سوره نور همراه با خواص و فضیلت آن

 • (1)درباره یاد دادن سوره نور به اعضای خانواده از پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله روایت شده: یکی از حقوق دختر بر پدر آن است که سوره نور را به او تعلیم دهد.(2)امام علی علیه السلام نیز در این باره فرمودند: سوره نور را به زنانتان بیاموزید که در آن موعظه ها و پندهای نیکویی است.(3)از امام جعفر صادق علیه السلام نقل شده است:

   

  مال ها و نیروهای جنسی خود را با تلاوت سوره نور محافظت کنید و زنانتان را با این سوره حفظ کنید، زیرا هر کس بر قرائت این سوره به صورت روزانه یا شبانه مداومت ورزد، هیچ یک از اهل خانه اش مرتکب زنا نخواهد شد و پس از مرگش هفتاد هزار فرشته الهی او را تا قبرش تشییع می کنند و برای او دعا و استغفار می کنند تا او را در قبرش کنند.(4)

  آثار و برکات سوره

  1) راهی برای جلوگیری از احتلام

  از پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله نقل شده است: اگر فردی سوره نور را نوشته و در تشک خواب که بر روی آن می خوابد، قرار دهد تا وقتی که این نوشته در آن وجود دارد، دچار احتلام نمی شود و اگر آن را نوشته و با آب زمزم شسته و بنوشد، قدرت جماع از او زایل می شود. (5)

  2) درمان حیوان بیمار

  مرحوم کفعمی در مصباح خود آورده است: اگر سوره نور را در طشت بنویسند و ان را با آب بشویند و حیوان بیمار از آن بنوشد و کمی از آن آب بر حیوان بپاشند بهبود می یابد.(6)

  3) بازگشت فراری

  برای بازگشت شخص فراری آیه 40 این سوره را بخواند.(7)

  4) درمان ضعف چشم

  اگر آیه 35 سوره نور را بنویسند و بشویند و از آن آب در چشم کشند تاریکی و ضعف او از بین برود.(8)

  ترجمه از 1 تا 10:

  به نام خداوند بخشنده و بخشایشگر

  (این) سوره‏اى است كه آن را فرو فرستادیم، و (عمل به آن را) واجب نمودیم، و در آن آیات روشنى نازل كردیم، شاید شما متذكر شوید! (1)هر یك از زن و مرد زناكار را صد تازیانه بزنید; و نباید رافت (و محبت كاذب) نسبت به آن دو شما را از اجراى حكم الهى مانع شود، اگر به خدا و روز جزا ایمان دارید! و باید گروهى از مؤمنان مجازاتشان را مشاهده كنند! (2)

  مرد زناكار جز با زن زناكار یا مشرك ازدواج نمى‏كند; و زن زناكار را، جز مرد زناكار یا مشرك، به ازدواج خود درنمى‏آورد; و این كار بر مؤمنان حرام شده است! (3)و كسانى كه آنان پاكدامن را متهم مى‏كنند، سپس چهار شاهد (بر مدعاى خود) نمى‏آورند ، آنها را هشتاد تازیانه بزنید و شهادتشان را هرگز نپذیرید; و آنها همان فاسقانند! (4)

  مگر كسانى كه بعد از آن توبه كنند و جبران نمایند (كه خداوند آنها را مى‏بخشد) زیرا خداوند آمرزنده و مهربان است. (5)و كسانى كه همسران خود را (به عمل منافى عفت) متهم مى‏كنند، و گواهانى جز خودشان ندارند، هر یك از آنها باید چهار مرتبه به نام خدا شهادت دهد كه از راستگویان است; (6)و در پنجمین بار بگوید كه لعنت خدا بر او باد اگر از دروغگویان باشد. (7)

  آن زن نیز مى‏تواند كیفر (زنا) را از خود دور كند، به این طریق كه چهار بار خدا را به شهادت طلبد كه آن مرد (در این نسبتى كه به او مى‏دهد) از دروغگویان است. (8)و بار پنجم بگوید كه غضب خدا بر او باد اگر آن مرد از راستگویان باشد. (9)و اگر فضل و رحمت خدا شامل حال شما نبود و اینكه او توبه‏پذیر و حكیم است (بسیارى از شما گرفتار مجازات سخت الهى مى‏شدید)! (10)

    

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  اسکرول به بالا