چگونه تجربیات زندگی می‌تواند مستقیماً بر ژن‌های شما تأثیر بگذارد ؟

 • با توجه به بینش های جدید  رفتاری، تجربیات آسیب زا در گذشته ما، یا در گذشته اجداد اخیر ما، زخم های مولکولی را به DNA ما می چسبانند.

   

  در گذشته اعتقاد بر این بود که تغییرات اپی ژنتیک فقط در طول رشد جنین رخ می دهد. اما مطالعات پیشگام نشان داد که این تغییرات می تواند در بزرگسالی نیز به DNA اضافه شود و باعث ایجاد زنجیره ای از تغییرات سلولی شود که میتواند عامل بیماری و یا درد و رنج باشد.

   

  در پی تحقیقات گسترده بر روی دی ان ای مغز یک رشته جدید، به نام اپی ژنتیک رفتاری بوجود آمده است، که اکنون آنقدر پر جنب و جوش است که ده‌ها مطالعه انجام داده و درمان‌های جدید عمیقی را برای درمان مغز پیشنهاد کرده است.

   با توجه به بینش های جدید اپی ژنتیک رفتاری، تجربیات آسیب زا در گذشته ما، یا در گذشته اجداد اخیر ما، زخم های مولکولی را به DNA ما می چسبانند.

  کسانی که پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌هایشان در فقر زندگی میکردند. کسانی که پدربزرگ و مادربزرگشان در ویرانی های انقلاب فرهنگی زندگی کردند. مهاجرانی که والدینشان از قتل عام جان سالم به در بردند. بزرگسالان از هر قومیتی که با والدین معتاد یا بدسرپرست بزرگ شده‌اند – همگی چیزی بیش تر از خاطرات را با خود حمل میکنند  

  ژنتیک دانان به ویژه از دریافت این که تغییر اپی ژنتیکی می تواند از والدین به فرزند، نسل به نسل انتقال داده شود شگفت زده شدند.

    مطالعات دانشگاه دوک نشان میدهد،رژیم غذایی و مواد شیمیایی می‌توانند باعث تغییرات اپی ژنتیکی شوند، و ممکن است برخی از تجربیات مانند بی‌توجهی به کودک، سوء مصرف مواد مخدر یا سایر استرس‌های شدید ، فقر، عصبانیت و… نیز باعث تغییرات اپی ژنتیکی شوند

   مطالعه ای از رندی جیرتل از دانشگاه دوک نشان داد که وقتی موش های ماده با رژیم غذایی غنی از گروه های متیل تغذیه می شوند، رنگدانه خز فرزندان بعدی به طور دائمی تغییر می کند. و تغییرات بسیار شبیه به جهش در یک ژن به ارث رسیدند

  دوران کودکی شوم اجداد شما یا ماجراجویی های آنها ممکن است شخصیت شما را تغییر دهد و با تغییر بیان اپی ژنتیکی ژن ها در مغز، اضطراب یا انعطاف پذیری را به ارث ببرید.

  تجارب ما و پیشینیانمان، مانند لجن‌هایی که بر روی چرخ‌دنده‌های یک دستگاه تنظیم شده به‌خوبی پس از عقب‌نشینی آب دریا ته‌نشین می‌شوند، حتی اگر فراموش شده باشند. آنها به بخشی از ما تبدیل می شوند، پسماند مولکولی که محکم به داربست ژنتیکی ما چسبیده است. و در دی ان ای ما ثابت می ماند، و تمایلات روانی و رفتاری به ارث می رسد.

  شما دقیقاً کدام ژن را به ارث برده اید ؟ یک سلول قلب، یک سلول کبد یا یک سلول مغز.

  شما ممکن است نه تنها درد زانوهای مادربزرگتان را به ارث برده باشید، بلکه استعداد او را برای افسردگی ناشی از بی توجهی به مادربزرگ خود در دوران نوزادی نیز به ارث برده باشید. ممکن است درد ، فقر ، درماندگی ، خیانت و… را از اجداد تان به ارث برده باشید.

  اگر یکی از اجداد(حتی چند نسل قبل) شما توسط والدینی که پرورش داده اند به فرزندی پذیرفته شده است، ممکن است از تقویتی که او به لطف محبت و حمایت آنها دریافت کرده، لذت ببرید. مکانیسم‌های اپی ژنتیک رفتاری نه تنها زیربنای کاستی‌ها و ضعف‌ها، بلکه نقاط قوت و انعطاف‌پذیری نیز هستند. و برای کسانی که به اندازه کافی بدشانس نیستند که از پدربزرگ و مادربزرگ بدبخت یا خودداری کنند، درمان های نوظهور می تواند نه تنها خلق و خوی، بلکه تغییرات اپی ژنتیکی را تغییر دهد. مانند لباس قدیمی، می توانید آن را بپوشید یا آن را عوض کنید. ژنوم مدت‌هاست به‌عنوان طرح اولیه زندگی شناخته می‌شود، اما اپی ژنوم زندگی است آن را به اندازه کافی محکم تکان دهید .

  مرکز خدمات سلامت جایگزین و جامع دکتر گیلکی در ترکیه با جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در زمینه متاتراپی و برای تغییر ژنوم مخرب و آثار به جا مانده از اجداد شما را همراهی مینماید.

  با با ما تماس بگیرید.00905342986799

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای

  2 در مورد “چگونه تجربیات زندگی می‌تواند مستقیماً بر ژن‌های شما تأثیر بگذارد ؟”

  1. مطالب در مورد اپی ژنیک بسیار عالی بود استفاده کردم ممنونم از مطالب جدید وخوبتون

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اسکرول به بالا