دانستنی هایی در مورد مانیه تیزم…

 • مانیه تیزم

  مانیه‌ تیزم به عقیده دانشمندان، مغناطیس شخصی  چیزی جز از نیروی فکر نیست، فضایی که مغناطیس شخصی در آن فعالیت دارد همان میدان تشعشع فکر می‌باشد. با تقویت نیروی فکری این میدان نیز وسیع‌تر و قدرت آن بیشتر خواهد شد.

  نیروی مانیه تیزم یکی از قوای طبیعت محسوب می شود و در همه موجودات وجود دارد، اگر از این نیروی شریف که کائنات از آن پیروی می کنند و مطابق قوانین عمومی آن، کرات مختلف، مدار خود را سیر می نمایند، سوء استفاده شود، طبیعت دیر یا زود انتقام خود را خواهد گرفت، این نیرو باید در راه عمومی، اجتماعی، خیر و صلاح نوع بشر و تداوی روحی صرف شود.

  هیپنوتیزم با مانیه تیزم فرق زیادی دارد و نباید آن دو را با هم اشتباه گرفت. مانیهتیزم چنان که بارها اشاره کردیم همان مقناطیس شخصی است که یک نوع جاذبه می باشد، ولی هیپنوتیزم عبارت از خواب مصنوعی است که توسط اشیا صدادار، چراغ های پرنور و یا چیز های دیگر انجام می یابد.

  اشخاص عصبانی و صرعی برای این خواب ها مستعد می باشند ولی اشخاص سالم رابه مشکل می توان هیپنوتیزم کرد در صورتی که با مانیهتیزم هشتاد درصد اشخاص سالم به خواب می روند و یا متأثر می شوند.

  برای یاد گرفتن علم هیپنوتیزم، ریاضت لازم نیست و فقط متانت و بردباری در این علم انسان را موفق می کند ولی مانیه تیزم محتاج ریاضت است فرق دیگری که خیلی مهم است عبارت از بی نظم بودن خواب های هیپنوتیزمی است در صورتی که خواب های مانیهتیزم مرتب و منظم بوده و یکی پس از دیگری سنگین می شود.

  مانیه تیزم دقت و حافظه را قوی کرده و به قوای معنوی انسان می افزاید. نیروی مانیه تیزم بهترین وسیله برای نگاهداری تعادل قوای جسمانی و روحانی است و به این علل است که مانیهتیزم را برتر از علم هیپنوتیزم می دانند و اکنون در بیشتر نقاط جهان علما و پزشکان این علم را یاد می گیرند.

  مانیه تیزم
  مانیه تیزم

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  هیپنوتیزم دارای هیچ نوع قوایی نیست ولی مانیه تیزم دارای نیرویی طبیعی است که در انسان از چشم و نوک انگشتان خارج می گردد که حیوانات نیز دارای این نیرو می باشند و از آن استفاده می کنند.

  یگانه مقصود از دانستن مانیه تداوی بیماری های مختلف می باشد ولی نباید تصور کرد که مقناطیس چندان معالج کل بیماری ها بوده و باید خط بطلان بر روی علم طب و اطبا کشید بلکه مانیه تیزم قادر است که غالب بیماری ها را تضعیف نموده و برخی را نیز که بیماری های روحی و عصبی دارند معالجه نماید.

  کاری را که کلروفورم در بیهوش کردن بیمار می کند با نیروی مانیه تیزم می توان عملی نمود یعنی بدن بیمار را بی حس کرده و عملیات جراحی را درباره اش انجام داده بدین جهت دانستن این علم برای جراحان پر استفاده می باشد.

  تقریباً تمام بیماری های عصبی را به وسیله مانیه تیزم به طریقی آسان تداوی می توان نمود و امروزه پزشکان جهان برآنند که یگانه وسیله تداوی این گونه بیماری ها می باشد، به طور کلی این علم در طب بیشتر مورد استفاده قرار گرفته و ممکن است در آینده در دانشگاه ها این علم مورد توجه بیشتر واقع گردد،

  نه تنها بایستی پزشکان این علم را یادبگیرند بلکه برای آموزگاران، دبیران و استادان که متصدی تربیت کودکان، جوانان، مردان و زنان آینده هستند دانستن آن ضرورت دارد زیرا می توان با نیروی مقناطیس اشخاص تنبل را کاری و شاگردی را که در درس نمی کوشند و علاقه نشان نمی دهد ساعی کرد و به همین جهت مانیه تیزم بهترین ومهمترین وسیله برای تربیت اطفال است.

  کودکی در مدت یک سال چیزهایی را در خاطر می سپارد و یاد می گیرد ممکن است با مانیه تیزم آن را در عرض دو ماه به او یاد داد، با نیروی مانیه تیزم می توان ترک سیگار کرد بطوریکه دیگر شخص معتاد میل استعمال آن را نداشته باشد و حتی از بوی آن خوشش نیاید، بدون اینکه تغییراتی در حالت عمومی بدنش پیدا شود.

  برای قضات نیز آگاهی از این علم لازم است و ممکن است که مجرمی را توسط آن مجبور به اقرار نمود و بدین وسیله حق را از باطل تشخیص و تفریق نمود.

  تمام قوای معنوی را می توان توسط مانیه تیزم در خود و دیگران تقویت نمود و بهمین جهت برای جامعه، علم مقناطیس چیزی فوق العاده پر ارزش است و در آتیه ممکن است که با ترقی این علم دیگر بشر احتیاجی به دارو و غیره نداشته باشد.

  «دورویل» مانیه تیزور مشهور فرانسه می نویسد: «نسل درجه سوم را با این نیروی طبیعی مداوا کرده» آیا با این ترقی نباید انتظار آن روزی را داشته باشیم که بشر معنی بیمار بودن را نفهمیده و به خوشی و سلامتی زندگی سعادتمندی را داشته باشد؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۵ رای

  1 در مورد “دانستنی هایی در مورد مانیه تیزم…”

  1. سلام ممنون برای توضیحات
   لطفا دو تا سه کتاب مفید نه فقط در پیرامون توصیف و توضیح بلکه یک راست برای بیان آموزش و عمل برای دانلود معرفی کنید یا تو سایت برای دانلود قرار بدید

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اسکرول به بالا