کوانتوم چیست

 • در جهان کوانتوم راز این موضوع در نحوه ی خلقت جهان و سپس انسان و دیگر موجودات نهفته هست .

  جهان از دید کوانتوم 

  در سطح عرفانی و علمی میشه این گونه جهان رو توصیف کرد که : به وسیله ی انفجار بزرگ یا انفجار نور یا هر نوع آغاز دیگری ، فوتون ها در سراسر جهان هستی پراکنده شدند و رفته رفته با فاصله گرفتن از مرکز انفجار ، تبدیل به اتم ها و سپس مولکول ها و سپس ماده و سپس اجسام کوچک و سپس اجسام بزرگتر و بار برخورد اجرام آسمانی با یکدیگر و انفجار حاصله از آن سیارات و خورشیدهای بسیاری در جهان هستی تشکیل شدند .

  در اصل میتوان اینگونه بیان کرد که هر هسته ، الکترون هایی رو به دور خود جمع کرده است . به عنوان مثال در منظومه شمسی خورشید نقش هسته ی اتم را دارد و سیاراتی از قبیل زمین و ماه و مریخ و مشتری و دیگر سیارات که به دور خورشید گردش میکنند نقش الکترون ها را بازی میکنند . این روند باعث میشود هر الکترون در مدار مربوط به هسته ی خود گردش کند و سیارات با یکدیگر برخوردی نداشته باشند .

  با این روند با یک آغاز|، هزاران هزار سیاره و خورشید و کهشکان در جهان به وجود آمده و هر یک مستقل از دیگری به حیاط خود ادامه میدهند . که این روند رو چیزی جز قدرت خداوند متعال نمیتوانیم بدانیم .

  به لطف و علم پروردگار با یک انفجار نور شرایط برای زندگی انسان و دیگر موجودات در هستی مُهیا شد ، و به تعریف دیگر با یک انفجار نور خلقت خداوند آغاز شد .

  پس به قسمت دوم ماجرا نقل مکان میکنیم .

  "<yoastmark

  کوانتوم از دید انسان 

  انسان خلق شده از روح و جسم است . در تجربیات معنوی و زمانی که با روح به مکان هایی سفر کردیم ، شاهد این بودیم که اساتید یا فرشتگان سراسر از نور بودند . از این رو ، روح ما نیز ، از همان لطافت آفریده شده . پس روح ما نیز خاصیتی از نور است.

  و همان طور که در پست قبل برای شما توضیح دادیم ، نه تنها جسم انسان بلکه تمامی خلقت از نور به وجود آمده است .

  اما چرا ما جهان را اینگونه مشاهده میکنیم ؟

  این راز در نحوه ی خلقت جسم انسان نهفته است . قدرت بینایی به شما این اختیار رو میده که محیط اطراف خود رو ببینید ، اما آن چیزی که در محیط اطراف شما حاضره با چیزی که شما می بینید تفاوت های بسیاری داره . تصویر واقعی جدا از اون چیزی هست که شما در حال حاضر می بینید .

  برای اثبات این گفته نیاز دارم که قوه ی بینایی انسان رو براتون شرح بدم : بینایی انسان از طریق چشم انسان است که چشم ، توسط شبکیه و مویرگ هایی به مغز متصل است .

  کار اصلی چشم آن است که نورهایی را که از خارج دریافت می کند طوری روی پرده شبکیه متمرکز کند که تصویر دقیقی از شیء مورد نظر روی پرده شبکیه ایجاد شود . شبکیه این تصاویر را به صورت پیام های عصبی به مغز ارسال می کند و این پیام ها در مغز تفسیر می شوند. چشم یک پنجره شفاف به نام قرنیه وجود دارد. نور از محیط خارج وارد قرنیه شده پس از عبور از مردمک به عدسی می رسد. عدسی نور را به صورت دقیق روی شبکیه متمرکز می کند تا تصویر واضحی بر روی شبکیه ایجاد شود . 

  به استناد توضیحاتی که در بالا ارائه شد ، آنچه که ما از محیط اطراف مشاهده میکنیم ، بازتاب نوری است که به اجسام تابیده شده و سپس به چشم ما میرسد . اما کار به همین جا ختم نمیشود . عامل دیگری هم وجود دارد .

  جهان از دید کوانتوم 

  مغز انسان 

  مغز انسان پالس های عصبی را از چشم دریافت میکند و سپس این پالس ها را تبدیل به تصویر کرده و برای ما قابل تشخیص می نماید .

  در نتیجه : آنچیزی که ما از اطراف خود مشاهده میکنیم ، تنها تصویری است که مغز برای ما ثبت کرده است ، دنیا آن چیزی نیست که ما هم اکنون مشغول به مشاهده آن هستیم . بلکه این ها تصاویری هستند که از فیلتری همچون مغز عبور کرده و سپس برای ما نمایش داده میشوند .

