فضیلت و خواص سوره تکویر

 • در روز قیامت هنگامی که پرونده های اعمال بندگانش پیش روی همگان قرار می گیرد خداوند او را از رسوایی در امان می دارد و هر کس که دوست دارد روز قیامت به من بنگرد این سوره را بخواند.(1)امام صادق علیه السلام فرمودنده اند: هر کس سوره تکویر را تلاوت کند در بهشت در پناه خداوند و زیر سایه خداوند مشمول کرامت خداوند خواهد بود و این چیزها برای خداوند بزرگ نیست.(2)

  آثار و برکات سوره

  1) برطرف کننده بیماری های چشمی

  قرائت سوره تکویر برای چشم، موجب تقویت دید چشم و برطرف کنده تاری چشم و دیگر دردهای چشم می شود.(3)

  2) برآورده شدن حاجات

  هنگام آمدن باران 100 بار این سوره را بخواند مؤثر است.(4)

  ترجمه ی آیات:

  به نام خداوند بخشنده بخشایشگر

  در آن هنگام كه خورشید در هم پیچیده شود، (۱)و در آن هنگام كه ستارگان بى‏فروغ شوند، (۲)و در آن هنگام كه كوه‏ها به حركت درآیند، (۳)و در آن هنگام كه باارزش‏ترین اموال به دست فراموشى سپرده شود، (۴)و در آن هنگام كه وحوش جمع شوند، (۵)و در آن هنگام كه دریاها برافروخته شوند، (۶)و در آن هنگام كه هر كس با همسان خود قرین گردد، (۷)و در آن هنگام كه از دختران زنده به گور شده سوال شود(8)به كدامین گناه كشته شدند؟! (۹)و در آن هنگام كه نامه‏هاى اعمال گشوده شود، (۱۰)

  و در آن هنگام كه پرده از روى آسمان برگرفته شود، (۱۱)و در آن هنگام كه دوزخ شعله‏ور گردد، (۱۲)و در آن هنگام كه بهشت نزدیك شود، (۱۳)(آرى در آن هنگام) هر كس مى‏داند چه چیزى را آماده كرده است! (۱۴)سوگند به ستارگانى كه بازمى‏گردند، (۱۵)حركت مى‏كنند و از دیده‏ها پنهان مى‏شوند، (۱۶)و قسم به شب، هنگامى كه پشت كند و به آخر رسد، (۱۷)

  و به صبح، هنگامى كه تنفس كند، (۱۸)كه این (قرآن) كلام فرستاده بزرگوارى است ( جبرئیل امین) (۱۹)كه صاحب قدرت است و نزد (خداوند) صاحب عرش، مقام والائى دارد! (۲۰)در آسمانها مورد اطاعت (فرشتگان) و امین است! (۲۱)و مصاحب شما ( پیامبر) دیوانه نیست! (۲۲)او (جبرئیل) را در افق روشن دیده است! (۲۳)

  و او نسبت به آنچه از طریق وحى دریافت داشته بخل ندارد! (۲۴)این (قرآن) گفته شیطان رجیم نیست! (۲۵)پس به كجا مى‏روید؟! (۲۶)این قرآن چیزى جز تذكرى براى جهانیان نیست، (۲۷)براى كسى از شما كه بخواهد راه مستقیم در پیش گیرد! (۲۸)و شما اراده نمى‏كنید مگر اینكه خداوند -پروردگار جهانیان- اراده كند و بخواهد! (۲۹)

    

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  اسکرول به بالا