شرح مختصری درباره مفهوم چاکرا و انرژی و انواع آن

 • مفهوم چاکرا و انرژی

  چاکرا در زبان سانسکریت به معنای دروازه است و در باور آیین هندو به مراکز انرژی در بدن افراد اطلاق می شود. این مراکز انرژی در بدنه ی هر موجود زنده از جمله گیاهان نیز وجود دارد و از آنها تحت عنوان شریان های حیات یاد می شود. به طور کلی هفت چاکرا و انرژی در بدن وجود دارد که هر یک مسئولیت کنترل یکی از ارگان ها را به عهده دارند و در نتیجه ی این کنترل، اخلاق و کنش های ما و همچنین میزان مقاومت هایمان در برابر بیماری ها و … شکل می گیرد.

  چاکرانحوه عملکرد چاکرا و انرژی در بدن:

  چاکرای اول مانند یک منبع انرژی عمل می کند و انرژی لازم را برای چاکرا های دیگر تامین می کند. بر اساس این دیدگاه انرژی در بدن به دو نوع انرژی فیزیکی و انرژی اخلاقی تقسیم بندی می شود. در چاکرای چهارم این انرژی ها می توانند به یکدیگر تبدیل شوند.

  چاکرای اول و چاکرای آخر همانند یک بادکش انرژی عمل می کنند که در اولی انرژی به سمت پایین و در دومی انرژی به سمت بالا سوق داده می شود. این در حالی است که سایر چاکرا های بین چاکرا  اول و آخر  هر کدام دو بادکش را شامل می شوند که یکی از آنها انرژی را  به سمت جلو و دیگری آن را به سمت عقب سوق می دهد و عملکرد این چاکرا ها به صورت یک درمیان در جهت عقربه های ساعت و خلاف آن  می باشد که همین حرکت های ثابت در یک زن نسبت به مرد متفاوت است و به طور کلی در زن و مرد، خلاف جهت هم حرکت می کنند.

  تمامی کائنات اعم از حس بینایی، اصوات (حس شنوایی)، خوراکی ها (حس چشایی)، بوها (حس بویایی)، اجسام (حس لامسه) و  قدرت اندیشه و منطق می‌توانند چاکراهای ما را پر یا تخلیه نمایند.

  در چاکرا و انرژی چهار حالت اصلی وجود دارد که عبارتند از:

  • چرخش طبیعی
  • چرخش با کم کاری
  • چرخش با پرکاری
  • چرخش با هرج و مرج

  بیشتر بخوانید: قانون جذب چیست؟ چشمان خود را رو به دنیایی از امکانات بی پایان باز کنید!

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اسکرول به بالا