نحوه انجام مراقبه با عناصر خاک ، آتش و هوا

دسته بندی :مدیتیشن و مراقبه 1402

مراقبه با عناصر

این مراقبه با عناصر بدین منظور طراحی شده است که شما را به هوشیاری و بصیرت برساند تا بتوانید از این عناصر برای پاکسازی و پالایش خود بهرمند جویید . این مراقبه بر تمام پنج کالبد شما اثر می گذارد و باید دو تا سه بار در سال انجام شود.

نحوه انجام مراقبه با عناصر:

چهار عدد شمع روشن کنید و آنها را روی زمین بر چهار گوشه مربعی فرضی قرار دهید . ظرفی خاک را وسط این مربع بگذارید . ظرفی دیگر مملو از آب را نیز دقیقا مقابل این ظرف قرار دهید ، به طوری که بتوانید بین این دو ظرف ، چهار زانو روبه رو شمال بنشینید . به هوایی که تنفس می کنید  به عنوان عنصر چهارم توجه کنید . یا عود بسوزانید

مراقبه با عناصر

نفسی عمیق بکشید و شش هایتان را از این هوا پر کنید . حال به شعله شمعی که در جلوی شما واقع شده است نگاه کنید . نیرو و قدرت آن رابر خود تصدیق کنید. به خاک نیز نگاه کنید نیرو و قدرت آن را بر خود تصدیق نمایید . اب را نیز احساس کنید و نیرو ان را بر خود تصدیق کنید . حال تایید کنید که جسم شما از این چهار عنصر ساخته شده است .

چشمانتان را ببیندید و مراقبه را آغاز کنید . نفسی عمیق بکشید و از هوا بخواهید ما را از هر گونه دام ذهنی برهاند . تصور کنید این دام ها و تله ها ، در مقابل چشمانتان قرار گرفته اند . محو شدنشان را مشاهده کنید .

دوباره نفسی عمیق بکشید . به آب بگویید و شما را از شر احساسات و عواطف منفی برهاند و بخواهید تا پالایشتان کند . خود را تجسم کنید که در آن شناورید و به زیر آب حرکت می کنید. ببینید که احساسات منفی تان به سوی آب روانه و در آن گم می شوند.

کپه کوچکی خاک را مجسم کنید که بر آن بوته کوچک  آتش قار دارد . احساس کنید که هوا ، زندگی را به درون شعله های آتش تغذیه می کند . تبدیل شدن به آب  به بخار را مشاهده کنید. ببینید که تمامی این عناصر با یکدیگر عمل و شما را نیز تغذیه می کنند و کالبد های پنج گانه تان را در هماهنگی و تعادل قرار می دهند .

در کمال خضوع و فروتنی ، از این عناصر چهارگانه برای شما شفایی ارزانی داشته اند سپاسگزاری کنید .

توانایی انها را در نظر آورید . آتش را در مقتدرترین شکلش مجسم کنید و صدای پروردگار را از میان شعله های آن بشوید. آب را به صورت اقیانوس دریا و رودهایی تصور کنید که قسمت های مختلف زمین را از هم جدا می کنند و یک بار دیگر این شکل از قدرت پروردگار را بشناسید . هر یک صدایی دارند. به پیامی که هر یک از آنها به شما ارسال می کنند ، گوش فرا دهید .

زمین کوه و دره هایش ، همین طور بادهایی که در ان می وزند را نیز تجسم کنید . زیبایی پروردگار را که در آنها متجلی شده است ببینید و به آواز و پیامی که برایتان می فرستند ، توجه داشته باشید .

دانید که این قدرت و زیبایی که می بینید در همین عناصری هستند که به شما همراهند . این قدرت و توان و زیبایی را همچون یکی ارثیه ارزشمند بپذیرید.

از این عناصر که  با  شما یکی شده اند ، متشکر و ادامه حمایت آنان را خواهان باشید . چشمانتان را باز کنید . با ملایمت خاک ، هوا ، آب و شعله های آتش را لمس کنید .

کاملا هوشیارانه ، از پروردگار خویش به خاطر این شفا سپاسگزاری کنید .

سه تا از شمع های روشن را خاموش کنید و یکی از آنها را در مکانی امن نگه دارید تا شعله وربماند . کاسه های آب و خاک را نیز در دو طرف آن با احترام و تواضع قرار دهید . بعدا می توانید ، شمع را خاموش کنید و ظرف های آّب و خاک را نیز به جای خود باز گردانید.

 

مطالب مرتبط:

  1. علی گفته؛
    09:48 1398/12/02

    سلام من خودم در گذشته یعنی کودکیم که پاک بودم . توانایی هایی داشتم که از طریق نزدیکی به خداوند بدست آورده بودم . در آن زمان از طریق احساسات حقایق جهان و وجود انسان را میفهمیدم .ولی توانایی های من چیز های دیگری بود . از سر تجربه ای که دارم میتوانم بگویم از طریق این کار شاید بشود درون خود را صاف کرد ولی قطعا کافی نیست . و منجر به رسیدن به توانایی های خواص نخواهد شد و فکر میکنم برای انجام این کار قرار دادن شمع . کاسه های آب . خاک لازم نیست . همانگونه که هوا را تصور میکنید میشود تمام عناصر را تصور کرد . و قرار دادن فیزیکی آنها اصل هدف این عمل را به حاشیه میکشاند و عناصر مرکز انرژی قرار میگیرد در حالی که مرکز انرژی خداوند است . و همینطور قرار دادن فیزیکی عناصر در نظر اول کمی تمصخر آمیز بنظر میرسد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینک کوتاه: