مهندسی ذهن و چرخه باورها، اختیار ذهنتان را در دست می‌گیرند

 • امروزه مباحث مربوط به مهندسی ذهن و چرخه باورها مورد توجه زیادی قرار گرفته‌اند. همه ما از اهمیت این مسائل و نقش آن در موفقیت افراد اطلاع داریم. از این رو در زمینه‌ی مهندسی ذهن و چرخه باورها کتاب‌ها و مقالات زیادی نوشته شده است و دوره‌های آموزشی متنوعی برگزار می‌شود. در این مقاله در مورد مفهوم و نقش مهندسی ذهن و چرخه باور‌ها در زندگی و موفقیت صحبت می‌کنیم.

  مهندسی ذهن به چه معناست؟

  ذهن انسان معنا دهنده به اتفاقات محیط پیرامون است.

  همانطور که می‌دانید ذهن انسان‌ توانایی‌های بسیار شفگت‌انگیز وفوق‌العاده‌ای دارد. منظور از مهندسی ذهن آشنایی با توانایی و کارکرد‌های ذهن خودآگاه و ناخودآگاه انسان و استفاده از این توانایی‌ها برای رسیدن به اهداف مختلف است. در واقع مهندسی ذهن و چرخه باورها ابزار بسیار مهم و کلیدی در زمینه‌ی دستیابی به شادی، موفقیت و آرامش در زندگی هستند. ذهن انسان تفسیرکننده‌ی تمام اتفاقات محیط پیرامون است. ذهن ما است که مورد خوب یا بد بودن اتفاقات، درست یا غلط بودن کار‌ها و به طور کلی معنای هر آنچه در محیط پیرامون رخ می‌دهد تصمیم گیری می‌کند. مهندسی ذهن علمی است که به ما کمک می‌کند با کنترل و مدیریت ذهن هوشیار و نیمه هوشیار خود شکست و نا‌امیدی را فراموش کنیم و بر روی اهداف خود تمرکز کنیم.

  با کمک مهندسی ذهن و چرخه‌ باور‌ها کائنات ما را برای رسیدن به اهداف، موفقیت و شادی یاری خواهند کرد. برای استفاده از توانایی‌های قدرتمند ذهنی خود و تلاش برای یک زندگی بهتر، لازم است تا باور‌های خود را دگرگون کنیم. تکرار رمز نهادینه شدن یک باور در ذهن انسان است. در قسمت بعد مفاهیم اصلی و کلیدی در مهندسی ذهن و چرخه‌ باور‌ها را بیان می‌کنیم. باور داشتن این مفاهیم و مرور روزانه‌ی آن‌ها می‌تواند سلامتی، شادی، موفقیت، عشق و انرژی مثبت فراوانی را به سمت شما جذب کند.

  مهندسی ذهنباور‌های کلیدی در مهندسی ذهن و چرخه باورها

  شما به کمک مهندسی ذهن می‌توانید باورهای دلخواهتان را در ذهنتان نهادینه کنید. وجود باورها و تربیت ضمیر ناخودآگاه اهدافتان را به سوی شما جذب می‌کند. این موضوع مهم‌ترین علت اهمیت مهندسی ذهن و چرخه باورهاست.

  • باور داشته باشید که توانایی انجام هر کاری را دارید.

  ایمان داشته باشید که اگر خداوند آرزویی را در دل شما قرار داده توان رسیدن به را نیز در وجود شما نهاده است.

  • باور داشته باشید که شکست جزئی از مسیر موفقیت است‌.

  از نه شنیدن نهراسید و بدانید تنها کسانی که اشتباه نمی‌کنند و شکست نمی‌خورند، کسانی هستند که کلا کاری انجام نمی‌دهند! یعنی مردگان! هرگز از شکست خسته و ناامید نشوید. باور داشته باشید که اشتباه کردن تنها فرصتی برای آموختن است. از اشتباهات خود درس بگیرید اما تمرکز خود را بر روی مسیر نگه‌دارید.

  • باور کنید که سرنوشت شما تنها در دستان خودتان قرار دارد.

  تنها افراد منفعل هستند که به سرنوشت از پیش تعیین شده اعتقاد دارند. افراد موفق می‌دانند که سرنوشت افراد در گرو عملکرد و تلاش آن‌ها برای رسیدن به اهدافشان قرار دارد.

  • ایمان داشته باشید که سخت کوشی حتما پاداشی به همراه دارد‌.

  هیچ تلاش و انرژی در این دنیا به هدر نمی‌رود و اگر برای رسیدن به هدفی سخت تلاش کنید حتما و حتما پاداش تلاش‌های خود را خواهید گرفت.

  نتیجه گیری

  به کارگیری اصول مهندسی ذهن و چرخه باورها در زندگی فردی و حرفه‌ای اثرات فوق‌العاده و شگفت‌انگیزی دارد. تحول کردن ذهن و باور‌ها به تحول زندگی و آینده‌ی انسان منتهی خواهد شد. شما پادشاه ذهنتان هستید. بنابراین نباید اجازه بدهید باورهای منفی یا ذات محتاط ذهن شما را کنترل کند. راهکارهای مهندسی ذهن به شما کمک می‌کند که افسار ذهن را به دست بگیرید. کنترل باورها و ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه مهم‌ترین ابزاری است که برای رسیدن به موفقیت، به آن نیاز خواهید داشت.

   

  بیشتر بخوانید: اپلیکیشن مهندسی ذهن

  بیشتر بخوانید: تکنولوژی امواج بینورال چیست؟

  بیشتر بخوانید: مهندسی ذهن جذب ثروت چیست و چه کاربردی دارد؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  6 در مورد “مهندسی ذهن و چرخه باورها، اختیار ذهنتان را در دست می‌گیرند”

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اسکرول به بالا