سوره طه همراه با برکات آن

دسته بندی :دعا و نیایش, مذهبی 432

همچنین از ایشان روایت شده که فرمودند: «خداوند تعالی دو هزار سال پیش از آفرینش حضرت آدم علیه السلام، سوره «یس و طه» را قرائت فرمود، هنگامی که فرشتگان الهی آن را شنیدند گفتند: خوشا به حال امتی که این سوره ها بر آنها نازل شده است و خوشا به حال کسانی که این سوره ها را درون خود جای داده اند و خوشا به حال کسانی که زبانشان به تلاوت ایت سوره ها مترنم است.(۲)

از اسحق بن عمار روایت شده که حضرت صادق علیه السلام فرمودند: «خواندن سوره طه را ترک نکنید زیرا خداوند ان را دوست می دارد و هرکس آن را بخواند او را نیز دوست خواهد داشت و هر که بخواندن آن مداومت کند خداوند در روز قیامت نامه عملش را به دست راست او دهد و از کردار او در اسلام حساب سخت نکشد و آنقدر به او پاداش عطا فرماید تا خشنود گردد.»(۳)
آثار و برکات سوره

۱) گرفتن جواب مثبت در خواستگاری

از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم نقل شده: « هر کس سوره (طه) را بنویسد و در پارچه سبزی قرار داده و به خواستگاری برود،خواستگاری اش رد نمی شود و حاجتش برآورده می شود ..»(۴)

۲) آسان شدن ازدواج

روایت از امام صادق علیه السلام: «هر کس که خواستگاری ندارد یا به خواستگاریش جواب نمی دهند سوره طه را بنویسد و بشوید و آب آن را بر صورت خود بریزد، خداوند ازدواجش را آسان می کند.» (۵)

۳) جهت برآورده شدن حاجات بزرگ

به جهت مطالب عظیم و بزرگ صد بار بگوید «طه» و یک بار سوره «قل هو الله احد» را بخواند و باز صد مرتبه بگوید «طه» و یک مرتبه سوره «قل هو الله » را بخواند تا هفت بار این را تکرار کند، همین که هفت مرتبه «توحید» و هشتصد بار«طه» تمام شد بعد از آن ۱۷ بار سوره «قل هو الله احد» را تا آخر بخواند، خداوند مطلب و حاجت او را براورده می کند و بی شک عمل خواهد شد. این از مجربات است و آزموده شده است.(۶)

۴) ترس از دزدان و حیوانات درنده

نقل از امام موسی کاظم علیه السلام: هر کس در سفر باشد و از دزدان و حیوانات وحشی خوف و وحشت دارد، برای این کار بر گردن حیوانش «لا تخاف درکاً و لا تخشی» سوره طه را بنویسد، پس بدرستی که به اذن خداوند متعال ایمن می شود.(۷)

۵) بهبود بیماری های دهان

به جهت هر گونه در دهان آیات[۵-۱] را بنویسد و با خود دارد. (۸)

ترجمه از ۱ تا ۲۰:

به نام خداوند بخشنده بخشایشگر

طه (۱)ما قرآن را بر تو نازل نكردیم كه خود را به زحمت بیفكنى! (۲)آن را فقط براى یادآورى كسانى كه (از خدا) مى‏ترسند نازل ساختیم. (۳)(این قرآن) از سوى كسى نازل شده كه زمین و آسمانهاى بلند را آفریده است. (۴)همان بخشنده‏اى كه بر عرش مسلط است. (۵)از آن اوست آنچه در آسمانها، و آنچه در زمین، و آنچه میان آن دو، و آنچه در زیر خاك (پنهان) است! (۶)اگر سخن آشكارا بگویى (یا مخفى كنى)، او اسرار -و حتى پنهان‏تر از آن- را نیز مى‏داند! (۷)او خداوندى است كه معبودى جز او نیست; و نامهاى نیكوتر از آن اوست! (۸)و آیا خبر موسى به تو رسیده است؟ (۹)

هنگامى كه (از دور) آتشى مشاهده كرد، و به خانواده خود گفت: «(اندكى) درنگ كنید كه من آتشى دیدم! شاید شعله‏اى از آن براى شما بیاورم; یا بوسیله این آتش راه را پیدا كنم!» (۱۰)هنگامى كه نزد آتش آمد، ندا داده شد كه: «اى موسى! (۱۱)من پروردگار توام! كفشهایت را بیرون آر، كه تو در سرزمین مقدس «طوى‏» هستى! (۱۲)و من تو را (براى مقام رسالت) برگزیدم; اكنون به آنچه برتو وحى مى‏شود، گوش فراده! (۱۳)

من «الله‏» هستم; معبودى جز من نیست! مرا بپرست، و نماز را براى یاد من بپادار! (۱۴)بطور قطع رستاخیز خواهد آمد! مى‏خواهم آن را پنهان كنم، تا هر كس در برابر سعى و كوشش خود، جزا داده شود! (۱۵)پس مبادا كسى كه به آن ایمان ندارد و از هوسهاى خویش پیروى مى‏كند، تو را از آن بازدارد; كه هلاك خواهى شد! (۱۶)

و آن چیست در دست راست تو، اى موسى؟! (۱۷)گفت: «این عصاى من است; بر آن تكیه مى‏كنم، برگ درختان را با آن براى گوسفندانم فرومى‏ریزم; و مرا با آن كارها و نیازهاى دیگرى است. (۱۸)گفت: «اى موسى! آن را بیفكن.» (۱۹)پس موسى آن (عصا) را افكند، كه ناگهان اژدهایى شد كه به هر سو مى‏شتافت. (۲۰) 

مطالب مرتبط:

لینک کوتاه: