تصویر عنوان

آیا انرژی مثبت یا انرژی منفی وجود دارد؟

درباره این پروژه

این روزها درباره انرژی مثبت بودن یا انرژی منفی بودن آدم ها زیاد می شنویم. سوال اساسی این است که اصلا انرژی مثبت یا منفی وجود دارد؟ 

همه ما روزهای خوب و بد زیادی رو توی زندگی پشت سر گذاشتیم، هیچ کدوم از ما نمی تونیم به طور کامل ادعا کنیم که روزهای سخت و عواملی که باعث به وجود اومدن اون شدن رو نمی دونیم، چرا که همه ما بعد از گذشت تنها چند ساعت تا چند روز از یه اتفاق تلخ، متوجه دلایل اصلی به وجود اومدن اون اتفاق تلخ در درون خودمون می شیم، در حقیقت همه ما خودآگاه و ناخودآگاه با تاثیر هاله انرژی انسان بر سلامتی کم و بیش آگاهیم…

موضوع این است که بسیاری از افراد مدعی دانش که از این راه کسب و کاری برای خودشان راه انداخته اند، سعی دارند این باور را جا بیندازند که بعضی ها انرژی مثبت و برخی دیگر انرژی منفی دارند، در حالی که این نوع صحبت ها نوعی مغلطه در کلام است…

خیلی از مردم فکر می کنند اگر مدام جمله های مثبت بیان کنند، در دیگران احساس های مثبت ایجاد خواهند کرد. آدم های زیادی در همه جای دنیا با ادعای واهی مثبت اندیشی و این که اگر مثبت فکر کنید، همیشه اتفاق های خوب برای تان می افتد، توانسته اند افراد زیادی را که به دنبال راه های ساده و سریع رسیدن به موفقیت و شادی هستند، دور خود جمع کنند اما در واقع گفتن جمله های مثبت به تنهایی، باعث ایجاد حس مثبت در دیگران نمی شود.

اگر فردی دنیای درونی مثبتی داشته باشد و جمله های مثبتی بگوید و کارهای مثبتی انجام دهد، می تواند اثر خوبی روی دیگران داشته باشد ولی اگر مدام حرف های مثبت بزند اما دنیای درونی و ساختار فکری اش مثبت نباشد، لزوما باعث برانگیخته شدن حس مطلوب در بقیه نخواهد شد.

اگرچه بارها مشاهده شده روحیه خوب دادن به افراد، حال آنها را بهتر می کند اما خیلی وقت ها مثبت نگری بیش از اندازه حتی می تواند باعث بد شدن حال آدم ها شود چون خودشان را با فردی که بیش از حد مثبت گویی می کند، مقایسه می کنند و به اشتباه در دام این تفکر می افتند که نکند افسرده، منفی نگر و نگون بخت باشند! نکند به اندازه کافی در زندگی مثبت نگر نباشند! نکند دلیل اینکه تا به حال موفق نشده اند، این بوده که نتوانسته اند مثل این افراد مثبت به همه وقایع نگاه کنند!

نمونه اقرار آمیز و جالب افرادی که مثبت اندیشی تجاری را تبلیغ می کنند، کسانی هستند که مدام به جوان ها می گویند: «اگر هر روز صبح که از خواب بیدار می شوید در اندیشه داشتن یک اتومبیل مدل بالا باشید، حتما روزی به آن خواهید رسید.» اما این اندیشه کاملا نادرست است چون هر آدمی جایگاه خود را دارد و با توجه به توانایی ها و محدودیت ها و محیطی که در آن بزرگ شده و میزان تلاشی که می کند، ممکن است به بعضی از آرزوهایش برسد و به بعضی از آنها نرسد.

