تاثیر دعا بر ساختار مولکولی آب

 • تاثیر دعا بر ساختار مولکولی آب : دانشمند ژاپنی به اسم آقای ماسارو ایموتو (Masaru Emoto) تحقیق جالبی کرده . آقای ایموتو در مورد آب و تاثیرپذیری و هوشیاری اون تحقیق کرده .

  خلاصه نظر ایشون اینه که اگه افکار بشری قبل از اینکه آب یخ ببنده متوجه آب بشن، تصاویر میکروسکوپی حاصل از کریستال آب، بسته به اینکه این افکار مثبت یا منفی باشن، زشت یا زیبا خواهد بود.

   به نظر دکتر ایموتو این تصاویر خوب یا زشت را میشه با استفاده از دعا ، موسیقی یا نصب نوشته ای بر ظرف حاوی آب به دست آورد .برای دیدن تصاویر ادامه مطلب را کلیک کنید…..

  خداوند می‌فرماید هرآن چه در زمین و آسمان است مرا تسبیح می‌کند. تا به حال از خود پرسیده‌اید این جمله چه معنایی دارد؟

  هر ذره‌ای در عالم هستی دارای ادراک و درک و فهم و شعور است.

   همه ذرات عالم هوشمندانه در مقابل خدای خودشان تعظیم و تسبیح می‌کنند.

   همه ذرات هستی در محضر خدا هستند و تعبد در مقابل خدا دارند.

   همه ذرات هستی در ازای تک تک اتفاقاتی که در عالم اتفاق می‌افتد از خودشان واکنش نشان می‌دهند.

   و این فقط من و شما نیستم که هوشمندانه رفتار می‌کنیم.آب یکی از اینهاست.

  آب خوب و بد را می‌فهمد. آب زشت و زیبا را می‌فهمد. آب دعا را می‌فهمد.

   آب اهانت و فحش را می‌فهمد. آب تفاوت قائل است بین فکر مثبت و فکر منفی.

   آب تفاوت قائل است بین نوشته مثبت و نوشته منفی.

  آب تفاوت قائل است بین رفتار خوب و رفتار بد.

   و برای همه این به صورت هوشمندانه واکنش نشان می‌دهد.

  آب پیام بسیار مهمی برای ما دارد.

   آب به ما می‌گوید که نگاهی عمیق‌تر به خود بیندازیم.

   وقتی از نگاه آب به خود می‌نگریم، این پیام به نحوی شگفت‌آور شفاف و واضح می‌شود.

   ما می‌دانیم که زندگی انسان به طور مستقیم با کیفیت آب هم در درون و هم در اطراف ما ارتباط دارد.
  یک محقق ژاپنی با انتشار یافته های تحقیقات خود مدعی شد که مولکول های آب نسبت به مفاهیم انسانی تاثیرپذیرند.
  نظریه این محقق ژاپنی مبتنی بر بررسی نمونه های فراوانی از کریستال های منجمد شده آب و مقایسه آن با یکدیگر است.
  پروفسور »ماسارو ایموتو (Masaru Emoto) « که یافته های خود را با استفاده از حدود۱۰ هزار آزمایش جمع آوری کرده و در سه جلد کتاب ارایه کرده، معتقد است که مفاهیم متافیزیکی محیط برروی ترکیب مولکولی آب تاثیر می گذارد.
  این دانشمند ژاپنی که فارغ التحصیل دانشگاه یوکوهاماست، دارای یک مؤسسه تحقیقاتی به نام SHM در ژاپن است که امور تحقیقاتی مربوط به کریستالیزه شدن آب را در آنجا انجام می دهد.
  او می گوید آب، پیام مهمی برای ما دارد. آب به ما می گوید که نگاه عمیق تری به خودمان بیندازیم، زمانی که با آیینه آب به تماشای خود می نشینیم، این پیام به طور شگفت آوری خود را شفاف و درخشان می کند.می دانیم که زندگی بشر مستقیماً به کیفیت آبی که در اطراف ما یا درون بدن است ارتباط دارد. تصاویر و اطلاعات ارایه شده در این مقاله، بازتابی از فعالیت»ماسارو ایموتو«، محقق خلاق و رویاپرداز ژاپنی است.

