نحوه انجام مراقبه با عناصر خاک ، آتش و هوا

 • مراقبه با عناصر

  این مراقبه با عناصر بدین منظور طراحی شده است که شما را به هوشیاری و بصیرت برساند تا بتوانید از این عناصر برای پاکسازی و پالایش خود بهرمند جویید . این مراقبه بر تمام پنج کالبد شما اثر می گذارد و باید دو تا سه بار در سال انجام شود.

  نحوه انجام مراقبه با عناصر:

  چهار عدد شمع روشن کنید و آنها را روی زمین بر چهار گوشه مربعی فرضی قرار دهید . ظرفی خاک را وسط این مربع بگذارید . ظرفی دیگر مملو از آب را نیز دقیقا مقابل این ظرف قرار دهید ، به طوری که بتوانید بین این دو ظرف ، چهار زانو روبه رو شمال بنشینید . به هوایی که تنفس می کنید  به عنوان عنصر چهارم توجه کنید . یا عود بسوزانید

  مراقبه با عناصر

  نفسی عمیق بکشید و شش هایتان را از این هوا پر کنید . حال به شعله شمعی که در جلوی شما واقع شده است نگاه کنید . نیرو و قدرت آن رابر خود تصدیق کنید. به خاک نیز نگاه کنید نیرو و قدرت آن را بر خود تصدیق نمایید . اب را نیز احساس کنید و نیرو ان را بر خود تصدیق کنید . حال تایید کنید که جسم شما از این چهار عنصر ساخته شده است .

  چشمانتان را ببیندید و مراقبه را آغاز کنید . نفسی عمیق بکشید و از هوا بخواهید ما را از هر گونه دام ذهنی برهاند . تصور کنید این دام ها و تله ها ، در مقابل چشمانتان قرار گرفته اند . محو شدنشان را مشاهده کنید .

  دوباره نفسی عمیق بکشید . به آب بگویید و شما را از شر احساسات و عواطف منفی برهاند و بخواهید تا پالایشتان کند . خود را تجسم کنید که در آن شناورید و به زیر آب حرکت می کنید. ببینید که احساسات منفی تان به سوی آب روانه و در آن گم می شوند.

  کپه کوچکی خاک را مجسم کنید که بر آن بوته کوچک  آتش قار دارد . احساس کنید که هوا ، زندگی را به درون شعله های آتش تغذیه می کند . تبدیل شدن به آب  به بخار را مشاهده کنید. ببینید که تمامی این عناصر با یکدیگر عمل و شما را نیز تغذیه می کنند و کالبد های پنج گانه تان را در هماهنگی و تعادل قرار می دهند .

  در کمال خضوع و فروتنی ، از این عناصر چهارگانه برای شما شفایی ارزانی داشته اند سپاسگزاری کنید .

  توانایی انها را در نظر آورید . آتش را در مقتدرترین شکلش مجسم کنید و صدای پروردگار را از میان شعله های آن بشوید. آب را به صورت اقیانوس دریا و رودهایی تصور کنید که قسمت های مختلف زمین را از هم جدا می کنند و یک بار دیگر این شکل از قدرت پروردگار را بشناسید . هر یک صدایی دارند. به پیامی که هر یک از آنها به شما ارسال می کنند ، گوش فرا دهید .

  زمین کوه و دره هایش ، همین طور بادهایی که در ان می وزند را نیز تجسم کنید . زیبایی پروردگار را که در آنها متجلی شده است ببینید و به آواز و پیامی که برایتان می فرستند ، توجه داشته باشید .

  دانید که این قدرت و زیبایی که می بینید در همین عناصری هستند که به شما همراهند . این قدرت و توان و زیبایی را همچون یکی ارثیه ارزشمند بپذیرید.

  از این عناصر که  با  شما یکی شده اند ، متشکر و ادامه حمایت آنان را خواهان باشید . چشمانتان را باز کنید . با ملایمت خاک ، هوا ، آب و شعله های آتش را لمس کنید .

  کاملا هوشیارانه ، از پروردگار خویش به خاطر این شفا سپاسگزاری کنید .

  سه تا از شمع های روشن را خاموش کنید و یکی از آنها را در مکانی امن نگه دارید تا شعله وربماند . کاسه های آب و خاک را نیز در دو طرف آن با احترام و تواضع قرار دهید . بعدا می توانید ، شمع را خاموش کنید و ظرف های آّب و خاک را نیز به جای خود باز گردانید.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای

  2 در مورد “نحوه انجام مراقبه با عناصر خاک ، آتش و هوا”

  1. سلام من خودم در گذشته یعنی کودکیم که پاک بودم . توانایی هایی داشتم که از طریق نزدیکی به خداوند بدست آورده بودم . در آن زمان از طریق احساسات حقایق جهان و وجود انسان را میفهمیدم .ولی توانایی های من چیز های دیگری بود . از سر تجربه ای که دارم میتوانم بگویم از طریق این کار شاید بشود درون خود را صاف کرد ولی قطعا کافی نیست . و منجر به رسیدن به توانایی های خواص نخواهد شد و فکر میکنم برای انجام این کار قرار دادن شمع . کاسه های آب . خاک لازم نیست . همانگونه که هوا را تصور میکنید میشود تمام عناصر را تصور کرد . و قرار دادن فیزیکی آنها اصل هدف این عمل را به حاشیه میکشاند و عناصر مرکز انرژی قرار میگیرد در حالی که مرکز انرژی خداوند است . و همینطور قرار دادن فیزیکی عناصر در نظر اول کمی تمصخر آمیز بنظر میرسد

   1. غزاله رعنائی

    عناصر چهار گانه چرخه حیات و زندگی در کره زمین که خداوند به این چهار عنصر آفریده و بدون هیچکدام از آنها حیات موجود زنده ای وجود نخواهد داشت و اگه بخوایم زندگی از هر بابت جسمی مادی معنوی برامون به خوبی به چرخه پدید آمدن این چهار عنصر کنار هم و حتی در خانواده هائی که اعضاء و افراد اون خانواده هر چهار عنصر ماده تولد دارن کاملا از هر بابت به کام تر بی نقص تر هست ولی چون امکان این چهار عنصر وجودی انسانها در کنار هم به ندرت پیش میاد خوب که ما خودمون ایجاد کنیم و این چهار عنصر با هم که معنی خداوند نداره ولی ما میتونیم تو نیایش با خدا برای درخواست و فراهم کردن زندگی بهتر مادی و معنوی استفاده کنیم وگرنه ارتباط با خداوند در هر شرایطی فراهم و چه بهتر که با تشریفاتی باشه که به معنویات و روح و جسم ما در اون زمان و مکان خاص کمک کنه

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اسکرول به بالا