در هم کوبیده شدن کارها با ضرب العجل

 • عصب شناس اینگونه استدلال می‌کند که اگرچه تعیین ضرب العجل، تا حدودی تشویق به کارآیی می‌کند اما همزمان می‌تواند کارایی و خلاقیت‌تان را تباه کند. تحقیقات او نشان می‌دهد، دلیل این پدیده این است که زمانی که افراد احساس شادی و آرامش داشته باشند، خلاقیت و کارآیی شکوفا شده و به اوج می‌رسد.

   

  کونیوس به نویسنده واشنگتن پُست توضیح می‌دهد: ” وقتی شما حال خوبی دارید، نسبت به پذیرفتن ایده‌های ناخودآگاه فعالیت هفتگی، حساس‌تر و دقیق‌ترید و زمانی‌که آن را شناسایی می‌کنید، توجه‌تان می‌تواند به آن معطوف گردد، و مانند یک بینش، ناگهان وارد مغز و ذهن شما می‌شود. اما اگر بی حال و حوصله باشید،

   

  فقط قوی‌ترین حس غالب می‌شود، که معمولا سرراست‌ترین آنهاست”.ضرب العجل، صرف نظر از ترسی که بابت این ایجاد می‌کند که اگر نرسم انجامش دهم، چه خواهد شد، می‌تواند موجب اضطراب شده و استراتژی ادراکی‌تان را به یک حالت بیشتر تحلیل‌گرایانه از افکار تغییر دهد. کونیوس در ادامه توصیه می‌کند،

   

  مدیرانی که به‌دنبال ایده‌های خلاقانه و کارآمد از سوی زیردستان‌شان هستند، باید به جای ضرب العجل، یک ” موعد مقرر آسان ” تعیین نمایند، که ایده خوبی است. پس برای هرکسی که سِمت ایجاد کارآمدی و خلاقیت در یک مدت مشخص را دارد، یک دلیل اضافی دیگر برای غلبه بر طفره رفتن و تعلل در انجام کار وجود دارد تا پیش از رسیدن موعد مقرر، فرصت زیادی برای خودش ایجاد کند.

  وقتی انگیزه باشد ناممکن وجود ندارد

  اگر راه های کسب درآمد آسان بود همه مردم پولدار بودند اما موضوع این است که شما مثل بقیه مردم نیستید و برای شما که انگیزه دارید هر مانعی از سر راه برداشته می شود.

  بعضی وقتها شانس آهسته در می زند، مواظب باشید

  گاهی وقتها دوستی از روی صداقت به ما پیشنهاد همکاری می دهد و ما آن را یک شوخی فرض می کنیم یا اینکه به خاطر غرور حاضر به صحبت کردن با افراد موفق دور و برمان نیستیم. وقتی اطلاعیه یک دانشگاه مبنی بر پذیرش دانشجو با شرایطی ویژه را نادیده می گیریم یا زمانی که اخبار تلویزیونی از اعطای تسهیلات ویژه بانکی به واجدین شرایط صحبت می کند و در خیلی موارد دیگر ممکن است در حال از دست دادن فرصتی خوب باشیم و باید نتیجه گیری کرد که آماده پذیرش کارآفرینی که نیاز عصر ماست نیستیم.

  اگر انتظار معجزه دارید از شما کاری ساخته نیست

  اگر بخواهید در عرض مدت کوتاهی به همه چیز برسید هیچ پیشرفتی نخواهید کرد و فقط زمانی به جلو می روید که معقول فکر کنید. همیشه در ابتدا روند پولسازی آهسته است ولی وقتی روی غلطک بیفتید این روند تصاعدی می شود. چاره ای نیست می بایستی از همین جایی که هستید شروع کنید. اگر در ابتدای کار پول زیادی به دست نمی آید ولی تجربه و مهارت هایی که به دست می آورید سرمایه ای بزرگ برای شما خواهد شد.

  یاد بگیرید که بزرگ فکر کنید و همه چیز را از بالا بنگرید

  اصطلاحی عامیانه می گوید: “هر کس به اندازه دلش نان می خورد” و این همان بزرگ فکر کردن است. اگر به جای متمرکز شدن بر مسایل و مشکلات فراتر از آنها بیندیشیم یا اینکه کارهای خود را در ابعاد بزرگتری به اجرا درآوریم سهم بیشتری از موفقیت خواهیم داشت.

  ترس از عدم تایید دیگران را از خودتان دور کنید

  اگر مطمئن هستید که حق با شماست روی حرف خود بایستید. این ایستادگی ثبات و شجاعت شما را می رساند و تمرینی برای موفقیت و نفوذ است.

  افکار شما حتی اگر به زبان آورده نشوند روی دیگران تاثیر دارند

  لازم نیست برای اینکه به کسی بفهمانید که دوستش دارید خودتان را تکه تکه کنید یا اینکه به کسی بگویید که از او متنفرید. اگر می خواهید به کسی ابراز علاقه کنید او را در ذهن خود دوست بدارید و حتی در غیاب او هم برایش احترام قائل شوید. مطمئن باشید نیازی نیست به طور خاصی اینها را ابراز کنید.

  می دانید که وقتی فکر می کنید به آخر خط رسیده اید چه اتفاقی افتاده؟

  در چنین مواقعی فکر می کنیم که دنیا به آخر رسیده ولی در واقع دنیا همان دنیاست و ادامه دارد ولی ذهن و روح ما آسیب دیده و تنها کاری که باید بکنیم این است که آنرا ترمیم کنیم.

  شخصیت هر کسی تحول پذیر است اما تغییرپذیر نیست

  مسلما شما نمی توانید کارکنان یا همکاران خود را تغییر دهید ولی کافیست از آنها بخواهید رفتارهایی را که به شما و کارتان مربوط است فقط در صدد اصلاح رفتار آنان باشید به تغییر شخصیت آنها.

  گاهی هنگام عصبانیت تصمیم بگیرید!

  شاید شنیده باشید یا خوانده باشید که در هنگام عصبانیت تصمیم نگیرید اما بعضی اوقات فقط در موقع عصبانیت می توانید تصمیم درست را بگیرید چرا که در این حالت جرات و جسارت شما چند برابر می شود. بطور مثال اگر با کسی رودربایستی دارید موقعی که از کارش به خشم آمده اید می توانید با کمی کنترل موضوع را مطرح کنید مطمئنا او خواهد فهمید که علت عصبانیت شما خود اوست.

  در ذهنت یک جایی را برای احساسات محض نگهدار

  نگذار تمام احساسات زیبایی را که در کودکی و نوجوانی داشتی در مواجهه با دنیای خشن واقعیات در تو بمیرند.

    

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  اسکرول به بالا