مراکز انرژی چاکراها و هاله

 • مراکز انرژی چاکراها و هاله

  اگر چه افراد زیادی در باره چاکراها و هاله صحبت می کنند. با وجود این، امکان دارد هنوز مفهوم دقیق چاکراها و هاله را به خوبی درک نکرده باشند. جالب است بدانید که  هر کسی می تواند با چاکراها و هاله کار کند و این امر فقط به متخصصان محدود نمی شود. هر یک از این مراکز قدرتمند انرژی دارای یک فرکانس ارتعاش اختصاصی و منحصر به فرد هستند. بنابراین، حتی یک درک اولیه و مبنایی از این چاکراها و هاله می تواند زندگی شما را به نحو شگفت آوری متحول کند.

  اگر برای بهبودی یک زخم عمیق سعی می کنید، یا به دنبال بهتر کردن کیفیت کسب و کار خود طبق قانون جذب هستید، و یا اگر فقط در آرزوی تامین سلامتی کامل خود هستید، ارزش آن را دارد که در باره چاکراها و هاله و انواع هفت گانه آن اطلاعاتی داشته باشید.

  مفهوم چاکراها و هاله

  چاکرا به معنی چرخ است. هفت مرکز چاکرا در بدن وجود دارد که به عنوان مراکز انرژی متمایز و مجزایی می باشند. این مراکز از بالای سرتان شروع و در عمق نخاع تان تمام می شوند. چاکراها و هاله ی دور آنها تمام قسمت های بدن را تحت کنترل خود دارند، و روی هر چیزی، از پردازش عاطفی گرفته تا مقاومت در برابر بیماری ها تاثیر می گذارند. هاله عبارت از طیف رنگ های حاصل از هفت چاکرا می باشد که در عکس برداری در اطراف بدن مانند رنگین کمان ظاهر می شود.

  معمولا تکنیک های مدیتیشن ۷ چاکرا، بر روی باز نمودن چاکراها و هاله و متعادل کردن آنها متمرکز است. اگر چاکراها و هاله ی آنها بسته شوند، یا خارج از حالت همگامی و همترازی باشند، می تواند تاثیر منفی در سلامت جسمی و روانی شما برجای گذارد.

  چاکراها و هالهمراکز هفت گانه چاکراها

  برای درک بهتر نحوه فعالیت این مراکز انرژی در بدن، آنها را به صورت یک ماشین فیزیکی فرض کنید. اگر دنده های چرخ ها گیر کنند، لوله ها جدا می شوند یا بخشی از ماشین نشتی پیدا می کند، و در نتیجه کار این ماشین چندان طول نمی کشد و خیلی زود از کار می افتد. از طرف دیگر، این عیب های فنی اولیه به اشکالات اساسی تری منتهی می شود. در نتیجه، ماشین بیشتر خراب می شود. شبکه ی چاکراها و هاله تا حد زیادی به این منوال فعالیت می کند.

  بیشتر بخوانید: عکسبرداری از چاکرا و هاله انرژی بدن

  هنگامی که موفق به تنظیم موقعیت های ۷ مرکز چاکراها و هاله ی آنها می شوید، شما در باز کردن چاکراها و هاله ماهر می شوید، و دانش مربوط به انسداد آنها را کسب می کنید. درنتیجه، شما می توانید مسائل و مشکلات را به محض اینکه ایجاد شدند شناسایی و برطرف کنید. علاوه بر این، می توانید موقعیت و محل زخم ها را پیدا کرده و آنچه را که برای بهبود آنها لازم است انجام دهید. در مجموع، در صورت کسب دانش کافی از چاکراها و هاله، می توان به التیام درد ها و زخم ها و ایجاد آرامش در بدن پرداخت.

  ریشه تاریخی چاکراها و هاله

  به منظور پاسخ دادن به این سئوال که منظور از هفت نوع چاکراها و هاله چیست، بررسی ریشه های تاریخی این ۷ چاکرا حائز اهمیت می باشد. ریشه این مفهوم به مکاتب بودائیسم و هندوئیسم اولیه بر می گردد. به خصوص، هندوئیسم خود سند و دلیلی بر این چاکراها و هاله ی هفت گانه است. در عین حال، بودائیسم به پنج چاکرا توجه ویژه دارد. ریشه لغوی این کلمه تا حد زیادی از متون قدیمی منشاء می گیرد، که در این متون چاکرا به معنی چرخ به کار رفته است. برخی از صاحب نظران بر این باور هستند که چاکرا از زبان یونانی و آنگلو ساکسون به همان معنی چرخ استخراج شده است.

  اساس مدیتیشن، چاکراها و هاله ی آن است.

  اگر از خود می پرسید “آیا چاکراها و هاله واقعیت دارند؟”، توجه کنید که تاریخ چاکرا به طور آشکارا اثر بخشی آیین و سنت های متکی به چاکراها و هاله را نشان می دهد. این نقاط کانونی بدن موضوع و مبنای مدیتیشن هستند، تکنیک های تنفس و سرود ها (طبق آیین بودا و آهنگ ودا)، همه آنها نشان دهنده ی کاربرد چاکراها و هاله ی آنها در شناسایی و التیام بخشی مشکلات جسمی و روانی می باشند.

  انواع هفت گانه چاکراها و موقعیت آنها در بدن

  تمرینات ساده چاکراها و هاله به شما کمک می کند تا موقعیت آنها را در بدن شناسایی و ارزیابی کنید، و آنها را همتراز و متعادل نمایید. به طرز جالبی، هر یک از چاکراها و هاله ی آنها با یک عنصر ویژه ای در ارتباط است. نمادها و عناصر مرتبط با چاکراها و هاله ی هفت گانه می توانند به شما کمک کنند تا اشیاء نمادین مربوط به کار یا مدیتیشن را انتخاب نمایید.

  بیشتر بخوانید: تکنولوژی امواج بینورال چیست؟

  1. چاکرای ریشه (مولادهارا)

  چاکرای ریشه، یکی از چاکراها و هاله ی بنیادین و مهم می باشد. وقتی همه چیز با این چاکرا خوب و متناسب باشد، شما احساس امنیت، آرامش و درواقع وصل به منبع قدرت خواهید کرد. به حد کافی در برابر چالش های جدید جسور خواهید شد، و برای انجام این کار احساس اطمینان و اعتماد خواهید نمود.

  هر یک از چاکراهای هفت گانه دارای رنگ های جداگانه ای هستند.

  موقعیت این چاکرا در عمق نخاع (جایی که ستون فقرات قرار دارد)، رنگ آن قرمز و عنصر نماد این چاکرا زمین است. اگر این چاکرا بسته شود بر شما ترس و وحشت، و اضطراب مستولی خواهدشد. این اضطراب به راحتی به افکار شما نفوذ کرده، و باعث می شود که ناگهان فرجام همه چیز مبهم و نامعلوم شود. همچنین امکان دارد قدرت تمرکز خود را از دست بدهید، و مداوم نگران سلامتی خود باشید. در بعضی افراد، این پدیده می تواند منجر به سوء ظن مالیخولیایی در افراد شود. برخی اختلالات و ناراحتی های جسمی مانند درد قسمت پایینی پشت، سطوح پایین انرژی، و سرد شدن شدید بدن می تواند در اثر بسته شدن چاکرای ریشه ایجاد شود.

  1. چاکرای ساکرال یا کمری (سوادهیشتانا)

  چاکرای ساکرال یا کمری به عنوان یکی از مهم ترین چاکراها و هاله است که رمز و کلید انرژی های خلاق و آفریننده بدن می باشد. این چاکرا نه تنها با جنبه هنری و تجسم و تصویرسازی ارتباط دارد، بلکه با تمایلات جنسی و توانایی و ظرفیت شما در تغییر همه سطوح زندگی نیز رابطه دارد. اگر شما در تمایلات جنسی خود دچار استرس و اضطراب شوید، امکان دارد چاکرای ساکرال شما نامتعادل و یا بسته شود. یا اگر شما از نوع روابط خود ناراضی باشید، یا مداوم در حال تلاش برای تجربه لذت در زندگی تان باشید، می تواند منجر به انسداد این چاکرا شود. همچنین بازخورد منفی که باعث ایجاد تردید در توانایی خلاقیت شما می شود می تواند باعث اختلال این چاکرا شود.

  موقعیت چاکرای ساکرال در بدن، در وسط شکم حدود ۲ اینچ زیر ناف شکم، به رنگ نارنجی، و با نماد عنصر آب می باشد. هرگاه مشکلی در چاکرای ساکرال ایجاد شود، احتمال دارد شما بی حوصله، بی میل، بی انگیزه و از نظر جنسی ضعیف شوید.

  هر چاکرایی فرکانس ارتعاش اختصاصی دارد.

  1. چاکرای شبکه خورشیدی (مانیپورا)

  چاکرای شبکه خورشیدی یکی از چاکراها و هاله ی مهمی است که برای ایجاد عزت نفس، استقلال و عزم نقش حیاتی دارد. به همین دلیل، گاهی اوقات تحت عنوان چاکرای “قدرت فردی” نامیده شود. وقتی که همه چیز برای این چاکرا بر وفق مراد باشد، شما مسیر روشنی برای موفقیت پیش رو خواهید داشت. البته این چاکرا به راحتی ممکن است تحت تاثیر منفی خاطره شکست، تجارب اجتماعی ناخوشایند، و یا احساس دائمی کم ارزشی از دوران کودکی قرار بگیرد.

