دانستنیهایی درباره ی خیانت مردان

 • و به او اجازه شلوغ‌تر كردن صفحات شناسنامه‌اش را بدهيد یا اینکه در كنار زنان ديگري كه به زندگي او پامي‌گذارند، نفس بكشيد. نمي‌توانيم به شما بگوييم كه مرز‌هاي زندگي‌تان را چطور بايد ترسيم كنيد و حتي اگر از در نصيحت وارد شويم و براي‌تان اصول به خيال خودمان بي‌عيب و نقص همسرداري را ترسيم كنيم، نمي‌توانيم به وفادار ماندن شما به آن اصول اميدوار باشيم.اينكه شما بعد از روشن شدن بي‌وفايي همسرتان چه تصميمي در مورد رابطه شود با او مي‌گيريد،

   

  بسته به شرايطي كه در آن قرار داريد و باورهايي كه زندگي‌تان را براساس‌شان ساخته‌ايد، متفاوت است اما در اين مطلب از شمايي كه مثل ما معتقديد حتي بعد از روشن شدن خيانت هم مي‌توانيد به دوام زندگي‌ای‌ كه عمرتان را به پايش ريخته‌ايد، اميدوار باشيد، مي‌خواهيم كه با ما همراه شويد. ما به شمامي‌گوييم در كنار همسري كه قصد جبران گذشته را دارد، چطور زندگي مشترك‌تان را از نو بسازيد.

  زندگي‌تان را بپاييد

  قبل از پليس‌بازي تكليف‌تان را با خود روشن كنيد. اگر به صداقت همسرتان شك كرده‌ايد، تلفنش را چك مي‌كنيد، سرزده به محل كارش مي‌رويد يا از هر چيز به عنوان نشانه‌اي كه مصداق خيانت او باشد اسم مي‌بريد، بايد مراقب آينده‌اي كه در انتظارتان هست باشيد.

  ترميم رابطه زناشویی بعد از خيانت

  شما قبل از آنكه با اين پليس‌بازي‌ها مهر تاييدي به پيش‌فرض‌هاي‌تان بزنيد بايد به اين سوال پاسخ دهيد كه «اگر خيانتكار بودن همسرم ثابت شد، چه مي‌كنم!» اگر به دنبال مهرتاييدي براي ثابت كردن گمان‌هاي‌تان مي‌گرديد، اول به خود بگوييد اگر واقعا با يك خيانتكار طرف باشید، چه تصميمي در مورد زندگي‌تان مي‌گيريد؟ اگر معلوم شود كه خيانتكار است تركش مي‌كنيد؟ مهريه‌تان را اجرا مي‌گذاريد؟

  سراغ زني كه در زندگي‌اش آمده مي‌رويد و زندگي او را نابود مي‌كنيد؟ شما بايد بدانيد زندگي‌تان بعد از اثبات خيانت او به چه مسيري وارد مي‌شود و تنها با پذيرش پيامد‌هايي كه به كرسي نشاندن حرف‌تان دارد، براي اثبات كردنش قدم ‌برداريد.اگر هنوز توان اداره زندگي‌تان به تنهايي را نداريد، اگر كسي نيست كه از شما حمايت كند و اگر زندگي‌تان در دوره‌ای قرار گرفته كه باعث مي‌شود نتوانيد تكليف رابطه‌تان را روشن كنيد، چرا بيهوده براي به كرسي نشاندن حرف‌تان تلاش مي‌كنيد؟

  ميان لغزش و خيانت فرق بگذاريد

  به همه رفتارهايي كه از همسرتان نمي‌پسنديد، برچسب خيانت نزنيد. اگر زني كه سال‌ها پيش نامزد او بوده، سرزده براي ديدنش به دفتر كار شوهر شما رفته، نمي‌توانيد بگوييد با يك مرد خيانتكار طرف هستيد.اگر در ‌مهماني، چند دقيقه‌اي از شما فاصله گرفته تا با يكي از خانم‌ها گفت‌وگو كند، شوهرتان را نبايد خيانتكار بناميد و اگر با سوءاستفاده از اعتماد شما، تا چند پيامك احوالپرسي پنهاني با نامزد سابقش پيش رفته،

   

  نمي‌توانيد مهر خيانتكار بودن را به شوهرتان بزنيد. شما براي اينكه تكليف رابطه‌تان را روشن كنيد و در مقابل اين موج دوام بياوريد، بايد تفاوت ميان خيانت و لغزش را روشن كنيد و ميان مردي كه يك زندگي موازي با زندگي دونفره‌تان را تشكيل داده با كسي كه تنها در ذهنش به ديگري فكر كرده، تفاوت قائل شويد و روی همسرتان برچسبی نزنید که عواقبش زندگی مشترک‌تان را با بحران روبه رو کند.

