً واضح صدای “YAM” را در ذهن خود زمزمه کنید. در تمام این مدت، همچنان بدن خود را ریلکس کنید، و درباره‌ی این چاکرا، معنای آن، اثر آن بر زندگی، و تأثیری که باید در زندگی شما داشته باشد بیندیشید. تا جایی این کار را ادامه دهید که کاملاً به آرامش برسید. در این حالت، بازگشت و/یا تشدید «پاکی» را در جسم خود احساس خواهید کرد.

تغذیه شفابخش: خوراکی های سبز رنگ (سبزیجات برگ دار، اسفناج) چای سبز

۵٫ باز کردن چاکراهای انرژی چاکرای گلو (آبی روشن)

این چاکرا بر خودبیانگری و ارتباطات مبتنی است. وقتی باز است، به راحتی می‌توانید درونیات خود را بروز دهید، و به نظر می‌رسد هنر بهترین راه برای این کار باشد.

اگر این چاکرا کم کار باشد:

تمایلی به صحبت زیاد ندارید، و به همین دلیل خجالتی شمرده می‌شوید. اگر مرتب دروغ بگویید، ممکن است این چاکرا مسدود شود.

در صورت پرکار بودن چاکرای گلو:

معمولاً آنقدر حرف می‌زنید که مردم را عاصی می‌کنید. به احتمال زیاد شنونده‌ی بسیار بدی هستید. دو زانو بنشینید. انگشتان‌تان را به جز شست ها، از داخل دو دست در هم فرو کنید. بگذارید دو انگشت شست در بالا به هم برسند، و سپس کمی آن ها را بالا بکشید. بر روی چاکرای گلو، و مفهوم و محل آن که در ته گلو است، تمرکز کنید. با دهان بسته، اما کاملاً واضح صدای “HAM” را در ذهن خود زمزمه کنید. در تمام این مدت، به ریلکس کردن بدن خود ادامه دهید، و درباره‌ی این چاکرا، معنای آن، اثر آن بر زندگی، و تأثیری که باید در زندگی شما داشته باشد بیندیشید. پنج دقیقه این کار را ادامه دهید، تا احساس «پاکی» بار دیگر نیرومندتر شود.

تغذیه شفابخش: آب میوه‌ها و دم کرده‌ها میوه‌ها (تمام آن ها)

۶٫ باز کردن چاکراهای انرژی  چاکرای چشم سوم (آبی)

همان طور که از نامش برمی‌آید، این چاکرا با بینش مرتبط است. وقتی باز باشد، شما انسان روشن‌بینی خواهد بود، و زیاد خواب خواهید دید.

اگر کم کار باشد:

منتظر خواهید شد تا دیگران به جای شما فکر کنند. از آنجایی که بیش از اندازه به باورها تکیه می‌کنید، بیشتر اوقات سردرگم هستید.

اگر پرکار باشد:

تمام روز در دنیای تخیلات به سر می‌برید. در وضعیت های وخیم، ممکن است دچار خیالپردازی‌ها و حواس پرتی های مکرر و حتی توهم شوید. چهار زانو بنشینید. دستان خود را جلوی قسمت پایین سینه نگه دارید. دو انگشت وسط باید صاف باشند و به سمت خلاف جهت شما اشاره کنند. انگشتان دیگر را خم کنید به طوری که در دو بند انگشت بالا به هم برسند. انگشتان شست به شما اشاره می‌کنند و در بالا به هم می‌رسند. بر روی چاکرای چشم سوم، و مفهوم و محل آن که اندکی بالاتر از وسط دو ابرو است، تمرکز کنید. با دهان بسته، اما کاملاً واضح صدای “OM” یا “AUM” را در ذهن خود زمزمه کنید. در تمام این مدت، ریلکس کردن بدن باید تا حدی به صورت طبیعی صورت پذیرد. به اندیشه درباره‌ی این چاکرا، معنای آن، اثر آن بر زندگی، و تأثیری که باید در زندگی شما داشته باشد ادامه دهید. تا جایی این کار را ادامه دهید که بازگشت و/یا تشدید همان احساس «پاکی» را تجربه نمایید.

تغذیه شفابخش: میوه های بنفش رنگ (انگور، قره قاط) شکلات ادویه‌ها یا دم کرده‌های اسطوخودوس

  ۷٫ باز کردن چاکراهای انرژی  چاکرای تاج (صورتی)

این چاکرا هفتمین و معنوی‌ترین چاکرا است. چاکرای تاج شامل خرد فرد و یکی شدن با کائنات می‌باشد. اگر باز باشد، تعصب از زندگی‌تان رخت برمی‌بندند، و شما نسبت به جهان و پیوند آن با خودتان آگاه‌تر می‌شوید.

اگر کم‌کار باشد:

معنویتتان کم خواهد بود، و افکار خشکی خواهید داشت.

اگر پرکار باشد:

همواره هرچیزی را از نظر عقلانی بررسی می‌کنید. در این حالت معنویت در ذهن‌تان جایگاه نخست را دارد، و اگر بیش از حد پرکار باشد، ممکن است حتی نیازهای جسمانی خود (غذا، آب، مسکن) را نادیده بگیرید. دستتان را مقابل شکمتان قرار دهید به طوری که انگشتان کوچک به بالا و در خلاف جهت شما اشاره کنند، و در قسمت بالا به هم برسند. باقی انگشتان را در هم گره بزنید. انگشت شست دست چپ باید زیر انگشت زیر دست راست باشد. بر روی چاکرای تاج، و مفهوم و محل آن که درست در قسمت بالای سر است، تمرکز کنید. با دهان بسته، اما کاملاً واضح صدای “NG” را در ذهن خود زمزمه کنید (همین طور که معلوم است زمزمه کردن این صدا کار دشواری است). در تمام این مدت، بدنتان دیگر باید کاملاً ریلکس شده باشد، و ذهنتان در آرامش کامل به سر ببرد. در عین حال، تمرکز بر روی چاکرای تاج را متوقف نکنید. این مدیتیشن بیشترین زمان را می‌برد، و نباید کمتر از ده دقیقه باشد. هشدار: پیش از باز یا تقویت شدن چاکرای ریشه، این مدیتیشن را برای چاکرای تاج به کار نبرید. قبل از رسیدگی به آخرین چاکرا، باید در ابتدا یک پایه‌ی قوی داشته باشید، که تمرینات ریشه این پایه‌ی قوی را برای شما فراهم می‌کنند.   تغذیه شفابخش: از آنجایی که چاکرای تاج پیوند معنوی ما با پیرامون‌مان می‌باشد، تغذیه‌ی شفابخشی برای آن وجود ندارد. در عوض، تنفس هوای پاک و تازه و بهره‌مندی از نور خورشید می‌تواند برای چاکرای تاج بسیار مفید باشد.

16 دیدگاه ها
 • مهدی | خرد 12, 1396 at 2:11 ب.ظ

  سلام
  من چاکرای دستم باز شده و فعاله و از فاصله ۴۰ الی ۵۰ سانتی متری هم می توانم حسش کنم و فعاله
  دوبار هم تو کف دست هام هاله دیدم در حال بیرون اومدن یا درحال حرکت / حالا باید چیکار کنم
  همش همینه
  مثلا باید چطور اون انرژی رو به اشیا منتقل کنیم و حرکت بدم ؟
  mahdialimoradi9@gmail.com
  ممنون میشم جواب بدین

  • ادز کلیک | خرد 19, 1396 at 11:04 ق.ظ

   جدی میگی یا شوخی میکنی؟!!!!!!!!!

   • محمد | فرو 9, 1398 at 6:53 ب.ظ

    شوخی چیه پسر این ها همه قدرت های وجود انسان هست اشرف مخلوقاتی که شیطان از حسادت زیاد نسبت به ما ازفرمان خالقش سرپیچی کرد…
    روح ما از روح خداست وخدا قدرتمند هست و این به این معنیست که ماهم قدرتمندیم بسیار قدرتمند…
    اما این قدرت های مامحصور شدن و فقط باتفکر درقدرت هامون میتونیم دوباره بدستشون بیاریم..
    خداتو قرآن گفته ما قدرت و دراختیار انسان قرار دادیم وفقط در تفکر در قدرت هامیتونه بدستشون بیاره
    من خیلی مطالعه دراین باره کردم و به نتایج بسیار خوبی رسیدم کمی طعم قدرت و چشیدم اما گناه تمام زحماتت و میسوزونه من اشتباهی کردم که دیگر به اون قردت اولی نرسیدم اما درتلاشم..