  موقعیت این چاکرا در بدن، ناحیه معده و بالای شکم، رنگ آن زرد و عنصر نمادین آن آتش می باشد.

  1. چاکرای قلب (آناهاتا)

  آنطور که می توان حدس زد،  چهارمین نوع چاکراها و هاله، یعنی چاکرای قلب با نیروی عشق، میزان صمیمیت و ظرفیت عاشق شدن، و همچنین رحم و شفقت در همه ابعاد آن ارتباط دارد. گاهی اوقات از این چاکرا به عنوان پل مابین ذهن، بدن و روح نام برده می شود. وقتی چاکرای قلب شما به خوبی فعالیت بکند شما قادر به احساس یکدلی با دیگران خواهید بود، از نظر عاطفی و هیجانی سرشار بوده و دارای یک آرامش عمیق درونی خواهید بود. هر چیزی که رابطه منفی با عشق داشته باشد مثل به هم خوردن رابطه دوستی می تواند برای چاکرای قلب مشکل ایجاد کند.

  موقعیت چاکرال قلب، درست بالای قلب است. رنگ این چاکرال سبز، و نماد عنصر آن هوا می باشد.

  هاله ی چاکراها از طیف هفت رنگ آنها تشکیل می شود.

  1. چاکرای گلو (ویشودها)

  پنجمین نوع چاکراها و هاله، چاکرای گلو نام دارد. این چاکرا در ادراک خویشتن در همه ابعاد آن نقش دارد؛ با چه اعتباری خودتان را به طور عمیق به دنیا عرضه می کنید و چگونه عقاید و خصوصیات خود را در جامعه ابراز می نمایید. صداقت، راستی و صمیمیت و مالکیت نیازهای شما به این چاکرا مربوط می شود. وقتی چاکرای گلوی شما متعادل و به خوبی تنظیم شده باشد، شما می توانید به راحتی خواسته و نظرتان را به دیگران بگویید، و دیگران نیز به درستی متوجه نظر و درخواست شما می شوند. در واقع، حقیقت به طور مشخص و به درستی بدون نیاز به تلاش بیشتر بیان می شود. البته تجربه ارتباط سخت با چاکرای گلو تداخل پیدا می کند، مثلا یک مصاحبه شغلی سخت، یا یک بحث و گفتگوی ناخوشایند می تواند بر روی چاکرای گلو اثر منفی داشته باشد.

  موقعیت این چاکرا، در قسمت میانی گلو می باشد. رنگ آن آبی و نماد آن عنصر آسمانی یا اثیر است. درصورت بسته شدن چاکرای گلو شما قادر به گفتن واقعیت چیزی که می خواهید بیان کنید نیستید، و حتی از گفتن حقیقت واهمه دارید.

  1. چاکرای چشم سوم (آجنا)

  چاکرای چشم سوم یکی از نیرومندترین چاکراها و هاله ی انرژی می باشد. این چاکرا وقتی به درستی کار کند یک منبع قدرتمند انرژی است، که بینش و شناخت شما را تقویت می کند. شما را با کائنات همتراز و همسو می نماید. شما را قادر می سازد که تصویر بزرگی از زندگی را مشاهده کنید. وقتی چاکرای چشم سوم شما باز باشد شما از نظر انتخاب نشانه ها ماهر و موفق هستید. به حس ششم خودتان اعتماد پیدا می کنید و برای بزرگ ترین اهداف خود طرح و نقشه می کشید، و قانون جذب موفق عمل می کند.

  چاکرای چشم سوم درست در مرکز پیشانی شما قرار دارد. به رنگ نیلی و دارای نماد عنصر ادراک حسی اضافی می باشد.

  متعادل کردن مراکز هفت گانه چاکراها با مدیتیشن

  1. چاکرای تاج (ساهاس رارا)

  در بین چاکراها و هاله، بلندترین ساکرا عبارت از ساکرای تاج است که ارتباط معنوی شما را تنظیم و کنترل می کند. این چاکرا گاهی اوقات تحت عنوان ” نیلوفر آبی هزار گلبرگ” نامیده می شود. این چاکرا در خلق یک زندگی عاشقانه و زیبا و دست یابی به صلح نقش دارد. با این حال، کار با این چاکرا یک فرآیند حساس و ظریفی است. متاسفانه، یک سانحه در زندگی می تواند چاکرای تاج را از حالت مثبت خارج کند.

  موقعیت چاکرای تاج در بالای سر می باشد. رنگ این چاکرا بنفش و عنصر آن فکر و اندیشه است.

   

  بیشتر بخوانید: بالانس و افزایش قدرت ارتعاشی انرژی

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  1 در مورد “مراکز انرژی چاکراها و هاله”

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اسکرول به بالا