قدرت های شگفت مغز و ذهن را بشناسید

 • قدرت های شگفت مغز و ذهن:

  از خصوصیات اصلی انسان، توانایی فوقالعاده‌ی او در فکرکردن است؛ به‌خصوص توانایی او در تفکر درباره‌ی نحوه‌ی فکرکردن خود، شاید از بی‌نظیرترین و انسانی‌ترین ویژگی‌های اوست. همان‌طور که انسان با افکار و اندیشه‌های خیالی و غیرمنطقی، مایه‌ی اضطراب و نگرانی خود را فراهم می‌کند، از طریق تفکر صحیح و منطقی نیز می‌تواند خود را از شر ناراحتی‌های خویش، رها سازد.

  گاهی اوقات در طی زندگی خود شاهد وقایعی هستیم که باعث تعجب بسیار در ما و اطرافیان میشه . وقایعی مانند الهام و بصیرت ، نبوغ و استعداد در برخی از کودکان، تله پاتی و ادراک فراحسی ، همزمانی  و …. در این پست ، به بررسی این وقایع از دیدگاه علمی و آناتومی بدن و ذهن انسان میپردازیم . با ما همراه باشید .

  برای ادا کردن حق مطلب به شما عزیزان ، نیاز به این داریم که ذهن و مغز را برای شما تعریف کنیم .

  اکثر ما انسان ها ، اینگونه فکر میکنیم که تمام فعالیت های فکری ، محاسباتی ، ادراکی و فرا حسی ما از طریق مغز انجام میشود . این تعریف کاملا درست نیست و البته کاملا غلط هم نیست .

  مغز انسان تشکیل شده از آب و چربی است ، همان طور که اطلاع داریم ، آب دارای حافظه است ، آب کلمات و انرژی های مثبت و منفی را به خوبی درک میکند ، نام خدا را از نام شیطان تشخیص میدهد و … در داخل قشر مغز انسان، نورون هایی وجود دارد ، که شکل ظاهری آن ها مانند ریشه های درخت است .

  قدرت های شگفت مغز و ذهننورون چیست ؟

  اصلی‌ترین یاخته‌های عصبی هستند. این یاخته‌ها وظیفه انتقال و دریافت داده‌های عصبی را بردوش دارند. آنها این کار را از راه هدایت تکانه‌ های الکتریکی انجام می‌دهند.

  همانطور که مطالعه کردیم نورون های یا رشته های عصبی ، مانند ریشه های درخت در لایه قشر مغز که از آب و چربی تشکیل شده است وجود دارند ، این رشته ها پیام های الکتریکی که در مغز تولید میشود را به دیگر نقاط بدن منتقل میکنند که باعث حرکت دست ها ، پاها و دیگر اعضای بدن میشود .

  حال از شما عزیزان این سوال رو دارم ، چگونه اندیشه ای در مغز انسان تولید میشه ؟ آیا آب و چربی و نورون های عصبی که همانند سیم های برق در قشر مغز وجود دارند دارای احساسات ، افکار ، درک ، حس خوشحالی و نگرانی و … هستند ؟!!!

  مغز و ذهن انسان ، در تعامل به یک دیگر هستند ،مبحث رو با مثالی آغاز میکنیم : مغز انسان رو همانند یک رادیو فرض کنید . ذهن انسان رو همانند یک آنتن رادیو . رادیو بدون آنتن کار نمی کند و همچنین آنتن هم بدون رادیو هیچ کارایی خاصی ندارد …

  عده ای بر این باور هستند که مغز انسان همانند یک هارد دیسک کامپیوتر است . حال از شما این سوال رو دارم ، آیا کامپیوتر خانگی شما که هزاران اطلاعات رو در خودش جای داده ، آیا میتونه ایده ای جدید رو به شما ارائه کنه ؟ آیا کامپوتر شما دارای سلیقه است ؟؟ دارای احساسات و عواطف است؟؟؟ به طور حتم خیر .

  بلکه تنها از اطلاعاتی که در خود ذخیره کرده و یا برنامه هایی که در حافظه اش تعریف شده میتونه استفاده کنه . اما ما انسان ها در طول زندگی خود با مشاهده وقایع ، تصمیمات متفاوتی میگیریم ، هر یک دارای سلیقه ای متفاوت هستیم ، گه گاه ایده هایی رو ارائه میدیم که تا به حال کسی مانند اون ایده رو ارائه نکرده ، خواب هایی از آینده رو مشاهده میکنیم که به حقیقت می پیونده و غیره غیره .

  پس در نتیجه : مغز انسان تنها یک کامپیوتر یا هارد دیسک نیست ، بلکه در کنار حافظه ای که در خود داره ، یک رادیو هم هست که توسط آنتن ، اطلاعاتی نو ، جدید و تازه رو دریافت میکنه . به تعریف دیگر ، مغز تجربیات رو ثبت میکند ، اما ذهن ، تجربه میکند .           ذهن یک شعور زنده است که تکامل می یابد و تکامل را دریافت می نماید . زمانی که به موضوعی فکر میکنید ، ذهن شما درست مانند رادیویی است که در حال جستجو برای دریافت سیگنال آنتن دهی بهتر است ، همچنین اطلاعات ذخیره شده در قشر مغز را نیز جستجو میکند تا از تلفیق این دو ، یک نتیجه گیری را حاصل کند .

  حال با این مقدمه به مبحث قدرتهای شگفت میپردازیم تا بحث برای ما بهتر جا بیفته .

  الهام و بصیرت

  اگر مغز انسان اندیشه تولید میکند و این افکار نتیجه اطلاعات انبار شده در حافظه انسان باشد ، چگونه ممکن است که فکر تازه ای به ذهن کسی برسد ؟ افکار جدید از ذهن می آیند نه از مغز . اصلی ترین افکار جدید را الهام می نامند . و دیدن چیزی جدید در مورد خود را بصیرت می نامند .

  الهام :گاهی ما در طول زندگی خود با موانعی رو به رو میشیم ، با مشکلاتی دست و پنجه نرم میکنیم ، ناگهان ایده ای به ذهنمان میرسد ، یا کلامی رو دریافت میکنیم و در دل ایمان داریم که این ایده یا کلام درست است و آن را عملی میکنیم . بعد از انجام این کار خواهیم دید از لحاظ مادی یا معنوی ارتقاء پیدا کردیم . در نتیجه الهام یک پیام ذهنی یا کلامی برای پیشرفت انسانها است . اختراع برق ، اختراع ماشین بخار ، کشف جاذبه زمین ، همه این ها را میتوان یک الهام نامید .

  بصیرت : هر یک از ما انسان ها دارای افکار و اخلاق خوب و بدی هستیم . اما به کرار دیدیم که برخی از انسان ها در دیدن مشکلات و ضعف های خود ناتوان هستند . این افراد بصیرت را ندارند یا بصیرت را گم کرده اند . یک رایانه شخصی ، صبح زمانی که شروع به کار میکند به این فکر نمیکند که چطور امروز را بهتر از دیروز کار کند و بیاندیشد . اما آیا خود شما هم مانند یک رایانه فکر میکنید ؟ جواب این سوال با شماست . زمانی که شما تصمیم میگیرید بهتر از این باشید ، اخلاق های بد خود را تکرار نکنید و به سمت خوبی ها پیش برید یعنی شما از ذهن خود ، بصیرت را دریافت کرده اید . بصیرت نیز یک نوع الهام از خدا برای شماست . الهام و بصیرت را باید جستجو کرد و سپس در انتظار طلوعشان نشست .

  تله پاتی

  بعضی وقت ها پیش اومده که خواستیم به کسی تلفن بزنیم ، به محض تلفن کردن طرف مقابل گفته که اتفاقا همین الان میخواستم بهت تلفن کنم ، یا همین الان تو فکرت بودم . این اتفاق رو ما تله پاتی می نامیم . اما اگر به این موضوع از نظر علمی نگاه کنیم چی ؟

  دانشمندان این موضوع رو بر روی فرزندان دو قلوی بسیاری انجام دادند که در لحظه ی تولد این فرزندان رو از هم جدا کردند ، زمانی که فرزندان بزرگ شدند ، با اینکه در خانواده های متفاوت و مکان متفاوتی بزرگ شده بودند اما بیش از ۵۰ درصد علاقه ها و افکار اون ها با هم مشابه ها بوده . بسیار مشاهده کردیم که در زمان هایی ، به ناگه ، دلشوره ای شدید بهمون دست میده ، این اتفاق بیشتر در مادر ها اتفاق میفته ، مادر به یکباره میگه ، دلشوره دارم ، بچم ، زنگ بزن بچم ببین کجاست ، تماس که میگیریم متوجه میشیم اتفاقی برای شخص مورد نظر افتاده . عجیب اینکه مادر چطور این اتفاق رو حس کرده !!!

  قدرت های ذهن و مغز
  قدرت های ذهن و مغز

  تجربه ی جالب دیگر دانشمندان این بود که ، مادری رو از فرزند خود جدا کرده و چندین کیلومتر دور تر از مادر نگه داشته اند . درست در زمانی که بچه شروع به گریه کردن میکنه ، ترشح شیر در سینه های مادر نیز دیده میشد . این امر ، به علت وحدت ذهن مادر و ذهن فرزند با یکدیگر است . که پیغام هایی رو به یکدیگر ارسال و دریافت میکنند . از این رو است که میگیم ذهن یک گیرنده دارای شعور ، درک و تکامل است .

  ادراک فرا حسی

  ادراک فرا حسی همان طور که از نامش پیداست ، یعنی درک کردن چیزی فراتر از حس های پنجگانه . به عنوان مثال : در حال راز و نیاز با خدای خود هستید ناگهان دچار شعف و سرور میشوید . یا بالعکس میل به گریه و سجده به انسان دست میدهد .

  همان طور که اطلاع داریم ، به طور مدام اطلاعات و هدایت ها و در یک جمله نور الهی سراسر در حال جاری شدن بر تمام هستی است . همان طور که در بالا گفته شد ، اگر خود را آماده کنیم و در انتظار طلوع بنشینیم این اطلاعات را دریافت میکنیم . به عنوان مثال اختراع همزمان دو دانشمند به نام های لایپنیتز و نیوتون که به یک اختراع در یک زمان مشابه دست یافتن ، در حالی که کیلومتر ها از هم فاصله داشتند ، یکی از مثال های مشهور باشد . در یک معنی شاید این جمله که ایده هایی در ((هوا)) است ، درست باشد . جالب اینکه این هشیاری دریافت ، تنها در انسان ها وجود ندارد ، بلکه گیاهان نیز هم این خاصیت را دارا هستند ، به عنوان مثال طبق تحقیق دانشمندان گیاه شناسی ، در جنگل ها ، زمانی که درختان مورد استفاده بی رویه حیوانات قرار میگیرند ، بعضی از درختان صمغ هایی را برای دفاع از خود در برگ ها ترشح میکنند که باعث میشود از این استفاده بی رویه در امان باشند . این پدیده را نیز نمیتوان چیزی جز یک شعور و علم الهی که در لحظه ی لازم وارد عمل میشود نام گذاری کرد .

  همزمانی

  در مبحث جهان بینی از منظر علمی ما این رو میخونیم که رویداد ها با هیچ نیروی بیرونی سازمان نیافته اند ، اما مبحث تصادف و اتفاق چیز دیگری رو عنوان میکنه ، تا به حال پیش اومده کسی رو ببینید و فکر کنید که این آدم را چندین ساله که میشناسید ؟ یا تا به حال اتفاق افتاده که دچار مشکل شدید و یا نیاز به کمک شخصی دارید ، در همین حین است که با کسی آشنا میشید که تنها اون شخص میتونه مشکل شما رو حل کنه ؟ یا زمانی که کسی در آخرین دقیقه تصمیم میگرد سوار هواپیما نشود و بعد آن هواپیما سقوط میکند ؟ با مشاهده این وقایع به این نتیجه میرسیم که چیزی بیش از موضوع جهان بینی یا اتفاق و تصادف در این رویداد ها دخیل هستند .

  چه چیزی باعث میشود که انسانی درست در لحظه ی نیاز به انسان کمک کند ؟ برای پاسخ به این سوال ، سَری به ژنتیک های انسان میزنیم . بدن شما تشکیل شده از میلیارد ها سلول است که در داخل هر سلول یک دی ان ای DNA  وجود دارد .

  DNA  در انسان ، درون هسته ی سلول باقی می ماند و ۹۹% موارد اولیه ژنتیکی دی ان دی در حالت غیر فعال و خنثی قرار دارد تا زمانی که زمانی که بازگشایی و تقسیم و یا ساخت سلول دیگری نیاز باشد … دی ان ای انسان که غیر فعال نیز هست ، چطور میداند در زمان مناسب باید زنده و فعال شود ؟!!!

  برای افتادن دندان های شیری یک کودک و جانشین شدن دندانی های دائمی ، DNA  باید درباره ی گذشت زمان خیلی چیز ها بداند . همین مساله در باب هر فرآیندی در داخل بدن انسان صادق است . هر سلول در بدن انسان به وضوح میداند که خود را چگونه تغذیه کند ، یک سلول نهایتا تا سه روز عمر میکند ، سلول زمانی که به زوال نزدیک میشود DNA موجود در سلول خود را فعال میکند تا سلول دیگری تولید شود . حال به این قضیه از ابعاد بالاتری نگاه کنید … اگر من و شما هر یک خود را یک سلول در این افرینش تصور کنیم چه ؟ با کمی بینش و بصیرت در خواهیم یافت زمانی که در کوچکترین عضو بدن یعنی سلول ؛ همه چیز به درستی و در زمان مناسب انجام میشود ، پس برای ما هم میتواند به همین شکل باشد ، هر چیزی در زمان مناسب به دست ما خواهد رسید ، البته به این شرط که ما زمان خود را با زمان محیط پیرامون هماهنگ کنیم . این یعنی همزمانی . همزمانی ما با محیط پیرامون اشاره به همان آگاهی ما از علت حضور در دنیا دارد ، زیرا یک سلول میداند چه وظیفه ای در دنیا دارد ، ما نیز باید بدانیم چه وظیفه ای داریم . و همان طور که گفته شد ، اگر ما خود را آماده نگه داریم ، هر چیز در زمان مناسب به دست ما خواهد رسید .

  شخصیت های پنهان ، چند شخصیتی

  با این دسته از افراد ، روانشناسان بیشتر آشنا هستند ، انسان هایی که دچار چند شخصیتی هستند ، الان خوب هستند ، ساعتی بعد دیوانه ، ساعتی بعد ایثارگر ، ساعتی بعد غمگین و افسرده هستند . به تعاریف زیر دقت کنید .

