,

انرژي درمانی سبک اشا

                                                         انرژي درمانی سبک ( اشا )        Esha Healing Method

انرژی درمانی چیست ؟

انرژي درماني يا شفا از قوانين و انرژيهاي طبيعي هستند. در بدن ما نيروهايي وجود دارد كه به ما كمك مي‌كند تا بيماريها و زخم‌هايمان خوب شوند، همين انرژي درماني است. بنابراين انرژي درماني چيزي جز استفاده از قانون Self healing يا قانون خود بهبودي نمي‌باشد.و به طور کلی انرژی درمانی علم ایجاد نظم و تصحيح نقص شعوري انرژي در درمانجو و ايجاد نظم در چاکراها، نادیها و هاله میباشد.

انرژی درمانی

انرژی درمانی سبک ( اشا ) چیست ؟

روش انرژی درمانی ( اشا ) توسط دکتر ابوالفضل گیلکی کناری ابداع و با بهره گیری از علوم اسلامی، علوم غریبه، عرفان عملی و علوم روز متافیزیکی و فیزیکی ، به سبکی تبدیل شد که آن را انرژی درمانی (اشا) می نامیم. در حال حاضر تنها مدرس این سبک از انرژی درمانی دکتر ابوالفضل گیلکی می باشد.

انرژی درمانی در دنیا به سبک های متنوعی انجام می پذیرد. در هر یک از این سبک ها نقاط قوت و ضعفی نهفته است که باید مورد توجه باشند. مهمترین مسئله و شاید بهترین معیار برای محک این سبک ها توجه به مخازن انرژی یعنی محل کسب انرژی است.که روش (اشا) مسئله  کمبود انرژی درمانگر برای درمان و مشکلات  انتقال بیماریها،غیر ارگانیک ها یا گاهی خلقيات درمانجو به درمانگر را با تمرینات خاص متافیزیکی، مدیتیشن و مراقبه روی مراکز انرژی کاملا رفع  نموده است.

سبک ( اشا ) مخفف کلمه انرژی شفای الهی است و معنی لغوی آن مقدس و پاک است.و به دلیل ریشه دار بودن در عرفان اسلامی، با سایر سبک های درمانی تفاوت دارد.

شفای الهی ، واژه ای است که برای همه شناخته شده است. اما با این وجود، از نظر افراد مختلف ، معانی متفاوتی دارد.

چگونه انرژی درمانی اشا درمان می کند؟

قانون نيروي حيات و قانون خود بهبودي از اصول انرژي درماني سبک اشا هستند. بنابراين انرژي درماني سبک اشا چيزي جز استفاده از قانون‌هاي شفاي طبيعي و معنوی نمي‌باشند.

اکنون میدانیم علت بسیاری از بیماریها  روحی است و ریشه در بُعدِ معنوی دارد، تحقیقات معنوی نشان می دهند که ۸۰% از مشکلات  زندگی، ریشه در بُعد معنوی دارند و تمامی بنیاد و دورنمای انرژی شفای الهی  بر پایه ی هدف زندگی و رشد معنوی است .

به همین دلیل است که انرژی درمانی اشا تنها بر استفاده از سطح انرژی مناسب برای رفع مشکلات  تاکید دارد. برای مثال اگر فردی به علت دلیل ریشه ای معنوی بیماری اگزما دارد، نیاز دارد که در سطح جسمی با داروها درمان شود و برای تسکین دلایل ریشه ای معنوی، از درمانهای شفابخش معنوی استفاده نماید.

بهترین نوع شفای اشا هنگامی است که فرد برای خودش تمرین معنوی انجام می دهد. در این راه، فرد ذخیره معنوی خود را طوری بنا می کند که کمتر در معرض حمله در ابعاد معنوی قرار گیرد. همچنین انجام مرتب تمرین معنوی به عنوان اندازه گیری میزان محافظت،  بسیار بیشتر از شفای معنوی توسط برخی از روش های معنوی شفادهی قابل دوام است. شفادهندگانِ معنوی اشا ، تا جایی که مقدور است باید مردم را به شروع تمرین منظم معنوی تشویق کنند .

آیا انرژی درمانی مورد تایید است؟

انرژي درماني چيزي نيست كه بشود آن را رد كرد به خاطر همين كسانيكه آن را رد مي‌كنند يا اطلاعي ندارند يا اينكه به صلاحشان است انرژي درماني را رد كنند. به هر حال انرژي درماني در ميان دوستان و مخالفان راه خود را پيدا كرده است. البته كساني بوده‌اند كه از موضوع انرژي درماني و عدم اطلاع مردم از انرژي درماني سوء استفاده‌هاي كرده‌اند. اما انرژي درماني يك مبحث كاملاً علمي است. هر چند در ايران آن را بعنوان يك علم نمي‌شناسند ولي در كشورهاي ديگر جز علوم مكمل مي‌باشد. زمانيكه ما روشهاي درماني بوعلي سينا را مورد برسي قرار مي‌دهيم مي‌بينيم كه او نيز از انرژي درماني بي بهره نبوده است و سعي مي‌كند علاوه بر دارو چيز ديگري نيز در اختيار بيمارش قرار دهد تا به بهبودي او كمك كند. بنابراين انرژي درماني در فرهنگ ايراني نيز وجود داشته و دارد.