  سنگ بزرگ برنداريد

  اگر سنگ‌هاي‌تان را با خودتان واكنده‌ايد و مطمئن هستيد كه مي‌خواهيد موضوع را با همسرتان در ميان بگذاريد، قبل از بيان حتي يك جمله به اين فكر كنيد كه چقدر قدرت و توان عملي كردن حرف‌هاي‌تان را داريد. مي‌خواهيد به عنوان اولين واكنش، چمدان‌تان را ببنديد و از خانه او برويد؟ اگر دنبال‌تان نيامد چه؟ به اينكه هميشه بدون او زندگي كنيد، فكر كرده‌ايد؟

  شما نمي‌توانيد تنها به‌خاطر ترساندن او و تهديد كردنش تصميم‌هاي هيجان‌زده بگيريد و در صورتي كه براي اجرا كردن تهديد‌هاي‌تان ابزاري نداريد، بهتر است كه بسوزيد و بسازيد اما چيزي كه نمي‌توانيد عملي كنيد را به زبان نياوريد. اگر مي‌خواهيد همسرتان را با شروطی ببخشيد، به اين فكر كنيد كه اگر دوباره پاي زني به زندگي‌اش باز شد چه مي‌كنيد. آيا تهديدي كه كرده‌ايد را در آن صورت مي‌توانيد عملي كنيد؟

  پشت ميز مذاكره بنشينيد

  در چنين شرايطي بايد زندگي‌تان را يك‌دور مرور كنيد و ببينيد كه شما و همسرتان هر كدام چقدر در رسيدن زندگي‌تان به اين نقطه نقش داشته‌ايد. شايد مرور كردن آنچه در رابطه شما گذشته، تنها توسط خودتان ممكن نباشد پس براي اينكه يك‌طرفه به قاضي نرويد از همسرتان هم بخواهيد دلايل ناراضي بودنش از اين زندگي را بيان كند. اگر احساس مي‌كنيد

   

  گفت‌وگوي دونفره شما به‌خاطر تنش‌آلود شدنش به نتيجه‌اي نمي‌رسد در حضور يكي از بزرگان فاميل كه هر دوي شما برايش احترام قائليد يا در مقابل يك مشاور خانواده در مورد جزئيات زندگي‌تان صحبت كنيد.درست است كه يكي از معني‌هاي خيانت، صادق نبودن همسرتان با شماست اما نمي‌توانيد انكار كنيد كه برخي اشتباهات

   

  شما در سال‌هاي با هم بودن‌تان در ايجاد جرقه‌هاي اين مشكل بي‌تاثیر بوده‌ است؛ البته تلاش براي پيدا كردن سهم خودتان از اين اتفاق، نبايد به متهم كردن خود و تبرئه كردن همسرتان منجر شود. در هر حال حتي اگر شما هم در از هم پاشيدن اين رابطه سهم داشته باشيد، نمي‌توانيد از همسرتان كه براي ترميم رابطه تلاشي نكرده و تنها صورت مساله را پاك كرده است، گله‌اي نداشته باشيد.

  شهر را خبر نكنيد

  گفتيم حق داريد در حضور يك آشناي معتمد سنگ‌هاي‌تان را با هم وا بكنيد اما حق نداريد يك شيپور در دست‌تان بگيريد و بي‌وفايي همسرتان را به گوش همه برسانيد. مهم نيست كه هدف‌تان از فرياد زدن اين موضوع، خالي كردن دل‌تان است يا بردن آبروي مردي كه با زندگي‌تان بازي كرده است؛ در هر صورت نبايد فراموش كنيد اين مرد جزئي از زندگي شما بوده و بدنام كردن او در مقابل ديگران، نشانه بودن شما در يك رابطه سراسر مشكل هم مي‌تواند باشد.

   

  گذشته از اين، حالا كه عصباني هستيد نمي‌توانيد در مورد آينده رابطه‌تان تصميمي بگيريد و اگر همسرتان را به عنوان يك دروغگوي خيانتكار معرفي كنيد، در صورتي كه تصميم به ماندن در رابطه و ترميم آن را بگيريد، نمي‌توانيد از ديگران هم انتظار داشته باشيد كه به زندگي شما و مردي كه در كنارتان قدم برمي‌دارد، احترام بگذارند.

  بگوييد زمان مي‌خواهيد

  واقعيت تلخ اين است كه در زندگي واقعي ما دكمه «undo» وجود ندارد و هيچ كدام‌مان نمي‌توانيم به محض انجام يك اشتباه، وضعيت را به شكل قبل برگردانيم. همسر شما بايد تلخي و سختي آنچه اتفاق افتاده را بپذيرد و براي جبران كردنش مصمم شود اما اين شما هستيد كه بايد به او بگوييد براي دوباره اعتماد كردن به اين رابطه به زمان نياز داريد.

   

  مي‌توانيد با هم قرار‌هايي بگذاريد كه زندگي كردن در اين شرايط را كمي آسان‌تر كند؛ مثلا به او بگوييد تاثيرات تلخ اين اتفاق هنوز از روان شما پاك نشده اما براي ترميم رابطه‌تان تلاش مي‌كنيد و ديگر حرفي از آنچه گذشته را به ميان نمي‌آوريد. مي‌توانيد به او بگوييد بايد اعتمادتان را جلب كند و شايد

   

  در آغاز كمي روي تماس‌ها و رفت و آمد‌هاي او حساس باشيد و البته همسرتان هم باید تاوان اشتباهش را با صبوری به شما بپردازد. در هر صورت، همسر شما بايد بپذيرد آب ريخته به جوي بازنمي‌گردد و بايد براي جبران اشتباهي كه زندگي‌اش را در آستانه فروپاشي قرار داده، تلاش زيادي كند.

  پايان اين داستان نقطه بگذاريد

  تصميم گرفته‌ايد تلخي‌هاي گذشته را با تلاش‌هايي كه در آينده مي‌كنيد جبران كنيد؟ در اين صورت بايد به اين داستان تلخ با يك نقطه پايان دهيد و بعد از اينكه تصميم گرفتيد رابطه را دوباره شروع كنيد، ديگر حرفي از گذشته تلخ‌تان به ميان نياوريد. نمي‌گوييم آنچه گذشته را فراموش كنيد حتي اگر هم بگوييم بعيد است كه شما از پس فراموش كردن آن بربياييد بلكه توصيه مي‌كنيم

   

  از اين به بعد حرفي از اشتباه همسرتان به ميان نياوريد و به محض اينكه اشتباهي از او ديديد، با گفتن «تو هماني هستي كه. . . » آتش زير خاكستر را دوباره روشن نكنيد.اگر سنگ‌های تان را واکنده‌اید و تصمیم گرفته اید در این زندگی بمانید،‌دیگر توپ در زمین خودتان است. تنها همسرتان نیست که ممکن است دوباره به اشتباه بیفتد؛‌بلکه شما هم هستید که با تکرار اشتباهات‌تان می توانید زمینه را برای دوباره خیانتکار شدنش فراهم کنید.

  چرا مرد‌ها خيانت مي‌كنند

  نمي‌توانيم همه دلايلي كه يك مرد را به خيانت كردن وامي‌دارد، در اينجا فهرست كنيم اما مهم‌ترين دلايلي را كه از يك مرد، خيانتكار مي‌سازد، به شما معرفي مي‌كنيم.مردهايي كه احساس مي‌كنند ديده نمي‌شوند، مي‌خواهند با شكستن مرز‌ها اعتماد به نفس از دست رفته خود را احيا كنند.مردهايي كه نتوانسته‌اند تجربه عشق سابق‌شان را هضم كنند

   

  و با خيال ديگري، به رابطه با همسر امروز‌شان كشيده شده‌اند، در صورت مساعد بودن شرايط در معرض برگشت به سمت عشق قديمي خود هستند. براي برخي مردها، ‌خيانت كردن راهي براي انتقام گرفتن است. آنها مي‌خواهند با پشت پا زدن به همه‌چيز از شريك مغرور يا بي‌توجه‌شان انتقام بگيرند.

  برخلاف تصور برخي افراد، زندگي مشترك تنها نيازمند عشقي دروني نيست بلكه به مراقبت همه‌جانبه هر دو طرف نياز دارد و نه‌تنها ابعاد عاطفي بلكه تاثير ابعاد جنسي و اجتماعي را هم نبايد در دوام آن ناديده گرفت. آدم‌ها هميشه در جست‌وجوي احترامند. زماني كه يك رابطه از تنش و بي‌احترامي و تحقير لبريز مي‌شود، خيال آرام شدن در رابطه‌ای موازي به ذهن مردها مي‌رسد.

