خواص سوره قارعه

دسته بندی :دعا و نیایش, مذهبی 1005

مرا پیر کرده است.(۱)امام باقر علیه السلام در فضیلت این سوره فرمودند: هر کس سوره قارعه را قرائت کند و آن را استمرار بخشد خداوند عزیز و جلیل او را از فتنه دجال و ایمان آوردن به او در امان می دارد و نیز از گرفتارشدن در آتش جهنم نگاه می دارد.(۲)از رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم نقل شده است: هر کس که این سوره را قرائت نماید در روز قیامت ترازوی حسنات او سنگین می شود. (۳)

آثار و برکات سوره

۱) گشایش در کار

در این باره از رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم روایت کرده اند: هر کس سوره قارعه را بنویسد و همراه نیازمندی قرار دهد خداوند در کار او آسانی و گشایش قرار می دهد.(۴)همچنین از امام صادق علیه السلام نقل شده است: هر گاه این سوره را نوشته و همراه کسی که بازارش کساد و بی رونق است باشد خداوند به کارش رونق می بخشد.(۵)

۲) برآورده شدن حاجات

به جهت برآورده شدن هر حاجتی ۱۸۰ بار این سوره را بخواند مفید است و اگر معیشت بر او تنگ باشد بنویسد و و با خود همراه داشته باشد روزی او وسیع می گردد .همچنین این سوره را نوشته و با خود همراه داشته باشد حاجتش برآورده خواهد شد. (۶)

ترجمه ی آیات:

به نام خداوند بخشنده بخشایشگر

آن حادثه كوبنده، (۱)و چه حادثه كوبنده‏اى! (۲)و تو چه مى‏دانى كه حادثه كوبنده چیست؟! (آن حادثه همان روز قیامت است!) (۳)روزى كه مردم مانند پروانه‏هاى پراكنده خواهند بود، (۴)و كوه‏ها مانند پشم رنگین حلاجی ‏شده می ‏گردد! (۵)اما كسى كه (در آن روز) ترازوهاى اعمالش سنگین است، (۶)در یك زندگى خشنودكننده خواهد بود! (۷)و اما كسى كه ترازوهایش سبك است، (۸)پناهگاهش «هاویه‏» ( دوزخ) است! (۹)و تو چه می ‏دانى «هاویه‏» چیست؟! (۱۰)آتشى است سوزان! (۱)

 

مطالب مرتبط:

لینک کوتاه: