فضیلت و خواص سوره طارق

 • خداوند ده برابر تعداد ستارگانی که در آسمان است به او ده حسنه می دهد.(1)امام صادق علیه السلام نیز فرمودند: هر که در نمازهای واجب خود سوره طارق را بخواند در روز قیامت در نزد خداوند مقام و منزلتی والا خواهد داشت و از همراهان مومنین و یارانشان در بهشت خواهد بود.(2)در جایگاهی دیگر از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم آمده است:

   

  سوره طارق را یاد بگیرید زیرا اگر شما می دانستید که چه (اسرار و آثار وبرکاتی) در آن نهفته است، آنچه در دست دارید را رها می کردید و کارهایتان را تعطیل می کردید و ان را می آموختید و به وسیله آن به خدا تقرب می جستید و خداوند به واسطه آن همه گناهان به جز شک را می بخشد.(3)

  آثار و برکات سوره

  1) از عفونت زخم جلوگیری می کند

  از رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم نقل شده است: هر کس سوره طارق را بنویسد و آن را با آب بشوید و با آن زخم را بشوید زخم ورم نمی کند و اگر بر چیزی که از آن حفظ و حراست می کنی از شرور آفات در امان می ماند.(4)امام صادق علیه السلام نیز فرمودند: هر گاه سوره طارق را نوشته و با آب بشویند و با آب، زخم را شستشو دهد دردش آرام می شود و عفونت نمی کند و اگر بر چیزی که به عنوان دوا نوشیده می شود بخوانند ان نوشیدنی یا دارو موجب شفای او می شود.(5)

  2) دفع افات و حشرات

  اگر از ابتدای سوره طارق تا پایان آیه 10 را بر چهار کاغذ جداگانه بنویسند و هر نوشته را روی چهارچوبی بگذارند و هر کدام از چوپ ها را در گوشه ای از آن مکان آفت زده بکارند ملخ یا حشرات دیگر از منطقه وسط چهارچوب از بین می روند.(6)

  3) جهت رفع احتلام

  امام صادق علیه السلام فرمودند: اگر سوره طارق را در وقت خواب بخوانند از احتلام ایمن گردند.(7)

  ترجمه ی آیات:

  به نام خداوند بخشنده بخشایشگر

  سوگند به آسمان و كوبنده شب! (۱)و تو نمى‏دانى كوبنده شب چیست! (۲)همان ستاره درخشان و شكافنده تاریكیهاست! (۳)(به این آیت بزرگ الهى سوگند) كه هر كس مراقب و محافظى دارد! (۴)انسان باید بنگرد كه از چه چیز آفریده شده است! (۵)

  از یك آب جهنده آفریده شده است، (۶)آبى كه از میان پشت و سینه‏ها خارج مى‏شود! (۷)مسلما او ( خدائى كه انسان را از چنین چیز پستى آفرید) مى‏تواند او را بازگرداند! (۸)در آن روز كه اسرار نهان (انسان) آشكار میشود، (۹)و براى او هیچ نیرو و یاورى نیست! (۱۰)سوگند به آسمان پرباران، (۱۱)

  و سوگند به زمین پرشكاف (كه گیاهان از آن سر برمى‏آورند)، (۱۲)كه این (قرآن) سخنى است كه حق را از باطل جدا مى‏كند، (۱۳)و هرگز شوخى نیست! (۱۴)آنها پیوسته حیله مى‏كنند، (۱۵)و من هم در برابر آنها چاره مى‏كنم! (۱۶)حال كه چنین است كافران را (فقط) اندكى مهلت ده (تا سزاى اعمالشان را ببینند)! (۱۷) 

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  اسکرول به بالا