خیلی وقت ها افرادی را می بینیم که سعی می کنند حرف های زیبا بزنند، بسیار خوشرو باشند اما وقتی کمی بیشتر با آنها آشنا می شوید و پای حرف های شان می نشینید، دلتان می گیرد! نمونه بارز وطنی این آدم ها، برخی از مجری های صداوسیما هستند که لزوم آدم های شاد و مثبت و در واقع آنچه که می گویند، نیستند اما فکر می کنند با لبخندهای ساختگی و گفتن جمله های مثبت، حس مثبتی به میلیون ها بیننده انتقال می دهند و همان ها بارها سوژه جالبی برای طنزپردازها شده اند!

راستی چرا داشتن انرژی مثبت در زندگی علاوه بر اینکه می تواند باعث رقم خوردن اتفاقات خوب بشود حتی می تواند احساس ما را نیز بهتر و مثبت تر کند و دید ما را نسبت به تمامی اتفاقات جهان تغییر دهد.

نمی شود همیشه نقش بازی کرد

آدم ها موجوداتی اجتماعی هستند که معمولا حواس شان هست که رفتارشان ممکن است چه تاثیری روی دیگران بگذارد. آدم های زیادی تمایل دارند که تاثیر خوبی روی بقیه افراد داشته باشند و به همین دلیل خودآگاه، تلاش می کنند حس های ناخوشایند درونی شان را بپوشانند.

از طرفی، ذهن ما به گونه ای شکل گرفته که بسیاری از حس های ناخوشایند به وادی ناخودآگاه آن می رود، یعنی از آن حس ها آگاهی نداریم ولی در جایی خود را بروز می دهند؛ بنابراین متاسفانه همیشه کاملا موفق نمی شویم آنچه درونمان می گذرد، بپوشانیم و رفتار و گفتارمان، خیلی وقت ها خبر از سرّ درونمان می دهد و دنیای درونی مان را آشکار می کند.

افکار و احساسات شما، شخصیت اصلی شما را تشکیل داده است، پس اینکه چطور در دنیا اعمالتون رو بجا میاورید، چه مقدار از لحاظ فیزیکی و روانی و معنوی سلامت هستید، چقدر انرژی مثبت به کائنات میفرستید؟ چقدر از کائنات انرژی و اتفاقات مثبت رو طلب میکنید؟ و بسیاری از سوال دیگر که شما باید پاسخگو آن باشید و در آن تامل کنید. شما در واقع همان چیزی هستید که فکر میکنید هستید و تمامیه اعمالی که در زندگی انجام میدهید از تفکراتتون نشات میگیره.

در واقع انسان ها می توانند بخشی از حس های ناخوشایند درونی شان که برای خودشان غیرقابل تحمل است، از طریق رفتار و گفتار به دیگران منتقل کنند تا کمی از این بار حس منفی را از درون خودشان بردارند و روی دوش افراد دیگر بیندازند.این مکانیسم دفاعی «فرافکنی»، کمک می کند دنیای ناخوشایند درونی فرد، کمی برایش قابل تحمل تر شود.

پس اساس و توجیه علمی اینکه مردم فکر می کنند انرژی از طرف کسی دریافت می کنند، در واقع فرافکنی حس های خوشایند یا ناخوشایند از ذهن ما به ذهن دیگران است.

افکار درونی شما اغلب و شاید بهتر است بگوییم همیشه در بیرون منعکس میشوند زیرا تغییراتی که شما در زندگی خود ایجاد میکنید بر طبق همان تغییراتی که در ذهنتان روی داده است پیش میرود. اما افکار بصورت انرژی در بیرون هاله انرژی شما قرار میگیرد که امروزه میتوان این انرژی را با دوربین های کرلیان بررسی کرد.

اگر دوربین کرلیان برای شما واژه ای نا آشناست و با آن آشنایی کامل ندارید مقاله توضیح کامل درباره انرژی بدن انسان میتواند به شما کمک کند.

 

انرژی مثبت

انرژی مثبت هستی یا انرژی منفی؟

تاریخ

می 16, 2021

دسته بندی

انرژی