  زمانی که یک قانون پایان می پذیرد ، قانون دیگری ظاهر میشود ، ما این رفتار رو در سلول های بدن نیز شاهد هستیم ، سلول در مغز ، شاید در تمامی عمر زنده بماند ، اما همان سلول در بدن انسان ، سه روز عمر میکند . همان سلول هنگامی که در اسپرم مرد وجود دارد ، در داخل کمر ، به بقای زندگی خود و دیگر اسپرم ها کمک میکند ، اما زمانی که وارد رحم زن میشود تمام تلاش خود را انجام میدهد تا از دیگر اسپرم ها سبقت بگیرد تا به تخمدان برسد و زندگی دیگر سلول ها برایش ارزشی ندارد . در انسان های چند شخصیتی نیز همین روال وجود دارد . انسان چند شخصیتی دارای ثبات اخلاقی نیست و مکان های مختلف رفتاری های متفاوتی را از خود نشان میدهد ، در هر شخصیت چنان ایفای نقش می کند که گویا تا چند دقیقه قبل شخص دیگری نبوده است . افراد چند شخصیتی ، قبول ندارند که دچار توهم میشوند یا اینکه چندین شخصیت را دارا هستند ، بلکه خود را یک انسان با ثبات فرض میکنند . انسان چند شخصیتی یک بازیگر ماهر است که نمیتواند ببیند توهم ، توهم است . داستان زیر را دنبال کنید .

  روزی شاگردی به استادی گفت : چرا اصرار دارید که خود طبیعی من ، غیر واقعی است؟

  استاد پاسخ داد : چرا این سوال را به صورت دیگر بیان نکنیم ؟ چرا فکر میکنی که واقعی هستی ؟

  شاگرد گفت : آشکار است ، من فکر میکنم ، حس میکنم و عمل میکنم ، خود را میشناسم ، میدانم که هستم ، با تمام عاداتم ، تمام علایق و نفرت هایم .

  استاد تاکید کرد : بلکه ، اما واقعا چه میدانی ؟ آیا وقتی که در خواب هستی ، عادات خود را داری ؟

  شاگرد پاسخ داد : در رویا نا آگاهم ، اما حالا که هوشیار هستم .

  استاد با خنده گفت : واقعا ؟ اایا میتوانی آنچه را که دیروز برایت اتفاق افتاده به یاد آوری ؟ یا حتی به آنچه که یک ساعت پیش فکر میکردی ، به یاد آوری ؟ آیا خود آگاهی تو یک خاطره نیست ؟مانند رویاهات که به محض بیداری آن ها را از یاد میبری ؟

  شاگرد که متعجب به نظر می آمد گفت : درست است استاد ، اما هیچ یک از این ها من را غیر واقعی نمی سازد ، شاید من خیلی سر در گم شده ام .

  استاد سرش را با علامت نفی تکان داد و گفت ، اگر اینگونه باشد ، پس همه ی ما سر در گم هستیم ، حقیقت این است که ما انسان ها مدام در حال تغییر هستیم ، اما خود این تغییر را نمی بینیم . (( من )) مدام در حال تغییر است ، برای هر تجربه تجربه کننده متفاوتی وجود دارد .

  به واقع هم هیمنطوره دوستان ، خود من ، در حال حاضر ، انسان سه سال پیش نیستم و به طور حتم سه سال بعد هم انسان حال حاضر نخواهم بود . اگر قبول کنم که ((من)) در حال تغییر هستم ،هر لحظه برای ((من)) تجربه ای متفاوت رو در بر خواهد داشت .

  اما تجربیات ((من)) مهم نیستند ، در پی هر پیروزی شکست و در پی هر درد ، لذتی نهفته است ، انسان باید از این تجربیات ، آگاهی لازم رو استخراج کنه ، این راهی است ، برای بیرون آمدن از توهم ، با این اوصاف تجربیات در دستان شما هستند ، نه شما در دستان تجربیات .

  نتیجه گیری

  مغز و ذهن ، جدا از هم ، اما در تعامل با یکدیگر هستند . مغز تجربه را ثبت میکند ، اما ذهن تجربه میکند .

  برای تمامی ما انسان ها ، الهام صورت میگیرد ، هر اندیشه ی تازه ای در ذهن شما یک الهام است که از ذهن به مغز شما خطور کرده است ، تنها کافی است که این الهامات را ببینید و برای الهامات بیشتر خود را آماده کنید .

  بصیرت یعنی اینکه اشتباهات و فراز و نشیب های خود را ببینیم و در صدد رفع آن بر آییم .