  • Amin | اسف 16, 1396 at 4:59 ب.ظ

   باید با یه کاغذ مربعی شکل یه شکل حرمی درست کنی بعد روی سوزن بزاری (قسمت نوک تیز سوزن روبه بالا باشه) بعد دوتا دستتو کنارش میزاری
   بعد فکر میکنی که یه نیرویی داره از دستت خارج میشه و اونو میچرخونه
   اینجوری تمرین کن وقتی موفق شدی نرو سراغ چیزای بزرگ
   بیشتر تمرین کن بعد کم کم چیزای دیگه رو حرکت بده

  • s.t.z | مرد 18, 1397 at 8:20 ب.ظ

   سذام امکان داره ک کمکم کنید ک چاکراه بدنمو باز کنم و اینکه چه طوری میتونم باشما ارتباط برقرار کنم تلفنی لطفا راهنمایی کنید

  • rona | اسف 16, 1397 at 3:29 ب.ظ

   می تونم شما رو ببینم ؟من واقعا علاقه دارم به این کار و دنبال ادم درستش هستم لطفا کمک کنید

 • مهدی | خرد 13, 1396 at 6:33 ب.ظ

  استادی هست که بهم آموزش بده انرژی چی رو بدست بیارم؟؟؟

 • سهیل | خرد 19, 1398 at 9:31 ب.ظ

  من تونستم چاکرا قرمز یا ریشه را خوب احساس کنم وقتی تو همجام چیزهای قرمز پیچید اگه فیلن ات را دیدی باشید من اون را نمودنم چرا تصور کردم من چیکار کنم تا بقیه چاکرا ها را بتونم اینجوری احساس کنم؟

 • محمد | خرد 22, 1398 at 4:19 ب.ظ

  من فقط ی چاکراه باز دارم اونم دهنمه

 • صحرا | تیر 13, 1398 at 9:23 ق.ظ

  چاکرای قلب که نوشتین انگشت شست و اشاره روهم بزاریم همون حالت دست چپو بزاریم رو زانوی چپ؟

 • Werewolf | تیر 20, 1398 at 4:50 ب.ظ

  باسلام. باید عرض کنم استاد هست اما کم که بیشتر این استاد ها به کسی آموزش نمیدن.چون ممکنه افراد تعلیم دیده این نیرو رو برای انجام کار منفی به کار ببرن.اگه دنبال استاد هستید به یک انرژی درمان مراجعه کنید و از اون ها دنبال استاد بگیردین یا از خودشون درس بگیرین.

 • مریم | مرد 9, 1398 at 11:48 ب.ظ

  سلام من چاکراهام کم کاره میشه بگین که چطور میتونم به تعادل برسونمشون حالا یا فکر و یا پاکسازی یا تمرینات یوگا

 • خاطره | مرد 24, 1398 at 12:05 ب.ظ

  سلام ، من چطور باید مطمئن بشم ک چاکرایی که فکر میکنم باز هس نه

 • مهتاب | شهر 11, 1398 at 9:12 ب.ظ

  سلام من ۶چاکراه فعال دارم یکیش کم کاره اونم چاکراه ۷عه میشه راهنماییم کنید

 • ناشناس | دی 5, 1398 at 3:55 ب.ظ

  سلام من ۱۵سالمه ولی جواب سوالتو میدونم.تو باید با دست راستت انرژی بدی و با دست چپت انرژی بگیری.از چیزای کوچیک شروع کن.مثلا برو «چرخ روانی» درست کن.تمرینات تله کینزی رو انجام بده . تمرکز زیادی میخواد.اگه اتفاقی نیافتاد اصلا نا امید نشو.چون کارو خراب میکنه.

 • ناشناس | خرد 1, 1399 at 4:52 ب.ظ

  سلام‌وقت‌بخیر‌ببخشید‌من وقتی ‌در‌مورد‌چاکرها‌‌و‌قدزت‌های‌ماورایی ‌مطلبی‌میخونم‌‌ی‌دردی‌تو‌کمرم‌احساس ‌میکنم‌‌‌این‌میتونه‌ربطی‌ب‌چاکر‌ها‌داشته‌باشد‌در‌صورتیک‌من‌تلاشی‌برای‌باز‌کردن‌چاکر‌ها‌نکرده‌ام

ارسال دیدگاه