آیا دی ان ای DNA موفقیت در زندگی را تعیین می کند؟

 • به گفته محققان، ژن‌های شما در لذت بردن یا عدم موفقیت شغلی و مالی نقش دارند.

  اما، این ژن های “موفقیت” لزوماً سرنوشت شما نیستند. آنها ممکن است نقش در زندگی شما داشته باشند، و محققان خاطرنشان کردند که این مطالعه برای اثبات اینکه ژن های خاصی آینده شما را تعیین می کنند طراحی نشده است.

  همچنین مطالعه قبلی نشان داد که انواع ژنتیکی ممکن است با سطح تحصیلات مرتبط باشد. سپس این گونه ها می توانند به «نمره چند ژنی» تبدیل شوند. به گفته محققان، افرادی که نمره بالاتر از صفر دارند، احتمال بیشتری دارد که سال های بیشتری از تحصیل را به پایان برسانند.

  دانیل بلسکی، رهبر این مطالعه، گفت: “تحصیل خوب مستلزم بسیاری از مهارت ها و توانایی های مورد نیاز برای پیشرفت در زندگی به طور کلی است. بنابراین، ما فرض کردیم که همان ژنتیکی که موفقیت در مدرسه را پیش بینی می کند، موفقیت در زندگی را پیش بینی می کند.” دانشکده پزشکی دانشگاه دوک در دورهام، NC

  او و همکارانش به داده های نزدیک به چهار دهه نگاه کردند. این داده ها شامل تقریباً 1000 نفر در نیوزلند بود.

  محققان دریافتند افرادی که نمرات پلی ژنیک بالاتری داشتند نسبت به افرادی که نمرات پایین‌تری داشتند بیشتر از خانه خود برای جستجوی فرصت‌های شغلی دور می‌شوند. این مطالعه نشان داد که آنها همچنین احتمال بیشتری برای داشتن مشاغل موفق تر، مدیریت بهتر پول و داشتن همسرانی با سطح تحصیلات و درآمد بالاتر داشتند.

  این ارتباط بین نمرات چند ژنی بالاتر و موفقیت حتی در افرادی که در خانواده‌های نسبتاً فقیر به دنیا آمده بودند دیده می‌شد.

  هوش عامل برخی از ارتباط بین ژن ها و موفقیت است. اما، به گفته محققان، سایر ویژگی‌های روان‌شناختی مانند خودکنترلی و مهارت‌های بین فردی نیز وجود دارد.

  محققان ارتباطی بین نمرات چند ژنی و سلامت جسمانی پیدا نکردند.

  محققان تاکید کردند در حالی که یافته‌ها نشان می‌دهد که چگونه ژن‌ها ممکن است در شکل‌دهی به زندگی افراد نقش داشته باشند، ارتباط بین امتیازات چند ژنی و موفقیت در زندگی ممکن است گاهی ناچیز باشد.

  بلسکی در یک نشریه خبری گفت: «ما فقط می‌توانیم پیش‌بینی‌های بسیار ضعیفی در مورد اینکه یک کودک بر اساس ژن‌هایش چقدر می‌تواند در زندگی پیش برود، انجام دهیم.

  او گفت: “آموزش دقیق” یا دیگر تطبیق محیط ها با ژنوم کودکان با داده هایی که امروزه در دست داریم امکان پذیر نیست، اما یافته های ما نشان می دهد که چنین داده هایی ممکن است روزی در دسترس قرار گیرند.” گفت و گو در مورد اینکه چه معنایی می تواند داشته باشد و چگونه با آن برخورد کنیم، حیاتی است.

  جهت اطلاعات بیشتر درباره اصلاح ژن کودکان و اصلاح دی ان ای بزرگسالان با مرکز تحقیقات متافیزیک و علوم موفقیت دکتر گیلکی تماس بگیرید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اسکرول به بالا