  برای فهم بهتر : از پنجره به بیرون نگاه کنید ، در حیاط منزل درختی رو می بینید ، آیا در حیاط منزل شما فقط درخت وجود دارد ؟ ابدآ ، دستگاه بینایی و مغزی شما ، از برخورد و انعکاس نور با جامدات ، درخت را در ذهن شما ترسیم میکنند تا برای شما قابل فهم و تشخیص باشد .

  اما به واقع درختی که در حیاط شما وجود دارد چه شِکلی است ؟

  برای جواب دادن به این سوال ، لازمه موضوع رو از چندین سطح مورد بررسی قرار بدیم.

  ابتدا فرکانس دیداری و ارتعاشی : ما همه میدونیم که علاوه بر ما انسان ها ، موجودات دیگری هم در روی زمین در حال زندگی کردن هستند ، مانند جِن و اُنس که همه کمی تا حدی با اون ها آشنا هستیم ، اما چرا ما این موجودات رو نمی بینیم ؟ مگر ما دارای چشم نیستیم ؟ پس این موجودات برای ما باید قابل دید باشند …!!! چرا چشمان ما نوری از آن ها دریافت نمیکنه ؟؟؟ پاسخ سوال اینه : فرکانس دیدار ما با فرکانس دیداری این موجودات متفاوته ، فرکانس دیداری چشم انسان ۵۰ تصویر در ثانیه است یا به قولی ۵۰ هرتز در ثانیه است ، یعنی چشمان ما در هر ثانیه ۵۰ پالس و یا تصویر ثبت شده رو برای مغز ما ارسال میکنه . پس قابلیت دید چشمان ما در همین حَده ، برای روشن تر شدن موضوع قدرت دید حلزون رو برای شما مثال میزنم : قدرت دیداری حلزون سه تصویر در ثانیه است ، یعنی اگر یک سیب به آرومی در سر راهه یک حلزون قرار بدین ، حلزون به یک باره یک مانع رو مشاهده میکنه و به همین ترتیب اگر به آرومی اون سیب رو از مقابل حلزون وَر دارین ، حلزون دیگه هیچ چیزی رو مشاهده نمیکنه . چون قدرت ثبت تصویر بینایی حلزون بسیار پایین تر از چشمان انسانه .

  جهان از دید کوانتوم 

  به همین ترتیب موجوداتی مانند جِن ها ، سطح فرکانس ارتعاشی بدنشون با ما انسان ها متفاوته ، از همین رو چشمان ما قادر به مشاهده و ثبت تصاویری از اون ها نیست مگر اینکه از لحاظ قدرت انرژیکی در سطح فوتون ، با اون ها برابر بشیم .

  دوم الهام از محیط : در حالت الهام مذهبی ، قدرت آگاهی و دریافت آگاهی به شدت در انسان بالا میره و به نوعی حسگر های انسان تقویت میشن ، به عنوان مثال رنگ ها و بو ها در نَذَر انسان به شدت افزایش پیدا میکنند و یا انرژی منفی یا مثبت محیط روی این افراد تاثیر گذار خواهد بود، به عنوان مثال : بعضی افراد در انجام مراقبه بوی عطری خاص رو استشمام میکنند یا صداهایی همچون موج دریا به گوش میرسه ، یا زمانی که در محیط هایی با انرژی منفی حضور پیدا میکنند حالشون دگر گون میشه ، این افراد سطح انرژی سلول ها و فوتون های بدنشون رو افزایش دادند به همین علت ، تاثیرات فوتونی محیط رو به خوبی حس میکنند .

  سوم بیداری معنوی : انسان ها در طول زندگی خودشون تلاش های بسیار زیادی انجام میدن تا خودشون رو از لحاظ معنوی به سطح بالایی برسونن و به تکامل و خدا شناسی برسن ، هر چه ما در مورد خداوند بیشتر مطالعه میکنیم ، بیشتر عبادت میکنیم و در مجموع سطح فکری خودمون رو ارتقا میدیم ، فوتون های بیشتری در مغز ما شروع به فعالیت میکنند ، به تعریفی فوتون های مغز ما آزاد میشن و فعال . جهان بیرونی ما سراسر فوتون است ، اگر ما هم بتونیم به این درک برسیم که جسم و مغز ما هم از فوتون تشکیل شده ، اون وقت با ارتقاء سطح انرژیکی (فوتون) خود میتونیم حائل بین دنیای درون (جسم و مغز) و دنیای بیرونی(محیط پیرامون) خودمون رو از بین ببریم … زمانی که به این نقطه برسیم ، در اصل به بیداری معنوی رسیدیم .

  کوانتوم

  انسان هایی که به بیداری معنوی میرسن ، به یک باره محیط اطراف خودشون رو سراسر نور و مشاهده میکنند ، زمانی که شما به بیدار معنوی برسین ، درخت موجود در حیاط منزل شما دیگر شبیه به این نیست ، بلکه سراسر روشنایی و نور مشاهده خواهد شد . علت این هست که حال فوتون های آزاد شده در مغز شما برابر با فوتون های موجود در پیرامون شما هستند که در نتیجه شما از جنس آگاهی ناب و نور الهی میشوید . که ما این آگاهی رو همان آگاهی خدایی می نامیم . در این لحظه انسان متوجه میشه همه چیزهایی که در پیرامون انسان وجود دارند ، نور هستند ، اما انسان به واسطه مغز و قوه ی بینایی چشم ، نور ها به اشکال دیگری برای فهم ما تصویر سازی میشن .

  "<yoastmark

  نورون ها

  مغز انسان تشکیل شده از چربی و آب است ، که در داخل این مایعات نورون ها وجود دارند ، نورون ها را میتوان دریافت کننده و ارسال کننده پیام های عصبی نامید . زمانی که به چیزی می اندیشید در اصل ، هزاران نورون در مغز شما شروع به فعالیت و رشد می کند . نورون ها با ارسال پیام های الکتریکی و مغناطیسی و عصبی به یکدیگر باعث میشوند فکر در مغز شما ایجاد شود . هر چه نورون های مغز شما بیشتر باشد ، قدرت تفکر و عکس العمل شما بالا تر خواهد رفت ، نورون ها در مغز مانند درخت هایی هستند که رشد کرده اند دارای و شاخ و برگ های بسیاری هستند . همان طور که میدانیم چربی و آب تشکیل از اتم ها هستند ، و اتم ها تشکیل شده از فوتون ها . هر چه نورون های مغزی شما بیشتر باشد ، قدرت تفکر و دریافت الهام شما بالاتر خواهد رفت . در اصل باید اینگونه بدانیم که فوتون هایی بدن ما را تشکیل داده اند ، فوتون هایی نیز محیط پیرامون ما را تشکیل داده اند . هر چه فوتون های موجود در بدن ما روشن تر و زیبا تر و شفاف تر و دارای انرژی بیشتری باشد . قدرت دریافت الهامات و بینایی معنوی انسان بالاتر میرود که این مبحث را در پست بعدی به خوبی مورد بررسی قرار میدهیم .

  جهان از دید کوانتوم 

  نتیجه گیری : در یک جمله باید اینگونه خدمت شما عرض کنم که در حقیقت درختی در حیاط شما به طور واقعی وجود نداره ، آن درخت تنها برای شما و موجوداتی مانند پرندگان و چرندگان و غیره دارای موجودیت هست . در اثبات این گفته هم باز به زندگی انسان هایی از قبیل دیوید کاپرفیلد اشاره میکنیم ، که میتونن از دیوار رد بشن ، یا زمانی که ما سفر روح رو انجام میدیم ، چگونه قادر خواهیم بود که از اجسام عبور کنیم ؟ حقیقت موضوع این هست که اجسام وجود دارند اما نه به طور واقعیت مطلق ، بلکه برای زندگی حالِ حاضر ما دارای معنی و مفهوم هستند.

  با تغییر نحوه ی نگرش شما به جهان هستی و همچنین تغییر سطح انرژیکی شما ، اجسام و تمام محیط مادی حاضر در پیرامون شما هم دچار تغییر خواهند شد .

  چطور تمام آسمان ها و زمین از نور ساخته شده و چطور جهان در برابر دیدگان ما خودش رو تصاویری از اشکال و اجسام مختلف نمایان میکنه ؟

  حقیقت این اسرار همون طور که گفته شد در قوه بینایی و مغز شما نهفته است ، البته این گفته به این معنی نیست که مغز و قوه ی بینایی ما ، مشغول فریب دادن ما هستند . بلکه هدف ما از نوشتن این پست این بوده که به شما این موضوع رو تفهیم کنیم که واقعیت معنوی یا مجازی عالم خلقت چیزی فراتر از واقعیت مادی آن است .

  جهان از دید کوانتوم 

  اینکه جهان به این شکل است و این همه اسرار شگرف رو در خود پنهان کرده ، یک فریب نیست ، بلکه یک نعمت و یک رحمت از جانب خداوند متعال است ، چون ما انسان ها همچون شاگردانی هستیم که برای شناخت معبود ؛ پای بر کره ی زمین گذاشتیم ، کره ی زمین برای ما نقش یک کارگاه اموزشی رو داره ، ما همانند شاگردانی هستیم که ابتدا باید آموزش ها و امتحانات اولیه رو با موفقیت پشت سر بذاریم تا کم کم وارد مراحل بالاتر شناخت خود و خداوند بشیم . حال هم به همین شکله ، شما تا دیروز تصور دیگری از جهان آفرینش داشتید ، اما حال با واقعیت های دیگری رو به رو شدید و این روند برای جویندگان حقیقت تا آنجایی ادامه داره که به مرحله ی استادی و خدا شناسی برسن .

   

  بیشتر بخوانید: ارتباط با فرشتگان

  بیشتر بخوانید: متافیزیک

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۶ رای
  اسکرول به بالا