۶ دلیل که ما تمایل داریم به موفقیت دست پیدا کنیم

 • ۶ دلیل تمایل انسان به موفقیت

  موفقیت به شدت با برنامه های زندگی ما در ارتباط است. هر روز ما در حال رویا پردازی  درمورد اهدافمان هستیم. هر روز که به سمت جلو پیش می رویم ، یک قدم به موفقیت نزدیک می شویم. گاهی آنقدر بر روی اهداف خود متمرکز هستیم که حتی فراموش می کنیم چرا آرزوی موفقیت داریم.

  دلیل این موضوع چیست؟ آیا ما به راستی به موفقیت نیاز داریم؟ آیا این موضوع از خود آگاه ما نشات می گیرد یا در نتیجه ی  ناخودآگاه ذهن ما است؟ در این مطلب ما به صورت خلاصه ۶ دلیل که باعث می شود به سمت موفقیت تمایل داشته باشیم را بررسی می کنیم. با ما همراه باشید:

  6 دلیل که ما تمایل داریم به موفقیت دست پیدا کنیم:   

  ۱-ما می خواهیم به موفقیت برسیم زیرا این بخشی از برنامه های زندگی ما است:

  موفقیت به شدت با برنامه های زندگی ما در ارتباط است. تعریف موفقیت با توجه به هدفی که هر کس برای خودش تعیین کرده متفاوت است. هر یک از این اهداف احساسات و عواطف مثبتی را برای ما به ارمغان می آورند، زیرا می دانیم که برنامه های زندگی ما در حال انجام هستند و داریم پیشرفت می کنیم.

  ۲-ما تمایل داریم که خروجی اهدافمان مربوط به موفقیت خاصی باشد:

  در بسیاری از موارد ما می خواهیم مزایایی را در رابطه با دستیابی به یک هدف خاص تجربه کنیم. در واقع اتفاقی که در ذهن ما رخ می دهد این است که هنگامی که به موفقیت دست پیدا می کنیم، بین این مزایا و وضعیتی که در نتیجه ی یک پیروزی کسب کرده ایم، ارتباط خوبی برقرار می شود. وجود این ارتباط باعث می شود موفق بودن ما مطلوب و لذت بخش باشد.

  ۳-ما عاشق طعم برنده شدن هستیم:

  دستیابی به موفقیت یک تجربه بسیار مثبت است، زیرا به ما ارزش بیشتری می دهد و ثروت خاصی را در ضمیر ما می افزاید. دستیابی به این امر مانند یک پیروزی شخصی تلقی می شود. در عمق سرشت ما همواره تمایل به برنده بودن وجود داشته است.

   

  6 دلیل که ما تمایل داریم به موفقیت دست پیدا کنیم (قسمت دوم)

  ۴- ما به تحریک نیاز داریم:

  دانستن اینکه یک هدف وجود دارد، هدفی که می خواهیم به آن برسیم، ما را نسبت به حرکت به سوی آن هدف تحریک می کند. هر چقدر هدف چالش برانگیزتر باشد، احساس موفقیت قوی تر با آن ایجاد می شود. به این ترتیب، می توانیم انگیزه بهتری برای دستیابی به اهداف بزرگ تر بدست آوریم و محرک های بیشتری را برای بهبود وضعیت خود تعریف کنیم، رشد شخصی داشته باشیم و یاد بگیریم که هدفی را به چالش بکشیم.

  ۵- می خواهیم کمبود ها و شکست های گذشته را جبران کنیم:

  همه ما دچار اشتباه می شویم. قطعاً شکست ها اتفاقات خوبی نیستند، اما در زندگی ما امری اجتناب ناپذیرند و بهتر است که بازخورد ارزشمندی را از آنها دریافت کنیم. آنها می توانند نیرویی قوی را به وجود آورند که ما را به سمت اهداف بیشتر سوق دهد. درست است که ما گاهی احساس شکست را تجربه می کنیم اما در نهایت می خواهیم پیروز باشیم. چنین پیروزی می تواند تمام تجربیات ناخوشایند قبلی را جبران کند. این الگو در بیشتر موارد می تواند نسبت به میل افراد برای رسیدن به هدفشان پاسخ مناسبی را ارائه دهد.

  ۶- ما موفقیت را به عنوان راه حلی برای مشکلات خود می یابیم:

  لذت بردن از پیروزی یک تجربه بسیار مثبت است. این حس می تواند تاثیرات سایر تجربیات بد در زندگی ما را کمرنگ کند. هنگامی که در انتظار موفقیت هستیم، عمل کردن در یک راستا برایمان آسان تر است. ما غالباً از این مکانیسم غافل هستیم زیرا بیشتر در سطح ناخودآگاه عمل می کند.

   

  بیشتر بخونید: بالانس و افزایش قدرت ارتعاشی انرژی

  بیشتر بخوانید: تکنولوژی امواج بینورال چیست؟

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اسکرول به بالا