کارگاه آموزشی حکمت ذهن

 • مهارتهای زندگیکارگاه آموزشی حکمت ذهن (ذهن آگاهی / Mindfulness, مدیتیشن Meditation/ مراقبه)

  یکی از ویژگی های انسان موفق کسب مهارت های لازم برای مدیریت بر خود (رفتار، هیجان، ذهن و …) است. با توجه به مشغله‌های مختلف روزمره، نشخوارهای فکری مداوم و شرایط پر استرسی که پیرامون اکثریت ما وجود دارد ، اهمیت مدیریت کردن بر ذهن بیش از پیش نمایان می‌شود.
  برای مدیریت ذهن لازم است قوانین ذهن را به درستی شناخته و با مدیرت بر آن ،از حداکثر توانمندیش بهره برد. کارگاه آموزشی حکمت ذهن راهکاری موثر برای دستیابی به حداکثر توانمندی ذهن و مدیریت بر آن است.

  کارگاه آموزشی حکمت ذهن یک عامل زیربنایی مهم برای رسیدن به رهایی است. زیرا روشی موثر و قوی برای خاموش کردن و توقف فشارهای دنیا و یا فشارهای ذهنی خود فرد می باشد.

  حکمت ذهن

  عناوین آموزشی

  ذهن آگاهی Mindfulness

   مدیتیشن Meditation

  مراقبه

   فایده شرکت در کارگاه آموزشی حکمت ذهن
  تمرین حضور ذهن این توانایی را به فرد می دهد که دریابد « افکار صرفا افکار هستند» و زمانی که می فهمد افکارش ممکن است حقیقت نداشته باشند راحت تر می تواند آنها را رها کند. انسان همواره پیامها یا صداهایی را از طریق ذهن استدلالی خود می شنود.. بسیار مهم است که وی از پیامهایی که در طی فکر کردن از ذهن خود می شنود آگاه باشد، درگیر افکارش نشود و بتواند آنها را رها کند.

  علاوه بر این فرد با مشاهده دقیق واقعیت درونی خود در می یابد که خوشحالی ، کیفیتی نیست که وابسته به عناصر بیرونی و تغییرات دنیای بیرون باشد و زمانی اتفاق می افتد که فرد وابستگی به افکار ، موضع گرفتن و برنامه های ذهنی از پیش تعیین شده را رها کند و در نتیجه رفتارهای خودکاری را که برای رسیدن به موقعیت های لذت آور یا فرار از موقعیت های دردناک انجام می دهد، کنار بگذارد و به رهایی برسد.

  یکی از اصول مهم در حضور ذهن « رها کردن» Letting go است . ما به طور کلی به خیلی چیزها چسبیده ایم: به باورهایمان، رویدادهای خاص، زمانهای خاص، یک منظره، یک خواسته و … زمانی که یاد بگیریم این چیزها را رها کنیم ، نسبت به آنها آگاهی و پذیرش بیشتری کسب می کنیم و بدین ترتیب مشکلات و مسائل را با ذهنی شفاف تر و گشوده تر بررسی خواهیم کرد.

  یکی دیگر از اصول حضور ذهن اعتماد کردن است. ما ممکن است همیشه آنچه را رخ می دهد درک نکنیم ولی اگر یاد بگیریم به خودمان یا دیگران و به ویژه به قوانین هستی اعتماد کنیم، این کار قدرتی عمیق به ما می دهد که امنیت، تعادل و گشایش در کارها را به همراه دارد.

  مدیتیشن

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  6 در مورد “کارگاه آموزشی حکمت ذهن”

  1. سلام استادمحترم اینجانب آنیتا غزلباش هستم دوست دارم عضوسایتتان شوم.باتشکرفروان

   1. با عرض سلام بله تمام کلاسها حضوری می باشد . آدرس کلاسها : تهران . آزادی می باشد . برای اطلاعات بیشتر با شماره 66041670 تماس بگیرید . با تشکر

  2. عطیه پورصالح

   سلام وادب
   میشه بفرمایید
   این دوره چه روزهایی و چه ساعتی برگزار میشود؟

   1. با عرض سلام و ادب. کارگاه آموزشی در دو ترم برگزار میشه …. هر ترم 5 جلسه می باشد …. شروع ترم جدید کلاس ها بعد ماه رمضون می باشد … با توجه به تعداد زیاد ثبت نامی ها و ظرفیت محدود کلاس ها حتما برای رزرو کلاس ها تماس بگیرید . در ضمن کلاسها بعد از ساعت اداری می باشد … 7 – 5 بعد ازظهر

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اسکرول به بالا