  تله پاتی نشانی از ارتباط ذهن انسان ها با یکدیگر و ادراک فرا حسی نشانی از تعامل ذهن خداوند یا ذهن کُل با ذهن انسان است .

  شخصیت های پنهان این را گفت که هر یک دارای شخصیت هایی هستیم که آن ها را نمیشناسیم ، خوب است که بدانیم هر یک دارای تغییر هستیم ، زندگی جاری است ، باید آن گونه باشیم که محصور تجربیات نباشیم ، بلکه از تجربیات آگاهی را استخراج کنیم . به ثبات اخلاقی برسیم و خود را در قالب یک ((من حقیقی)) بسازیم ، نه یک ((من توهمی)) .

  همزمانی گویای این بود که همه چیز در زمان مناسب روی میدهد ، به طور اتوماتیک وار ، به واسطه ی علمی نهان که در درون خود جای داده است . پس تو خود را با این علم هماهنگ کن تا همزمان با تکامل آفرینش تکامل خود را مهیا کنی .

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  17 دیدگاه دربارهٔ «قدرت های شگفت مغز و ذهن را بشناسید»

  1. انسان یک بی نهایت است
   یک دنیای دیگر…
   تفکر یک ابزار نیست!بلکه یک راه است
   راهی که مبدا دارد و مقصدی ندارد

   فقط به عنوان دیدگاه…

  2. سیدعلی ساعدی

   سلام واقعا مقاله شما عالی بود خوندنشم خیلی طول کشید چون واسم خیلی لذت بخش بود و به هر بخش فکر میکردم ممنونم امید وارم که موفق باشید

  3. مسعود طایری

   عالی عالی عالی… زبونم‌ برای توصیف خوبی این مقاله گنجایش نداره!
   ممنون از زحمت تهیه این مطلب

  4. سلام – ممنون از مقاله ی ارزشمندتون.. در اینترنت تمام مقالات مرتبط با فکر و ذهن شبیه هم هستند اما مقاله شما بی نظیر بود لذا مخاطب را تا انتهای مطلب پای محتوای غنی اش میخکوب کرد واقعا عالی بود تقاضا دارم تمامی خوانندگان این مطلب همه با هم یه موج میزیکی بریم * * – _ – * * – _ – * * – _ – * * – _ – * * – _ – * * – _ – * * – _ – * * – _ – * * – _ – * * – _ – * * – _ – * * – _ – * ** * – _ – * * – _ – * * – _ – * * – _ – * * – _ – * * – _ – * * – _ – * * – _ – * *

  5. سلام استاد
   مطالبتون‌ فوق‌ العاده هست
   راستش ازتون درخواست کمک برای نیروهام‌ رو داشتم.
   من به قدرت های روح انسان اعتقاد کامل دارم.
   راستش یه سری نیرو دارم که بدون هیچ تمرینی از اول زندگیم تا حالا دارم.
   مثلا می‌تونم آینده رو پیش‌ بینی.
   یه بار ده سالم که بود تو عالم بچگی به دوستم این سوال ها رو بخون خانم از همینا‌ امتحان می‌گیره
   و دقیقا همون سوال ها که من گفتم تو امتحان اومدم
   آینده رو توی خواب می‌بینم، مثلا شب که می‌خوابم خواب فردام‌ رو می‌بینم.
   یه بار نشسته بودم و چشمام رو بسته بودم، بدون اینکه به سفر در زمان و یا آینده فکر کنم یه سری تصویر و اتفاق جلوی چشمام اومد‌‌.
   وقتی چشمام رو باز کردم پنج یا شیش دقیقه بعد همون اتفاق ها برام افتاد و من ناخواسته آینده رو دیده بودم.
   یکشنبه همین هفته بود که توی آبدارخونه‌ مدرسمون‌ بودم و داشتم دستام رو می‌شستم.
   یکی از دوستام بودن هیچ سر و صدایی پشت سرم ایستاده بود.
   یهو احساس کردم دارم خودم رو درحال شستن‌ دستام می‌بینم.
   کسی هم که پشت سرم بود دیدم. برگشتم و واقعا عمومی که دیده بود با همون پلیور سورمه‌ای پشت سرم بود.
   **
   وقتی می‌خوابم روی خواب هام کنترل دارم و می‌دونم خوابم و میتونم هر کاری که دلم می‌خواد انجام بدم
   می‌تونم به ذهن اطرافیانم نفوذ کنم
   می‌تونم ذهنشون‌ رو بخونم
   بدون هیچ تمیرینی‌ بیشتر اوقات می‌تونم این کار را رو بکنم
   می‌تونم دستام رو سرد سرد و با خیلی گرم کنم
   ___
   اگه میشه کمکم کنید تا نیروهام‌ رو قوی تر کنم تا بتونم به بقیه کمک کنم
   آهان هیچ کدوم از چاکرا‌ هام رو هم باز نکردم یعنی ترسیدم، بعضی جاها خوندم که باز کردن اونا موجب میشه موجودات و چیزای ترسناکی‌ رو ببینی منم ترسیدم
   اما احساس میکنم چاکر دستم تقریبا باز و فعال هست چون می‌تونم توی بیشتر بند های انگشتم نبضم‌ رو احساس کنم

   1. مهران میار

    سلام زیاد پیچیدش نکن. نمیخام ناراحتت کنم اما انسان با خوب بودن از هر لحاظ خوب منظورنه، میتونه به آرامش جسمی و روحی برسه و در اون صورت تمام غدد و هورمون ها درست عمل میکنند و با توجه به مطالب دوست عزیزمون انتقال داده اتفاق می افته و تنها از شما میخام جلوی توهم بیش اندازه خودتون بگیرید چون شما فقط یک انسان هستی و نه بیشتر. اما خوب بودن واقعی یعنی زمانی که وجدان ازت خوشحال باشه میتونید به خواسته هایت برسی و هر انچه بهش فکر کنی اتفاق می افته فقط کافیه در مورد دیگران مثبت فکر کنی ،در مورد خودت و همه چیز مثبت اندیش باشی کارهای بد نکنی و حتی الفاظ و حرفهای بد نزنی اون موقع میبینی که این اتفاقها روز به روز بهتر و بهتر میشه. خدا بما خیلی نزدیکه با بد اندیشی از خودمون دورش نکنیم. حتی با حیوانات هم نباید بد باشی . جرم جسم ماده روح ووو هوا ووو هرچیزی که در دنیا فکر میکنی وجود داره در پیشبرد اهداف متعالی بوجود اومده ،و اگر ما نمیدونیم خاصیتش چیه دلیل به بد بودنش نمیشه پس باتوجه به این مبحث همیشه شاد باشید و سلامت و موفق. نیک باش و نیک ببین
    من مهران هستم از چالوس اگر کمکی یا همفکری خواستی در خدمتم

  6. سلام ودرودوخسته نباشید
   دکتریه برادردارم که هفده یاهجده ساله دچارمشکل روانی شده که باقرص ودکتروچندباربستری بهترشداگه داروهاشوبخوره خوبه شرایط عادی داره فقط میگه من زن میخوام نه شرایط کاری داره نه کسی میتونه باهاش ازدواج کنه پیش مادرم پیرم زندگی میکنه درظمن شرایط مالی خوبی هم ندارندزیرنظربهزیستی هستند.
   بعضی یابیشترمادرم پیرم اذیت میکنه
   به مادرم میگه یکی شب میادپیشم میخوابه زنه
   همنشینی میکنه بیچاره مادرپیرم خیلی پیش این دعاگرهایااین امام زاده برده خیلی هزینه کرده که اونم مردم کمکش کردن هیچ اثری نداشته
   گفتم برای رضای خدایه راهی یاکمکی میشه یاراهنمایی
   کرد.درودوهزاران درودوتشکرازکانال خوبتون
   ❤🌹🌹🌹

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اسکرول به بالا