خواص سوره قارعه

 • مرا پیر کرده است.(1)امام باقر علیه السلام در فضیلت این سوره فرمودند: هر کس سوره قارعه را قرائت کند و آن را استمرار بخشد خداوند عزیز و جلیل او را از فتنه دجال و ایمان آوردن به او در امان می دارد و نیز از گرفتارشدن در آتش جهنم نگاه می دارد.(2)از رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم نقل شده است: هر کس که این سوره را قرائت نماید در روز قیامت ترازوی حسنات او سنگین می شود. (3)

  آثار و برکات سوره

  1) گشایش در کار

  در این باره از رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم روایت کرده اند: هر کس سوره قارعه را بنویسد و همراه نیازمندی قرار دهد خداوند در کار او آسانی و گشایش قرار می دهد.(4)همچنین از امام صادق علیه السلام نقل شده است: هر گاه این سوره را نوشته و همراه کسی که بازارش کساد و بی رونق است باشد خداوند به کارش رونق می بخشد.(5)

  2) برآورده شدن حاجات

  به جهت برآورده شدن هر حاجتی 180 بار این سوره را بخواند مفید است و اگر معیشت بر او تنگ باشد بنویسد و و با خود همراه داشته باشد روزی او وسیع می گردد .همچنین این سوره را نوشته و با خود همراه داشته باشد حاجتش برآورده خواهد شد. (6)

  ترجمه ی آیات:

  به نام خداوند بخشنده بخشایشگر

  آن حادثه كوبنده، (۱)و چه حادثه كوبنده‏اى! (۲)و تو چه مى‏دانى كه حادثه كوبنده چیست؟! (آن حادثه همان روز قیامت است!) (۳)روزى كه مردم مانند پروانه‏هاى پراكنده خواهند بود، (۴)و كوه‏ها مانند پشم رنگین حلاجی ‏شده می ‏گردد! (۵)اما كسى كه (در آن روز) ترازوهاى اعمالش سنگین است، (۶)در یك زندگى خشنودكننده خواهد بود! (۷)و اما كسى كه ترازوهایش سبك است، (۸)پناهگاهش «هاویه‏» ( دوزخ) است! (۹)و تو چه می ‏دانى «هاویه‏» چیست؟! (۱۰)آتشى است سوزان! (۱)

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  اسکرول به بالا