عادت هایی که شما را به موفقیت نزدیک میکند

 • عادت هایی که شما را به موفقیت نزدیک میکند

  ۱٫ برای موفقیت زمانی که از خواب بیدار می‌شوید، تختخوابتان را مرتب کنید.

  باید این کار را درست و مرتب انجام دهید. این کار دو مزیت اصلی برای شما دارد. اول اینکه بلافاصله پس از بیدار شدن یک کار را درست انجام داده‌اید و در طول روز نیز تاثیر آن کار را خواهید دید. دومین مزیت آن این است که پس از سپری کردن یک روز پرتلاطم و بازگشت به منزل، تختخواب تمیز و مرتب به شما حس خوبی می‌دهد. ظاهر مرتب آن شما را یاد موفقیت صبح خواهد انداخت.

  ۲٫برای موفقیت هر چیز را سر جای خودش بگذارید.

  مهم نیست در طول روز از چه چیزهایی استفاده می‌کنید، مهم این است که همه چیز را سر جای خودش بگذارید. آیا واکس زدن کفش‌هایتان تمام شده است؟ پس همین حالا واکس و فرچه را سر جای خود بگذارید. ظرف‌های آشپزخانه را در کابینت مخصوص خود قرار دهید. کتاب‌ها را نیز سر جای خودشان در قفسه یا کتابخانه قرار دهید. شک نکنید به محض اینکه به این کار عادت کنید، تاثیرات آن را در زندگی عادی خود خواهید دید.

  امورات زندگی‌تان می‌توانید به راحتی سامان‌دهی کنید و از طرف دیگر، هر وقت به چیزی احتیاج داشتید دم دست است.

  ۳٫ برای موفقیت آشغال‌ها را قبل از خواب جمع کنید.

  آیا می‌دانستید که کیسه پلاستیک زباله در سال ۱۹۵۷ ساخته شد؟ آیا می‌دانستید باید از آن برای جمع کردن زباله‌ها استفاده کنید؟! این کار ۵ دقیقه هم طول نمی‌کشد. اغلب ما شب‌ها خسته‌ایم و توان انجام کاری را نداریم. ظرف‌ها در ظرف‌شویی ریخته شده و لباس‌ها نیز در کف زمین افتاده است. احتمالا مجله و روزنامه‌ای که خوانده‌اید نیز بر روی میز افتاده است. یکی از اتفاقات رایج زندگی اکثر ما همین صحنه است که اغلب آن را به روز بعد موکول می‌کنیم.

  روز بعد هم می‌آید. صبح زود به جای اینکه برنامه آتی را مرور کنیم، باید ذهن خود را معطوف به انجام کارهای روز قبل کنیم. شاید به همین دلیل همیشه زمان کم می‌آوریم!

  موفقیت

  ۴٫ برای موفقیت برنامه روزانه خود را یادداشت کنید.

  برخی افراد فهرست‌های طولانی از برنامه‌های آینده خود تهیه می‌کنند و جوابی هم نمی‌گیرند. بهتر است فقط برنامه روزانه خود را یادداشت کنید. به یاد داشته باشید که نیازی نیست کارهای جزئی را بر روی آن بنویسید. مسائل مهم تنها بر روی آن نوشته می‌شوند. حواستان باشد که بیش از سه برنامه را بر روی آن ننویسید، زیرا در این صورت تنها سه کار را باید هر روز انجام دهید.

  ۵٫ برای موفقیت کمی بهتر لباس بپوشید.

  وقتی که می‌خواهید با دوستانتان به تماشای یک مسابقه بیرون بروید، نیازی نیست شلوار معمولی و تی‌شرت بپوشید. به عبارت دیگر، از حالت عادی هر چیز، کمی شیک‌تر لباس بپوشید. این کار باعث می‌شود خودتان احساس خوبی داشته باشید.

  ۶٫ خوش‌بین باشید.

  بسیاری از افراد همیشه اخمی بر روی چهره و چروک‌هایی بر روی پیشانی خود دارند. آن‌ها به همه چیز شک دارند، از جمله به شغل جدید، مسئولیت جدید یا چیز جدیدی که همسرشان به آن‌ها بگوید.

  ۷٫ برای موفقیت با غریبه‌ها هم مانند دوستان خود رفتار کنید.

  نیازی نیست برای کسانی را که خیلی نمی‌شناسید مدام اخم کنید و با آن‌ها محتاطانه رفتار کنید. اگر با لبخند و بدون غرض یا دیگران صحبت کنید خواهید دید که آن‌ها جذب شخصیت شما خواهند شد و تصمیم می‌گیرند که به شما کمک کنند. قرار نیست این کار را با هدف خاصی انجام دهید. چون هم شما و هم دیگران در مسیر سختی به نام زندگی حرکت می‌کنید و اگر دوستانی را زندگی خود داشته باشید، این مسیر هموارتر خواهد شد.

  بیشتر بخوانید: آیا ثروت اندوزی خوب است یا بد

  بیشتر بخوانید: مانع موفقیت خود نشوید

  ،آرامش،خواب بیدار،حس خوب،آشپزخانه،کابینت،زندگی،آشغال،خواب،مجله،روزنامه،موکول،صبح زود،برنامه روزانه،لباس،شلوار،تی شرت،شیک،احساس خوب،خوش بین،چهره،چروک،غریبه،دوستان،لبخند،شخصیت

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  اسکرول به بالا