موفقیت درونی

 •  موفقیت درونی

  اغلب مردم و همچنین متخصصان علوم روانشناسی، موفقیت را شاد زیستن و رضایت مندی از زندگی می دانند. هر چند دارایی و ثروت خوب است، اما لزوما افراد ثروتمند انسان های موفقی نیستند. بنابراین، برای رسیدن به موفقیت واقعی، یا همان شادی و لذت بردن از زندگی لازم است در افکار و نگرش ها و کیفیت زندگی مان بازنگری انجام بدهیم. برخی روش ها و توصیه ها برای کسب موفقیت درونی به شرح زیر می باشد:

  • از لحظه حال لذت ببرید: اگر دائما به گذشته ها فکر می کنید و یا در رویاهای آینده سیر می نمایید، همه فرصت های خود را از دست می دهید. در حال زندگی کنید، به یاد داشته باشید که گذشته و آینده به سادگی توهمات هستند، و زندگی واقعی اکنون و در زمان حال جریان دارد. ذهن آگاهی و مدیتیشن می تواند برای کنار گذاشتن افکار منفی و زندگی در زمان اکنون کمک نماید. با توجه نمودن به جزئیات پیرامون خود مراقبه انجام دهید، مثلا به جزئیات یک اثر هنری که مقابل دیدگان شما است توجه کنید. هنگامی که غرق در تماشای جزئیات یک پدیده زیبا می شوید افکار منفی و توهم گذشته و آینده محو می شود، و از لحظه حال لذت می برید.

  یک نشانه موفقیت درونی ،لذت بردن از لحظات زندگی است.

  • زندگی خود را با دیگران مقایسه نکنید: متاسفانه، اغلب مردم موفقیت خود را با موفقیت دیگران مقایسه می کنند. اگر می خواهید احساس شادی کنید، باید زندگی خود را با شرایط خود ارزش گذاری کنید. بسیاری از مردم عادت کرده اند که نقاط ضعف خود را با نقاط قوت دیگران مقایسه کنند. به یاد داشته باشید که همه در زندگی خود کمبود، غم و مشکلات دارند، بنابراین، استفاده از شبکه های اجتماعی را کاهش دهید و از زندگی خود لذت ببرید. بیشتر از آنکه زندگی خود را با زندگی افراد بالاتر مقایسه کنید، به افراد زیادی فکر کنید که از بیماری های مزمن، و فقر کمبود های شدید زندگی شان رنج می برند.
  • نعمت های خود را بشمارید و قدردان باشید: اگر همیشه به نداشته های خود تمرکز کنید، هیچ چیز شما را خوشحال نخواهد کرد. هر روز وقت کمی را به فکر کردن در مورد تمامی داشته ها و نعمت های زندگی خود اختصاص دهید، و قدردان آنها باشید. بنابراین، عادت کنید که همیشه به داشته های خود تمرکز کنید تا احساس موفقیت کنید.

  کسب موفقیت درونی با دوری از افکار منفی، و انجام مدیتیشن و مراقبه

   موفقیت را در همه ابعاد زندگی پرورش دهید

  • به سلامتی خود توجه کنید: اولین ایستگاه موفقیت، سلامت بدن است و سلامت جسم به سلامت روان کمک می کند. از رژیم غذایی متعادل پیروی نمایید و مطمئن باشید بدن تان دچار کمبود مواد مغذی نباشد. در صورت کم انرژی بودن، و نداشتن تمرکز ذهنی با یک پزشک متخصص و کارشناس تغذیه مشورت نمایید. ورزش و فعالیت بدنی کافی انجام دهید و به تناسب اندام و زیبایی خود توجه کافی داشته باشید.
  • فرصت های موفقیت را از دست ندهید: اگر فرصت و شانسی برای موفقیت تان فراهم شده است، از دست ندهید. به یاد داشته باشید شانس و فرصت درخشش در زندگی و دست یابی به موفقیت های بزرگ، گاهی اوقات برای شما ایجاد می شود، این فرصت ها را شکار کنید و گامی اساسی به سمت رسیدن به موفقیت و اهداف خود بردارید.
  • خود را با افراد مثبت محاصره کنید: دوستان خود از بین افرادی انتخاب کنید که شما را تحسین می کنند. افرادی که در زندگی و در کار خود موفق هستند، افرادی که انسان های شاد و قدردان نعمت ها می باشند. از افراد حسود دوری کنید.
  • در روابط خود با دیگران، حد ومرزی تعیین کنید: اجازه سوء استفاده به دیگران ندهید. روابط سالم و سازنده خود را که هم برای شما و دیگران سود و فایده دارد توسعه دهید. اما در هر حال تابع معیارها و حد و مرزی باشید. این معیارها و حد ومرزها می تواند دربرگیرنده ارزش ها، حقوق فردی، دوری از خشونت و سوء استفاده از روابط باشد.

  بیشتر بخوانید: رازهای واقعی موفقیت

  بیشتر بخوانید: ۱۰ نقل قول متافیزیک که می تواند به شما در کار انگیزه دهد:

  بیشتر بخوانید: ۱۷ نقل قول انگیزشی و الهام بخش درمورد موفقیت

  کارگاه تخصصی توسعه فردی دکتر گیلکی

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اسکرول به بالا