      تاثیر برساختار ملکولی آب
  بنا بر آنچه در کتاب »ایموتو« آمده است؛ ما به مدارک حقیقی دست یافته ایم که نشان می دهد، انرژی ارتعاشی بشر، افکار، نظرات، موسیقی، دعا و نیایش برساختار مولکولی آب اثر می گذارد.
  آب، ماده ای بسیار سازگار است، شکل فیزیکی آب به آسانی با محیطی که در آن هست، انطباق پیدا می کند و نه تنها از نظر فیزیکی تغییر می کند، بلکه شکل مولکولی آن نیز تغییر می یابد. انرژی یا ارتعاشات محیط، شکل مولکولی آب را تغییر می دهد. از این جنبه، نه تنها آب توانایی آن را دارد که از حیث دیداری، محیط خود را منعکس کند، بلکه از حیث مولکولی هم در انعکاس محیط اطراف خود عمل می کند.
  »ایموتو«، تغییرات مولکولی آب را به وسیله تکنیک های عکسبرداری میکروسکوپ های الکترونیکی و مشاهده آن به صورت سند و مدرک درآورده است. از آنجایی که فرم کریستالی آب هنگامی نمایان می شود که آب منجمد شده باشد، به همین منظور وی قطراتی از آب را به صورت یخ درآورده و سپس آنها را در یک فضای تاریک میکروسکوپی مورد آزمایش قرار داده و اثر محیط برساختار آب را نشان می دهد.
  برف، بیش از چندین میلیون سال است که بر زمین فرو می بارد و همان گونه که می دانیم، هر دانه برف، دارای شکل و ساختار خاص و منحصر به فرد است. با تبدیل آب به یخ و عکسبرداری از ساختار آن، شما به اطلاعات باورنکردنی آب دست پیدا می کنید.
  »ایموتو« به تفاوت های جالب توجهی در ساختار کریستالی و بلوری آب دست یافته است که از منابع گوناگون و شرایط مختلف در روی کره زمین تهیه شده اند. آبی که از نخستین محل خود از کوه جاری می شود و چشمه هایی که جاری هستند، طرح های هندسی بسیار زیبایی از الگوهای کریستالی شده خود ارایه می دهند. آب آلوده و سمی که از نواحی پرجمعیت و صنعتی به دست آمده و آب راکد به صورت بلورهای تخریب شده و نامنظم است.

  آبهای راکد زشت اند! ایموتو معتقد است آبهایی که جاری هستند و از میان شهرها می گذرند شکل مولکولی زشتی به خود می گیرند. آبهایی نیز که راکد شده اند زشت می شوند، چرا که عالم هستی با رکود مخالف است، آبهایی که جاری هستند و از بین شهرها عبور می کنند به دلیل طیف غالب افکار منفی در شهرها واکنش منفی از خود نشان می دهند.

  ایموتو به همین منظور ابتدا آب دریاچه ای به نام »بیواکو« را مورد آزمایش قرار داد. دریاچه بیواکو بزرگترین دریاچه در مرکز ژاپن است.

  ساختار مولکولی آب

  وی می گوید چون آب دریاچه ساکن است و حرکتی ندارد، همین رکود باعث شده که مولکول های آب زشت شوند.(شکل۱)
  آزمایش بعدی از رودخانه ای به نام »یودو« در ژاپن انجام گرفت که به خلیج »اوزاکا« می ریزد. این رودخانه از میان بیشتر شهرهای اصلی در کاسایی می گذرد.(شکل۲)
  ایموتو می گوید به دلیل این که این آب از میان شهرها عبور می کند شکل مولکولی آن تغییر کرده است.
  ایموتو به این نتیجه رسیده است که آب هایی که تازه از چشمه ها و دل کوه بیرون می آید، به دلیل این که هنوز در معرض افکار منفی مردم قرار نگرفته اند ساختار مولکولی زیبایی به خود می گیرند. آزمایش بعدی وی برروی آب رودخانه ای به نام »شیمانتو« است. البته درست زمانی که سرچشمه این رودخانه از کوه بیرون آمده است.(شکل۳)
  تصویر۴ آب سرچشمه رودخانه ای در ژاپن به نام سایجواست.
  ایموتو آزمایش خود را فقط در ژاپن انجام نداد. وی به فرانسه رفت و آب سرچشمه رودخانه »لوردر« را آزمایش کرد.(تصویر۵)
  آیا به این نکته توجه کرده اید که۷۰ درصد بدن انسان آب است؟
  آقای ایموتو معتقد است که دعا بلافاصله برروی مولکول های آب اثر می گذارد. وی به این نتیجه رسیده است که دعا همه چیز را زیبا می کند و یکی از اینها آب است.

  ساختار مولکولی آب
  شکل ۵
  شکل 6 و 7 - تصویر بلورهای آب دریاچه فوجی وارا قبل از دعا ( شکل 6) تصویر بلورهای آب دریاچه فوجی وارا بعد از دعا ( شکل 7 )
  شکل ۶ و ۷ – تصویر بلورهای آب دریاچه فوجی وارا قبل از دعا ( شکل ۶) تصویر بلورهای آب دریاچه فوجی وارا بعد از دعا ( شکل ۷ )
  شکل 8
  شکل ۸

  وی به همین منظور عده ای را در کنار دریاچه فوجی وارا جمع کرد و از آنها خواست دعا بخوانند و بلافاصله آب را منجمد کرده و مورد آزمایش قرارداد و نتیجه روبه رو را به دست آورد.(شکل۶و۷) وی سپس آب دریاچه ای در برزیل را آزمایش کرد.

      ایموتو متوجه شد آبهایی که در شهرها مورد مصرف قرار می گیرند به شدت بی قواره و زشت هستند.(شکل۸)
  وی برای آن که تاثیر دعا را از راه دور برروی آب آزمایش کند از۵۰۰ نفر از اساتید معنوی ژاپن که در گوشه گوشه ژاپن زندگی می کردند خواست در لحظه ای مشخص به آب مورد آزمایش وی فکر کنند و دعا کنند تا این آب زیبا شود. پس از آن آب بی قواره مصرف شهری شکل»صفحه بعد« را به خود گرفت.(شکل۹)
    
      تاثیر خلوص نیت : ایموتو معتقد است که خلوص نیت در دعا بسیار مؤثر است. آنهایی که خالص تر دعا می کردند شکل آب زیباتر می شود. وی به این نتیجه رسید که در دعاهای گروهی اگر عده ای باشند که افکار منفی داشته باشند تاثیر مثبت دعاهای دیگر از بین می روند.با توجه به عمومیت موسیقی درمانی، »ایموتو« تصمیم گرفت ببیند، موسیقی چه اثراتی بر شکل گیری ساختار آب دارد. او آب مقطر را ساعت ها بین دو نفر که در حال صحبت کردن بودند، قرار داد و سپس از کریستال های آن آب، پس از انجماد، عکسبرداری کرد.

  شکل 10 و 11- تاثیر موسیقی پاستورال از بتهوون بر روی آب ( شکل 10) آهنگ «هوا برای ردیف جی» از باخ ( شکل 11)
  شکل ۱۰ و ۱۱- تاثیر موسیقی پاستورال از بتهوون بر روی آب ( شکل ۱۰) آهنگ «هوا برای ردیف جی» از باخ ( شکل ۱۱)
  شکل 9 و 12
  شکل ۹ و ۱۲
  شکل 13 و 14 - تاثیر موسیقی سنتی بودایی ( شکل 13 ) تاثیر رقص سنتی کاواچی در ژاپن ( شکل 14)
  شکل ۱۳ و ۱۴ – تاثیر موسیقی سنتی بودایی ( شکل ۱۳ ) تاثیر رقص سنتی کاواچی در ژاپن ( شکل ۱۴)

   وی سپس تاثیر موسیقی های مختلف را بر روی آب آزمایش کرد و با نتایج جالبی مواجه شد که تصاویر آنها را می بینید.(شکل۱۰و۱۱)
  وی سپس برای آب مورد آزمایش موسیقی هِوی متال پخش کرد که تصویر شماره۱۲ نتیجه این آزمایش است. به راحتی مشخص است که کریستال های آب کاملاً تخریب شده است.
  وی سپس این آزمایش را برروی موسیقی های سنتی کشورهای مختلف انجام داد.(شکل۱۳و۱۴)
  ایموتو معتقد است نه تنها افکار و رفتار ما، بلکه نوشته های ما بر مولکول های آب تاثیر گذارند.
  به همین منظور آب را در طرف شیشه ای ریخت و بر روی کاغذ عبارات مختلفی را نوشت و بر روی ظرف آب چسباند. وی عبارات مختلفی از قبیل اسامی شخصیت های خوب و بد و عبارات زشت و زیبا را امتحان کرد.
  سپس آب درون بطری را آزمایش می کرد که نتایج زیر نمونه ای از آزمایش های وی است.(شکل۱۵)
  وی نتیجه گرفت که اگر به زبان های مختلف با آب برخورد شود، همه کلمات زیبا به همه زبان های دنیا نتیجه مثبت و همه کلمات زشت به همه زبان های دنیا بر روی آب نتیجه منفی می گذارند.
  وی آب مورد آزمایش خود را مخاطب قرار داده و به زبان ژاپنی گفته است متشکرم! (آریگاتو) و واکنش آب را مشاهده کرد.(شکل۱۶)
  وی سپس تاثیر کلمه Tank you را برروی آب آزمایش کرد و نتیجه گرفت تاثیر مشابه و متفاوتی داشته است.(شکل۱۷)
  ایموتو متوجه شد که عبارات امری تاثیر منفی بر روی آب می گذارند. به همین منظور بر روی ظرف آب نوشت.(Do it انجام بده)(شکل۱۸) و سپس نوشت let’s do it(شکل۱۹)
  ایموتو بر روی ظرف آب نوشت (I Will Kill You : می خوام بکشمت!) و تصویر شماره۲۰را مشاهده کرد.

  شکل های 15-16-17-18-19-20-21 آرمایش بر روی بطری با برچسب نوشته آدولف هیتلر
  شکل های ۱۵-۱۶-۱۷-۱۸-۱۹-۲۰-۲۱ آرمایش بر روی بطری با برچسب نوشته آدولف هیتلر

  وی سپس کلمه عشق و قدردانی را در کنار هم بر روی ظرف آب چسباند:(شکل۲۱)

      وی می گوید کلمات زیبا یک واکنش زیبا نشان می دهند، اما اگر کلمات زیبا را در کنار هم قرار دهیم واکنش زیباتری نشان داده خواهد شد.
  ایموتو به این نتیجه رسید که اگر آب را نزدیک گل های معطر قرار دهیم مولکول های آب سعی می کنند که خود را شبیه به آن گل کنند.
  وی به این نتیجه رسید که همه ساختارهای زیبایی که آب در مقابل مثبت ها از خود نشان می دهد، به صورت شش ضلعی هستند.
  آب به صورتی زنده و تاثیرپذیر به هر یک از احساسات و اندیشه هایمان پاسخ می دهد. کاملاً روشن است که آب به آسانی، ارتعاشات و انرژی محیطش را به خود می گیرد و جذب می کند: خواه آلوده، سمی یا راکد و کهنه باشد. کار غیرعادی »ایموتو«، نمایشی پرهیبت است و ابزاری قدرتمند که می تواند، درک ما را از خودمان و جهانی که در آن زندگی می کنیم، برای همیشه تغییر دهد. هم اکنون مدرک قوی و محکمی داریم که می توانیم
  به طور مثبت، خود و سیاره خود را با انتخاب افکاری که برای اندیشیدن برمی گزینیم و راه هایی که این افکار را به فعلیت می رساند درمان نموده تغییر شکل دهیم.
  در پایان بد نیست بدانید که آقای ماسارو ایموتو تحقیقاتی نیز بر روی اسلام و تاثیر مفاهیم اسلامی بر روی آب داشته است. وی بر روی پروژه ای فعالیت و تحقیق می کند که براساس۹۹ نام خدا،۹۹ تصویر از آب را جمع آوری می کند.(شکل۲۲)

  ترجمه: این پروژه در اسلام »۹۹ نام خدا« نامیده می شود. ما امیدواریم که یک کتاب تصویری از کریستال ها چاپ کنیم که۹۹ تا از اسامی خدا را نشان می دهند، شکل نمونه ای را نشان می دهد که این کریستال ها چطور به نظر می آیند. از این کریستال ها۹۹ تا وجود دارند.۲ سال از وقتمان را صرف جمع کردن آنها کردیم، ما به طور رسمی از »ماسایا« درخواست کردیم که این طرح ها را دوباره تصحیح کند و امیدواریم که این کار به زودی به اتمام برسد. با این امر من اولین کار خود در دنیای اسلام را به انجام خواهم رساند. فکر کنم نیاز دارم خودم را از لحاظ جسمی سالم نگه دارم تا بتوانم این کار را به اتمام برسانم.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۶ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اسکرول به بالا