  خیانت به موضوعی اطلاق می شود که یک عضو از یک رابطه ازدواج، اقدام به برقراری رابطه ای خارج از چارچوب ازدواج کند.یعنی زن یا مردی که در یک رابطه دو نفره براساس ازدواج رسمی قرار دارند، اقدام به برقراری رابطه ای عاطفی یا جنسی خارج از رابطه رسمی خود کنند. این یک تعریف سطحی از خیانت است که در فرهنگ های مختلف تغییرات زیادی به خود دیده است که جای بحث در اینجا ندارد.

  زمانی که یک مرد و زن مجرد در خود این توانایی را می بیند که اقدام به ازدواج و عقد قانونی آن کنند، به دنیای دیگری وارد می شوند. دنیایی که در آن از بی تعهدی احتمالی و رفع مسئولیت های دوران مجردی خبری نیست و دو طرف باید تن به یک تعهد دائم نسبت به یکدیگر دهند. این تعهد شامل تعهد زمانی، حمایتی، پشتیبانی، عاطفی و جنسی است.

  خیانت چیست؟

  تعهد زمانی به این معنی است که دو طرف به یکدیگر تعهد دهند که در بیشترین و مهم ترین زمان های خود در کنار یکدیگر باشند.تعهد حمایتی دال بر این است که دو طرف بکوشند که از یکدیگر در شرایط سخت حمایت کنند.تعهد پشتیبانی به این موضوع اشاره دارد که دو طرف نسبت به هم مسئول باشند

   

  و مسئولیت ها و تکالیف شخصی خود را ادا کنند.تعهد عاطفی بدین معنی است که دو طرف یکدیگر را دوست داشته و در تامین نیازهای عاطفی یکدیگر و پرکردن خزانه عاطفی هم کوشا باشند.و تعهد جنسی بدین معناست که زن و مرد بتوانند نیازهای غریزی و جنسی خود و همسر خویش را تامین کنند و در این زمینه کمبودی نسبت به هم وارد نکنند.

  در این میان اگر یکی از طرف های رابطه ازدواج در برآورده کردن هر یک از این کارکردهای اصلی رابطه، رجوع به فرد سومی خارج از رابطه دو نفره خود کند، اقدام به خیانت کرده است.وقتی زن و شوهری که در یک رابطه دوطرفه با هم قرار می گیرند و تمایل خود را مبنی بر تعهدی طولانی مدت در تمامی ارکان و کارکردهای اصلی که برشمردیم ابراز می کنند، موظف هستند به تعهد خود پایبند باشند و هرگونه تخطی از این پیمان موجب رخ دادن فعل خیانت می شود.

  خیانت چیست؟

  زمانی که در مورد خیانت صحبت می کنیم، به چند فاکتور مهم بر می خوریم. این فاکتورها عبارت اند از:

  1- خیانت لزوما جنسی نیست و می تواند عاطفی و حتی کلامی باشد.

  2- خیانت به صورت پنهانی صورت می گیرد و اگر علنی شود دیگر خیانت محسوب نمی شود.

  3-خیانت عمدتا کوتاه مدت است و کمتر با خیانت بلندمدت برخورد می کنیم.

  4-آخرین ویژگی خیانت این است که در بیشتر موارد، به خاطر پول صورت نمی گیرد و دلایلی عمدتا روانی در پس ماجرای خیانت نهفته است.

  به تعبیری دیگر، از خیانت می توان تعبیر به بی وفایی نیز کرد. بی وفایی به همسر از رواج نسبتا زیادی در جوامع گوناگون برخوردار است که می تواند دلایلی روان شناختی یا اجتماعی داشته باشد.در تعبیر بی وفایی، هرگونه پنهان کاری که از جانب یکی از طرفین در رابطه ازدواج صورت گیرد، خیانت محسوب شده و سندی است دال بر بی وفایی او.

  حتی اگر شخصی مسئله ای را از همسر خویش به این دلیل پنهان کند که همسر او با دانستن آن مطلب ناراحت می شود، باز هم می توان گفت مرتکب بی وفایی شده است، پس هرگونه روابط خارج از چارچوب زناشویی، خیانت محسوب می شود؛ بنابراین با این توضیحات، خیال پردازی با شخصی غیر از شریک زندگی، دیدن عکس و فیلم مستهجن و روابط تلفنی و اینترنتی نیز نوعی خیانت تلقی می شود.

  بی وفایی اشکال متعددی دارد، از قبیل بی وفایی جنسی و بی وفایی عاطفی، بی وفایی عاطفی به صورت درددل کردن با یک غریبه غیرهم جنس، درمیان گذاشتن اسرار، بگو و بخند کردن، گفت و گوی صمیمانه خارج از عرف و مواردی دیگر که از چشم همسر پنهان باشد، صورت می گیرد.بی وفایی جنسی، برقراری رابطه جنسی و فیزیکی با شخصی خارج از حوزه زناشویی است که می تواند جنبه عاطفی نداشته باشد. در مواردی بی وفایی عاطفی و جنسی می تواند با هم صورت گیرد.

  خیانت چیست؟

  خیانت در بستر اجتماعی و براساس شاخص های اخلاقی و عرفی هر جامعه ای تعریف ویژه ای می یابد و این واژه دارای معنایی مخصوص در چارچوب های اخلاقی و نیز مطابق عرف پذیرفته شده توسط افراد آن جامعه می شود.در عرف جامعه ما، توجه بیشتری نسبت به خیانت زنان در قیاس با خیانت مردان و جود دارد و به دلیل ساختار اخلاقی جامعه

   

  این ناهنجاری وقتی توسط زنان ا نجام می شود، مورد نکوهش بیشتری واقع می شود.یکی از انواع خیانت که پیش از این در مورد آن صحبت کردیم، خیانت جنسی است.این مسئله زمانی روی می دهد که هیچ گونه پیوند عاطفی میان فرد و طرف مقابلش وجود نداشته نباشد و صرفا دلایل هیجانی ناشی از تجربه رابطه جدید جنسی، این موضوع را به وجود آورده است.

  دومین نوع خیانت، احساسی و عاطفی است. این نوع از خیانت از زمانی روی می دهد که فرد احساس می کند از نظر عاطفی به شخص دیگری غیر از همسر خود علاقه پیدا کرده است. وی از همراهی، صحبت کردن و در میان گذاشتن افکار و علائق خود با شخص دوم لذت می برد و کم کم به این نتیجه می رسد که ترجیح می دهد اوقات فراغت خود را به جای اینکه با همسر یا نامزدش بگذراند، با او سپری کند.

  خیانت احساسی یکی از مواردی است که بیشتر خانم ها آن را مخرب و ویرانگر تصور می کنند. خانم ها به خوبی می دانند که دخترهای زیبای بسیاری وجود دارند و برخی از مردها، بالذاته از نظر بصری تحریک پذیر هستند. البته این امر توجیه کننده خیانت جنسی نیست، اما همه به خوبی می دانند که برخی از مردها در کنترل خواست های جنسی خود ناتوان یا کم توان هستند.

  وضعیت زمانی غیرقابل تحمل می شود که زن متوجه می شود همسرش با کسی آشنا شده است که از نظر شخصیتی او را بیشتر دوست دارد. این امر علامت آن است که خانم دیگر توانایی جذب همسرش را ندارد و نمی تواند پاسخگوی نیازهای احساسی و عاطفی او باشد. مردهایی که از نظر احساسی در بدو خیانت کردن قرار دارند، معمولا شروع می کنند به سوال کردن از خودشان که آیا این خانم را باید این قدر زیاد ببینم؟ آنها در اعماق وجود خود احساس می کنند که این خانم خیلی بیشتر از یک فرد صرفا آشنا برای شان ارزش دارد و به همین دلیل در زمان ملاقات کردن او احساس گناه به آنها دست می دهد.

  یکی دیگر از انواع خیانت های عاطفی که متاسفانه این روزها زیاد به چشم می خورد، خیانت آنلاین است. فرد سعی می کند بیشتر و بیشتر به شبکه اینترنت متصل شود که با یک فرد خاص صحبت کند و همسرش نیز ناراحت است که او ساعت های طولانی را در اینترنت می گذراند.نیاز صحبت کردن فرد با شخص سوم که شاید خیلی زیاد هم نتواند او را ببیند، خیلی بیشتر از نیاز او برای بودن با همسر و نامزدش است.

  درواقع ما با انواع و اقسام متفاوتی از خیانت ها در جامعه رو به رو هستیم که به مدد تکنولوژی و مدرنیسم، هر روز شکل های جدیدتر و فریبنده تری به خود می گیرد و ضروری است برای جلوگیری از آن چاره ای اساسی اندیشید؛ دام هایی فریبنده که نتیجه ای جز کابوس های دهشتناک پریشانی و ویران شدن کانون خانواده و تباه شدن برای گرفتاران آن در پی نخواهدداشت.

    

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  اسکرول به بالا