ویژگی انسان خوش بین چیست

 • راز انسان خوش بین در چیست؟

  آن‌ها قدرت ماورایی ندارند. تنها کاری که می‌کنند این است که در چهارچوبی حرکت می‌کنند که ذهنشان را تقویت می‌کند. این گفته را ملیسا بلیکمن از دانشگاه جان هاپکینز تایید می‌کند.

  آن‌ها به طریقی آرامش می‌گیرند

  زندگی همواره مسائل و اتفاقات زنجیره‌واری را بر سر راه ما قرار می‌دهد. افراد مثبت اندیش می‌دانند که آن‌ها استثنا نبوده و تلاش می‌کنند تا با آن اضطراب به شکلی سالم کنار بیایند. در حقیقت، این دسته از تمرین‌ها می‌توانند میزان استرس را کم کنند. نوع تمرین مدیتیشن نیز بسته به خود فرد است و البته علم نیز این مسئله را تایید کرده است.

  بلیکمن می‌گوید: «تمرین و مدیتیشن به شما کمک می‌کند تا نگرش مثبت‌تری داشته باشید. علاوه بر آن، شما با انجام این فعالیت‌ها می‌توانید بهتر فکر کنید. زمانی که این فعالیت‌ها متوقف شوند، از قدرت ذهنی فرد برای عبور از موانع کاسته می‌شود.»

  انسان خوش بین در مواقع دشوار به مثبت‌اندیشی خود تکیه می‌کنند

  اگر آموخته باشید که همیشه به نیمه پر لیوان نگاه کنید، در مواقع دشوار نیز می‌توانید به آنچه که می‌خواهید برسید. گاهی اوقات، گرفتن تصمیم صحیح بین دو گزینه نیز به خوش‌بینی فرد بستگی دارد.

  انسان خوش بین آن‌ها نیز به نیمه‌خالی لیوان نیم‌نگاهی دارند

  بلیکمن می‌گوید: «کسی نیست که بگوید من در زندگی با هیچ مشکلی مواجه نیستم. کلید این مسئله این است که مثبت اندیش و البته واقع‌بین باشید. همه ما در زندگی با چالش‌های مختلفی مواجه هستیم. افراد مثبت اندیش با نگاهی متفاوت به آن مسئله نگاه می‌کنند. آن‌ها در زندگی به خود می‌آموزند که بگویند “این نیز بگذرد.” آن‌ها می‌دانند که قبلا هم با این دسته از مشکلات روبه‌رو بوده‌اند و با موفقیت از آن سد عبور کرده‌اند.»

  انسان خوش بین به خود زور نمی‌گویند

  برخی از ما بزرگترین منتقد خودمان هستیم، در حالی که آدم‌های مثبت اندیش خود را همان‌طور که هستند ارزیابی می‌کنند. پژوهش‌هایی نیز در این زمینه انجام شده که نشان می‌دهد «پذیرش خود» می‌‌تواند زندگی بهتری را به ارمغان بیاورد.

  اگر قرار است که ما بخشندگی و مهربانی را بیاموزیم، باید آن را با دیگران تمرین کنیم. ما باید یاد بگیریم که خوبی و مهربانی را به دیگران عرضه کنیم تا چهارچوب ذهنیِ مثبت‌اندیشی ما شکل بگیرد.

  انسان خوش بین

  بیشتر بخوانید: عادت هایی که شما را به موفقیت نزدیک میکند

  انسان خوش بین «روابط سمی» را از زندگی خود پاک می‌کنند

  اینکه شما چه کسی هستید از روی اطرافیان شما مشخص می‌شود. دلیل آن نیز مشخص است: اطرافیان شما حامی عاطفی و اخلاقی شما هستند. استرس و خوشحالی از جمله مواردی است که به دیگران منتقل می‌شود. پس هرچه افراد خوش‌بین و خوشحال در اطراف شما بیشتر باشد بهتر می‌توانید آن چهارچوب را تقویت کنید.

  پس افراد مثبت اندیش با علم به این قضیه دوستانی را برمی‌گزینند که بتوانند احساسات خوبی را به او منتقل کنند. بلیکمن می‌گوید: «اگر بدانید که شبکه دوستان شما تا چه اندازه به روی شما تاثیر می‌گذارد شگفت‌زده خواهید شد.»

  انسان خوش بین پیروزی‌های کوچک را هم جشن می‌گیرند

  افراد خوش‌بین به همان اندازه که به پیروزی‌های بزرگ خود اهمیت می‌دهند، پیروزی‌های کوچک را نیز مهم می‌شمارند. در واقع، این عادتی است که تمام افراد مثبت اندیش دارند. البته معنای این جشن گرفتن، برگزاری مراسمی مانند جشن تولد نیست، همین که فرد یک ایمیل تشکر از کارفرمای خود دریافت کند و آن لحظه را با دوستان خود تقسیم کند، توانسته چهارچوب را تقویت کند.

  انسان خوش بین اجازه نمی‌دهند خوش‌بینی آن‌ها مانع از رسیدن به اهدافشان شود

  اگر رویکرد فرد به اهداف نامناسب باشد، قطعا با مشکلاتی روبه‌رو خواهد شد. به عبارت بهتر، اگر خوش‌بینی از واقع‌بینی فاصله گیرد رسیدن به اهداف تقریبا ناممکن می‌شود. این مشکلات بر سر هر کسی قرار می‌گیرد. افراد خوش‌بین این موانع را شناسایی کرده و به دنبال راه‌حل می‌گردند. تمام این مراحل باید با کمک خوش‌بینی و واقع‌گرایی صورت گیرد.

  انسان خوش بین برای آینده برنامه دارند

  افراد معمولی زمانی که به مشکل برمی‌خورند به خود می‌گویند که این تنها راهی است که پیش روی من است و من دیگر چاره‌ای ندارم. اما افراد مثبت اندیش اگر به مشکلی بخورند به خود می‌گویند که علاوه بر این راه، گزینه دوم و سومی نیز وجود دارد. ‌آن‌ها خلاقانه فکر می‌کنند. اما پیش نیاز آن این است که در آرامش فکر کنید.

  بیشتر بخوانید: تفکر فلسفی یعنی تفکر متافیزیکی

  انسان خوش بین،زندگی،مثبت اندیشی،قهوه،پیراهن،خانواده،دوستان،همکلاسی،راز،قدرت ماورایی،ذهن،آرامش،حقیقت،مدیتیشن،بلیکمن،قدرت ذهنی،نیمه خالی لیوان،افراد مثبت اندیش،کلید،مشکلات،ارزیابی،زندگی بهتر،بخشندگی،مهربانی،روابط سمی،خوشحال،خوش بین،چهار چوب،احساسات خوب،شگفت زده،پیروزی،جشن،جشن تولد،اهداف،واقع بینی،واقع گرایی،آرامش،فکر

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  اسکرول به بالا