۵ راه برای بهبود اعتماد به نفس

 • ۵ راه برای بهبود اعتماد به نفس

  در این مقاله به طور خلاصه به ارائه ۵ راه برای بهبود اعتماد به نفس پرداخته ایم:

  ۱- از مقایسه خود با دیگران دست بردارید

  محققان معتقدند که افرادی که خود را با دیگران مقایسه می کنند، به مراتب احساس حسادت را نیز تجربه خواهند کرد. و هرچه احساس حسادت بیشتری به آنها دست بدهد، نسبت به خودشان هم حس بدتری پیدا می کنند. و این سیکل معیوب به صورت مداوم تکرار می شود.

  ۲- مراقب بدن خود باشید:

  سخت است که بدون مراقبت از بدن خود به آن احساس خوشایندی داشته باشید. کم شدن ساعات خواب، داشتن یک رژیم غذایی ناسالم و ورزش نکردن باعث می شود تا وضعیت سلامتی شما بیشتر تحت آسیب  قرار بگیرد. مطالعات نشان می دهد که انجام فعالیت بدنی باعث افزایش اعتماد به نفس می شود.

  5 راه برای بهبود اعتماد به نفس۳- شفقت با خود را تمرین کنید:

  شفقت با خود به معنی انجام رفتارهای مهرآمیز با خود هنگامی که مرتکب اشتباه می شوید و یا شکستی را تجربه می کنید، است. بد تا کردن با خود در شما انگیزه ای را برای بهتر عمل کردن ایجاد نمی کند. سعی کنید با خود صحبت کنید مثل اینکه با یک دوست قابل اعتماد درد و دل می کنید.

  ۴- پذیرش عدم اعتماد به نفس در خود:

  سعی کنید با برخی از ترس های خود که ناشی از عدم اعتماد به نفس است، رو به رو شوید.

  ۵- آزمایش های رفتاری انجام دهید:

  هنگامی که ذهن شما به شما می گوید که هیچ مهارتی برای صحبت در جلسه ندارید یا اینکه توانایی انجام کاری در شما وجود  ندارد، به خود یادآوری کنید که افکار شما همیشه دقیق نیستند. و گاهی اوقات، بهترین راه برای مقابله با چنین گفتگوی ذهنی منفی، به چالش کشیدن این تفکرات است. سعی کنید عکس آنچه که ذهن شما بر شما تحمیل می کند را انجام دهید. در این میان یاد می گیرید که اندکی مضطرب بودن یا داشتن چند اشتباه به اندازه ای که تصور می کردید هم بد نیست.

  بیشتر بخوانید: شش ویژگی افراد موفق

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اسکرول به بالا