حوزه کار انرژی درمانگران (اشا)

انرژی درمانی، درمان را به واسطه انرژی میسر می سازد. حوزه اثر انرژی محدود به جسم یا روان یا ذهن نیست. انرژی در هر جایی که لازم باشد تاثیر خود را می گذارد. شعور انرژی مبین این مسئله است. لذا انرژی درمانگر محدودیت عمل ندارد. همانگونه که شعور انرژی بر رشد گیاه تاثیر دارد بر درمان سنگ کلیه و یا تغییرات ژنتیکی در انسان، حیوانات و گياهان اثرگذار است، و مي‌تواند مشكلات نخاعي، ميگرن، وسواس و … را نيز درمان كند.

از مهمترین ویژگی های انرژی درمانی (اشا)  می توان به موارد زیر اشاره کرد:

انرژي درماني اشا نيازي به لمس كردن بدن ندارد. بنابراين انرژي درماني يك روش بدون لمس مي‌باشد كه تنها از طريق انتقال انرژي(نيروي حيات)اقدام به درمان مي‌كند. كه اين مكانيسم از طريق فعال كردن سيستم ايمني و قانون خود بهبودي بدن صورت مي‌گيرد.

 جراحی های متافیزیکی که بر سلول موجود زنده اثر می کنند و در سطوح مختلفی استفاده میگردد و اثربخش است.

  انتقال انرژی توسط حاملان خوراكي جهت درمان غیر حضوری با انرژی ( آب دارو …)

  داشتن هاله حفاظتي جهت ممانعت از انتقال خلقيات و مشکلات درمانجو به درمانگر و بلعكس

  درمان از راه دور بدون آسيب به درمانگر و درمانجو

  آموزش كامل با حجم انرژي بالا در مدت زمان مناسب

  بدست آوردن حجم بسیار زیادی از انرژی از طریق منابع خاص بیرونی ،بدون استفاده از انرژی درمانگر

کاربرد درمانی اشا

درمانگران اشا توصیه می‌کنند که از برای هر مشکل سلامتی به عنوان درمان مقدماتی استفاده نمی‌شود و ترجیحا درمان متمم و مکمل برای اقدامات پزشکی رایج و معالجات قبلی که انجام شده‌ است باشد. اشا برای درمان به عنوان تنها درمان پیشنهاد نمی‌شود بلکه بهتر است به موازات مراجعه به پزشک انجام گیرد. یک درمانگر اشا متعهد و راستین، به هیچ عنوان بیمار خود را از جستجوی پزشک برای درمان دلسرد نمی‌کند.

بعضی از بیماریهای درمان شده با انرژی درمانی سبك اشا

بیماریهای بی ریشه مانند بعضی سر دردها

اساس انرژي درماني بر پاكسازي انرژي هاي كثيف از بدن و جايگزين كردن انرژي هاي تميز مي‌باشد.

سنگ کلیه

میگرن

ام اس در حد کنترل بیماری

دیابت نوع ۱و ۲ که نوع یک مدت درمان آن نسبت به نوع دو کوتاهتر است

قطع نخاع

سرطان

گرفتگی عروق

نازایی

و …. غیر از برخی بیماریهای پوستی مانند کک و مک ، برص و … (بوسیله حجامت و زالو درمانی و گیاه درمانی قابل درمان است)

انرژی درمانی

 درمانگران (اشا)

درمانجویان هر یک راهی را برای درمان پیش بینی میکنند اغلب آنها در ابتدا به دنبال درمان از طریق پزشکی رایج و داروهاي شيمیايي هستند اما گاه اتفاق می افتد که به طب مکمل یا طب کل نگر نیز روی می آورند و دست به دامان طب گیاهی، حجامت، رگ زنی، طب سوزنی، هامیوپاتی و … می‌شوند. برخی نیز به انرژی درمانی روی آورده و از آن طلب اعجاز دارند! سوالات فراوانی ممکن است در ذهن هر فردی نقش بندد؛  انرژی درمانی واقعا چیست؟ چه کاری از دست درمانگران آن بر می آید، تا چه حد کاربرد دارد، در چه مواردی کاربرد دارد، آیا آموختنی است یا خیر، آیا می توان به درمان از این طریق امیدوار بود یا نه و …

طبق تقسيم بندي سازمان بهداشت جهاني طب مکمل شامل دو گروه عمده است: ارتعاشي و غيرارتعاشي. ارتعاشي مانند طب سوزني، هميوپاتي، موسيقي درماني، نوردرماني، انرژي درماني و … غيرارتعاشي نيز مانند طب گياهي، طب تغذيه، انواع ماساژها، آب درماني و … تعدادي از رشته هاي زيرمجموعه طب مكمل مورد تأييد قرارگرفته وبقيه در مراجع قانوني تحت بررسي است. در حالت كلي كاركرد اين نوع طب، گسترده و شگفت انگيز بوده اما اين همه آن چيزي نيست كه در پيرامون طب اتفاق افتاده است.

2 پاسخ
 1. تهرانی سعید
  تهرانی سعید says:

  سلام و عرض ادب

  من هرچه متون را بررسی کردم ابداعی در اصول پیدا نکردم
  اگر مفهوم ابداع را در متون انرژی درمانی خودتون شرح دهید ممنون میشوم
  اگر این سبک ترکیبی از سبک های موجوده که لااقل شرح مطلب اینجور نشون میده
  بهتره بگیم بومی سازی سبک ریکی و تلفیقی از هیلینگ و…

  امیدوارم موفق باشید

  پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *